Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Zakopane - 5 szlaków dla rodzin z dziećmi

Jesteś miłośnikiem górskiej wędrówki? Uwielbiasz Zakopane i Kościelisko? Dotychczas zdobywałeś wyższe szczyty tatrzańskie, poświęcając swój czas na penetrację tych bardziej niedostępnych części. Obecnie jesteś rodzicem i zastanawiasz się, Tatry z dzieckiem to dobry pomysł?

Zakopane to idealne miejsce na wakacje dla rodziców z dziećmi. Samo miasto ma wiele do zaoferowania. Jeśli jednak Twoim celem są górskie wędrówki, to podpowiadamy, gdzie możesz udać się z małymi dziećmi tak, aby swobodnie pospacerować oraz wypocząć.


Dolina Białego i okolice


Spacer można rozpocząć z charakterystycznego punktu, czyli Wielkiej Krokwi. Stąd czeka nas niedługi marsz do doliny Białego. Jest ona bardzo ładnie ukształtowana, wąska i głęboko wcięta, posiada charakter wąwozu. Znajduje się tutaj rezerwat ścisły. Na pewno warto zwrócić uwagę na roślinność tj.: świerk, buk, jodła, sosna drzwokosa, gnidosz. Występują tutaj głuszce i cietrzewie. Z Doliny Białego mamy widok na dolne partie Kazalnicy oraz na Giewont. Znajdując się w tym punkcie, warto pospacerować w okoliczne bardzo malownicze miejsca tj.: Dolina Strążyska, Dolina Kościeliska czy też Dolina Małej Łąki.


Hala Stoły


Wybierając się do Zakopanego z dziećmi, warto odkryć urok Tatr Zachodnich. Jedną z fajniejszych i łagodniejszych opcji jest Hala pasterska Stoły. Miejsce to położone jest nad Doliną Kościeliską. Możemy tutaj zaobserwować typową roślinność o charakterze alpejskim. Z hali zobaczymy bardzo ładny widok na Czerwone Wierchy oraz Giewont.


Rusinowa Polana


Miejsce to znajduje się pomiędzy Tatrami, a pogórzem Bukowińskim. Jeżeli więc nocujemy w Bukowinie to naprawdę warto przespacerować się tędy z dziećmi. Można tutaj dojść niebieskim szlakiem, który prowadzi z Zazadniej lub zielonym szlakiem z Wierchporońca albo czarnym - prowadzącym do Polany pod Wołoszynem. W okolicach Rusinowej Polany występuje wiele zwierząt tj.: jelenie, wiewórki, lisy itp.


Gęsia Szyja


W jej okolicach możemy sobie pospacerować od strony Rusinowej Polany. Już w drodze na Gęsią Szyję roztacza się przepiękny widok na Tatry Bielskie, Wysokie oraz Zachodnie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Mięguszowieckie Szczyty szeroko opisywane w literaturze.


Wielki Kopieniec


Jest to szczyt znajdujący się w Tatrach Zachodnich, a dokładnie pomiędzy doliną Olczyską a Chłabowską. Dojść na niego możemy zielonym szlakiem prowadzącym z Topolowej Cyrhli. W okolicach tego szczytu występuje bardzo ciekawa przyroda, składająca się z roślin wapieniolubnych np. rzadki storczyk muszy.


Odkryj piękno Zakopanego i Tatr razem ze swoimi dziećmi. Spędzaj aktywnie czas całą rodziną obserwując przepiękną przyrodę oraz podziwiając niesamowite widoki. Odwiedź Zakopane tego lata!


Autor:


VisitZakopane.pl