Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach,
Schrony Bunkry
Rodzinna Turystyka Aktywna
Krotoszyn Niezwykły

Jak wybrać plecak sportowy dla mężczyzny?

Każdy mężczyzna, który ceni sobie wygodę podczas wszelkiego rodzaju podróży lub po prostu podczas poruszania się po mieście, powinien posiadać praktyczny, funkcjonalny i dobrej jakości plecak sportowy.
Pod żadnym pozorem nie można mieć więc na myśli „pierwszego lepszego worka z paskami” (mówiąc kolokwialnie) - chodzi o solidnej jakości towarzysza przygód i kompana w codziennych wyzwaniach, których przecież panom, bez względu na wiek nie brakuje.
Plecaki sportowe męskie
różnią się pod względem wyglądu i funkcjonalności, dlatego wybór powinien być traktowany jak najbardziej poważnie - w żadnym wypadku nie może (albo przynajmniej nie powinien) być on podejmowany pod wpływem impulsu. Tak więc, w jaki sposób wybrać plecak męski - idealny na wiele okazji?
Plecak sportowy - idealny wybór dla nowoczesnego faceta


Jednym z najważniejszych czynników, które muszą być brane pod uwagę podczas wyboru jest sama konstrukcja tyłu plecaka. Jest to bardzo ważny aspekt, bowiem nie tylko wpływa on na sam komfort noszenia, ale także na zachowanie prawidłowej postawy ciała nie tylko w czasie krótszych, ale przede wszystkim dłuższych wędrówek. Najlepiej, jeśli
plecaki męskie
brane pod uwagę posiadają odpowiednie usztywnienie tej właśnie części. Nie poleca się wybierać tych, których tył składa się jedynie z jednej lub dwóch warstw tkaniny. Jeśli chodzi o paski (ramiona plecaka) - przede wszystkim powinny być one miękkie i grube. Z pewnością nie powinny one być zbyt wąskie lub za szerokie. Oczywiste jest również, że muszą być regulowane.
Wskazówka: W trakcie przeglądania
plecaków męskich
najlepiej skorzystać z dużo ciekawszej pod względem wyboru i cen oferty sklepów online, natomiast przez złożeniem zamówienia dobrze jest znaleźć taki sam albo bardzo zbliżony model w sklepie stacjonarnym, by go przymierzyć, a tym samym sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak wygodny, na jaki wygląda.
Model: Plecak vintage na notebooka 13" Sherman GREY
ze strony:
http://www.brytyjka.pl/plecaki-sportowe-cat-43.html

W poszukiwaniu męskiego plecaka: funkcje dodatkowe


Funkcje dodatkowe plecaków tak naprawdę tylko w teorii są bonusami, gdyż jeśli chce się mieć naprawdę porządny i komfortowy plecak, powinny one być traktowane jako elementy obowiązkowe, jako standardowe wyposażenie plecaka idealnego.

Ważne! Warto znaleźć plecak sportowy dla panów wyposażony w pas biodrowy. Dlaczego? W ten sposób można zmniejszyć obciążenie pleców aż o 50%! Co więcej, dobrze jest gdy pas biodrowy został podszyty poduszką, gdyż jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Następna sprawa:
plecaki sportowe
powinny być naszpikowane wieloma kieszeniami. To kolejne rozwiązanie przyczyniające się do komfortu użytkowania tego akcesorium, a ponadto pozwala na rozsądne przechowywanie bagażu. Iście turystyczny plecak musi też posiadać dodatkowo specjalną kieszeń na pelerynę, nóż i kompas. Ekstra kieszenie mogą być umieszczone na bokach i z tyłu plecaka.

Uwaga: Pamiętaj, że chociaż duża ilość kieszeni jest wygodna - to im więcej plecak ich posiada, tym trudniej jest poruszać się z takim plecakiem w transporcie publicznym.
Model: Plecak na jedno ramię Dynamic 30BS
ze sklepu:
http://www.brytyjka.pl/plecak-na-jedno-ramie-dynamic-30bs-id-823.html

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając plecaki sportowe męskie?


Warto wziąć pod uwagę plecaki, które są przeznaczone typowo na zewnątrz, określane mianem outdoor (przystosowane pod uprawianie sportów na świeżym powietrzu) zwykle:

          - ważą bardzo mało, choć mają dużą pojemność,
          - pozwalają na swobodny przepływ powietrza na plecach i ramionach,
          - mają składaną konstrukcję.

Ponadto w poszukiwaniu takich
plecaków sportowych
warto zwrócić uwagę na to, by wybrany model był naprawdę wytrzymały i trwały. Dodatkowo, idealny plecak sportowy dla prawdziwych wielbicieli przygód powinien być wykonany z lekkiego i wodoodpornego materiału. W skrócie - perfekcyjny plecak tego typu to idealne rozwiązanie dla panów kochających podróże i korzystanie z innych aktywności na świeżym powietrzu, ale może on stać się również niezastąpionym kompanem w drodze na siłownię czy boisko.
Model - Plecak sportowy męski EXTREM 160BS

Podsumowanie


Plecak sportowy powinien być najlepszym przyjacielem mężczyzny, a nie najgorszym wrogiem. Dlatego przy wyborze plecaka, należy brać pod uwagę nie tylko rodzaj ulubionej aktywności, ale także wiek, poziom sprawności fizycznej i wyżej wymienione czynniki. Jeśli plecaka nie czuć na plecach - to znaczy, że wybrało się najlepszą możliwą opcję. Aby dowiedzieć się więcej na temat wyboru odpowiedniego plecaka sportowego oraz, by od razu przejrzeć interesujące modele warto odwiedzić stronę brytyjka.pl, gdzie znajduje się szeroki asortyment tego typu rozwiązań i gdzie są one w odpowiedni sposób opisane.