Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Majówka w domu? Nic strasznego!

Obecnie spora liczba osób korzysta z wolnego podczas majówki, aby w końcu zrealizować swoje plany podróżnicze, ale nie każdy dysponuje wystarczającą ilością czasu lub pieniędzy, aby zorganizować atrakcyjną wycieczkę. Nie oznacza to jednak, że czekają nas dni przed telewizorem. Jak więc zorganizować czas, aby świetnie się bawić?

Czas tylko dla siebie


W wolne dni warto w końcu zadbać o siebie, a można to zrobić na wiele sposobów. Po pierwsze warto się wyspać. Ciągle brakuje Ci czasu, aby zrobić sobie królewskie śniadanie? Teraz jest najlepsza pora. Przygotuj jajecznicę z ulubionymi dodatkami albo omlet. Kup sobie croissanta i wypij aromatyczną kawę lub inny ulubiony napój. Nie spiesz się. Dalsza wersja dnia, która spodoba się kobietom – zrób sobie aromatyczną kąpiel, peeling i nałóż maseczkę. Mini spa poprawia samopoczucie. Poza tym możesz oddać się przyjemnością takim jak czytanie książek i oglądanie filmów, które czekają już od kilku tygodni. Zajmij się tym, co lubisz. Masz hobby? W końcu możesz oddać się mu bez godzinowych ograniczeń.


Piknik w parku lub na obrzeżach miasta


1 maja jest Świętem Pracy i dniem wolnym od niej, a więc idealnym czasem na spotkania w gronie znajomych. W przypadku sprzyjającej pogody trudno odmówić sobie pikniku. Nie trzeba wybierać się daleko – wystarczy usiąść w najbliższym parku. Można również zdecydować się na bardziej klimatyczne miejsce poza miastem, aby pooddychać trochę świeżym powietrzem. Wystarczy zabrać koc, spakować kanapki lub słodką przekąskę, ale można też najpierw umówić się z przyjaciółmi na wspólne gotowanie i przygotować coś specjalnego, a potem delektować się potrawami oraz czasem spędzanym wśród zieleni.


Uroki wiosennego grillowania


Z pewnością majówka to nie czas, aby siedzieć bez przerwy w domu – za to idealny moment na inaugurację wiosennego grillowania. Dni stają się coraz cieplejsze i dłuższe, więc warto zaprosić znajomych do ogrodu lub spakować mały, a nawet specjalny jednorazowy grill, i wybrać się w miejsce, gdzie będzie go można rozpalić. Zapach przypiekanej kiełbaski, szaszłyków, pieczonych warzyw i innych specjałów jest wyjątkowy i zawsze kojarzy się z fantastycznie spędzonym czasem.


Wycieczka rowerowa – niskie koszty, mnóstwo przyjemności


Zastanawiasz się, gdzie pojechać, aby nie wydać za dużo pieniędzy w czasie majówki? Nie musisz planować dalekiej podróży, a na dodatek możesz wybrać miejsce, do którego będziesz w stanie dojechać rowerem. W ten sposób można zrobić wspaniałą jednodniową wycieczkę lub podróżować przez kilka dni – wówczas trzeba zaplanować noclegi i wziąć ze sobą prowiant. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniego wyposażenia na taki wyjazd, pomocna będzie drobna pożyczka. Warto zastanowić się nad łatwo dostępną pożyczką online oferowaną przez MoneyMan.


Szaleństwo w parku wodnym


Pogoda bywa kapryśna i czasem majówka jest pełna słońca, a niekiedy nie brakuje też deszczu. W takiej sytuacji można skorzystać z parku wodnego. Jest to idealna propozycja dla osób spragnionych ruchu, które nie lubią monotonii.