Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Strefa dzieci w Ossie

Rodzinny wyjazd na kilka dni poza miasto? Tak! Gdzie jednak szukać miejsc, w którym świetnie czuć będą się zarówno dorośli, jak i dzieci? W Polsce wciąż przecież brakuje hoteli, które na wzór wakacyjnych kurortów tworzyłyby specjalne miejsca zabaw dla najmłodszych gości, dzięki czemu ich rodzice mogliby na chwilę pobyć sam na sam. Na tym tle w sposób szczególny wyróżnia się hotel Ossa Congress & Spa, znajdujący się w powiecie rawskim.

Oferta dla dzieci w Hotelu Ossa może być przykładem dla większości polskich ośrodków hotelowych. Nigdzie indziej bowiem dzieci nie są traktowani tak poważnie! Aby to podkreślić, w Ossie powstała kids zone, czyli strefa dzieci, w której pracuje się nad najlepszym dostosowaniem do potrzeb najmłodszych. I wiele już zrobiono – to choćby programy rozrywkowe, które skrojone są na miarę odwiedzających Ossę dzieci. Są wśród nich takie oferty takie jak Spa dla dzieci, animacje, a także szczególne atrakcje w okresach takich jak wakacje czy ferie zimowe. Ciekawym przykładem jest choćby oferta Ossy przygotowana na weekend majowy. To właśnie wtedy hotel przejdzie na kilka godzin we władanie dzieci!


Dzieci bowiem nie można ignorować, czy wręcz traktować jak zło konieczne – to one nierzadko decydują bowiem o tym, gdzie na kolejny urlop pojedzie ich rodzina. A wracają tam, gdzie dzieci mają co robić i gdzie czują się ważne. Aby temu sprostać, w Hotelu Ossa uruchomiono program Trip Kids Zone, obowiązujący we wszystkich hotelach należących do Grupy Trip. Jest on skierowany do dzieci w wieku od 4 do14 lat, które otrzymują imienne karty Trip Kids Zone, na których zbierają naklejki – przy sześciu dziecko upoważnione będzie do bezpłatnego, dwudobowego pobytu w którymkolwiek hotelu Grupy Trip.


Jednak prawdopodobnie najbardziej trafionym pomysłem Ossy jest wyciągnięcie ręki do rodziców, którzy do tego doskonale znanego w Polsce ośrodka konferencyjnego, przyjeżdżają na spotkania biznesowe – ten obowiązek nierzadko związany jest bowiem z rozstaniem z dzieckiem, któremu trudno znaleźć opiekę. Program „Konferencje z dzieckiem” pomaga więc wszystkim tym, którzy na konferencje chcą przyjechać z własną pociechą. W czasie gdy rodzic zajmuje się pracą, dziecko pozostaje pod świetną opieką doświadczonych animatorów.


Polityka odpowiedzialnego hotelu powinna obejmować wszystkich gości – tak dojrzałych, jak i najmłodszych. Dzieci kochają przecież wyjazdy i z ich zdaniem coraz bardziej należy się liczyć. Rodzice nie zdecydują się bowiem pojechać tam, gdzie ich pociechy będą tak znudzone, że przyjemne dni urlopu będą cięższą pracą...niż praca.