Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach,
Schrony Bunkry
Rodzinna Turystyka Aktywna
Krotoszyn Niezwykły

Reklama w serwisie noclegowym.
Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeszcze kilka lat temu pewnym i sprawdzonym źródłem bazy noclegowej były biura podróży, agencje turystyczne, czy tez bazy informacji turystycznych. Jednak w ostatnim czasie powstaje wiele serwisów noclegowych. Coraz więcej osób planuje rozpocząć swoją przygodę i oferować swoje usługi reklamowe na stworzonych przez siebie portalach. To duże ułatwienie dla osób planujących wypoczynek, wczasy w górach czy nadmorskich miejscowościach. Nie było by w tym nic strasznego i dziwnego gdyby managerowie tych platform nie wprowadzaliby w błąd właścicieli obiektów noclegowych, a informacje które umieszczają były wiarygodne.

Nowe platformy noclegowe na co powinniśmy zwrócić uwagę?


Przykład nowej, rozwijającej się platformy noclegowej, której właściciel posiada doświadczenie w branży turystycznej a także w marketingu internetowym. W pierwszych tygodniach istnienia jego platforma jest coraz bardziej rozpoznawalna przede wszystkim w mediach społecznościowych oraz wyszukiwarkach internetowych. W serwisie możemy przykładowo znaleźć oferty noclegów w Łebie oraz propozycje noclegów w Chłopach.


Odkąd pamiętam moja rodzina od zawsze była związana z turystyką, po zakończeniu studiów pracowałem jako specjalista do spraw turystyki, zajmowałem się obsługą rezerwacji, marketingiem internetowym z bardzo pozytywnym skutkiem. Zajmuje się także marketingiem kilku obiektów noclegowych. Właściciele są bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników w sprzedaży miejsc. Znając dobrze temat rezerwacji noclegów oraz wykorzystując zdobyte wcześniej doświadczenie w marketingu internetowym między innymi pozycjonowaniu stron internetowych oraz kampaniach na platformach społecznościowych postanowiłem stworzyć własną. Wiem z własnego doświadczenia, że dodanie obiektu do tych najbardziej znanych serwisów noclegowych jest bardzo kosztowne i aby zaistnieć na rynku nie prowadząc dodatkowej reklamy na własną rękę trzeba miesięcznie doładowywać konto wszelkimi punktami co może i nawet kosztować kilka tysięcy. Ja w swoich planach mam zupełnie co innego. Po prostu po dodaniu oferty za niewielką kwotę możemy być widoczni na portalu, w wyszukiwarkach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Przez pierwsze miesiące nic nie płacimy, testujemy platformę i po upływie okresu testowego decydujemy czy przedłużamy abonament czy rezygnujemy. Mamy także przygotowaną promocję 50% taniej. Pomagamy przy stworzeniu oferty, tak aby była możliwość przeprowadzenia skutecznej kampanii reklamowej. Przez długi czas bez dodatkowych opłat wyróżniamy obiekt w serwisie tzn. w wynikach wyszukiwania oraz na stronie głównej tak, aby właściciel mógł zorientować się jak wygląda prezentacja przed dokonaniem płatności. Jeżeli ktoś zarzuci, że w naszej ofercie nie ma tysiąca obiektów tylko kilka musi go uspokoić fakt, że działamy na rynku od początku roku, posiadamy już spore grono odwiedzających oraz fanów w grupach oraz na Facebooku. Mogę zagwarantować, że nie było jeszcze sytuacji,w której mój biznes internetowy nie wypalił i myślę, że niebawem przekonają się o tym właściciele obiektów, którzy będą chcieli podjąć współpracę z na szym portalem noclegowym.


Na co powinni zwrócić uwagę właściciele obiektów noclegowych przy wyborze portalu noclegowego?


Przede wszystkim zwróćmy szczególną uwagę co dana platforma noclegowa ma do zaoferowania. Czy posiada grono fanów na platformach społecznościowych, czy wyświetla się w internecie na interesujące nas frazy. Często zostajemy wprowadzani w błąd odnośnie ilości odwiedzin na konkurencyjnych platformach noclegowych. Poprośmy o udokumentowanie statystyk gdyż zauważyliśmy, że niektóre portale oszukują właścicieli obiektów podając bardzo zawyżone wyniki.


Artykuł przygotowany przy współpracy z właścicielem Portalu Noclegowego noclegi.plus – portalu noclegowego na piątkę z plusem.


Zapraszamy także do przeczytania innych artykułów: www.jaw.pl/2016/07/wakacje-w-kraju-czy-za-granica