Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Narty w Austrii - co warto wiedzieć?

Narty w Austrii to wymarzony scenariusz na ferie zimowe. Szczęśliwców czeka ponad setka regionów narciarskich, a wśród nich i te duże i popularne, jak i kameralne, idealne dla rodzin i poszukiwaczy spokoju. Austria to prawdziwa kolebka narciarstwa - to właśnie tutaj, w Arlbergu, przeprowadzono pierwszy kurs dla narciarzy, to tutaj powstał pierwszy wyciąg orczykowy. Turystyka zimowa to ważny element gospodarki Austrii, co roku przynoszący jej kilkadziesiąt miliardów euro. Co powinieneś wiedzieć, wybierając się na narty właśnie do tego kraju?

Jaki region narciarski wybrać?


Wybór idealnego dla nas regionu narciarskiego w Austrii zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czego oczekujemy od takiego wyjazdu. Popularne miejsca to duże i znane stoki, które przyciągają w sezonie tysiące turystów - jeśli szukasz gwarnego tłumu, imprez i ludzi z całego świata, to dobry wybór. W Austrii nie brakuje jednak kameralnych, mniej znanych regionów, które będą świetne dla osób, które chcą się zrelaksować w cieniu gór i nie czekać w kolejkach do atrakcji. Spokojne miejsca docenią również rodzice z dziećmi. Jeśli poza nartami interesuje Cię np. turystyka piesza, warto przejrzeć regiony również pod tym względem.


Warto również zauważyć, że w tym wyborze ważną rolę może odegrać również cena - w najpopularniejszych regionach nie tylko karnet może być droższy (nawet 100 euro różnicy w pakiecie 6-dniowym), ale i ceny w hotelach czy restauracjach. W przeliczeniu na całą rodzinę koszt takiego wyjazdu może być dużo wyższy, dlatego warto zwrócić na to uwagę.Last minute czy wyjazd planowany?


First minute czy last minute? Narty również dają możliwość rezerwacji na ostatnią chwilę, podobnie jak to się ma w przypadku wyjazdów wakacyjnych. Również first minute działa podobnie, a więc nie jest wolny od zniżek. Wszystko zależy od tego, czy cena gra dla nas kluczową rolę - i zgodzimy się na każdy region, inny termin czy niekoniecznie dobry hotel i inne niedogodności związane z rezerwacją na tydzień przed. Last minute raczej nie jest polecany dla większych grup (trudno o wspólny hotel), osób ze ścisłym terminem wyjazdu i rodzin z dziećmi, którzy potrzebują hotelu z udogodnieniami dla najmłodszych.Autokarem, samolotem czy samochodem?


Samolot to zdecydowanie najdroższa opcja, szczególnie, że i brakuje tanich linii do Austrii i przewóz własnego sprzętu (o ile go posiadamy) jest drogi. Przelot samolotem wiąże się też z wypożyczeniem auta na lotnisku. Z tego powodu niewiele osób decyduje się na ten wybór. Jeśli dysponujemy samochodem, szczególnie ekonomicznym, dojazd na własną rękę może być lepszą opcją, niż dojazd autokarem. Narty autokarem są najlepszym wyborem w przypadku, kiedy nie dysponujemy odpowiednim samochodem lub kiedy wybieramy pakiet z przejazdem w biurze podróży. Można jednak wykupić zorganizowany wyjazd z dojazdem własnym - wybór zależy tylko od nas.


Artykuł napisany przy udziale specjalistów z primoris.pl.