Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Gdzie wynająć domki domki letniskowe: Mrzeżyno, Dźwirzyno, a może Rogowo?

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Jeżeli zatem ktoś planuje wakacje nad polskim morzem, to ma ostatnią szansę na znalezienie dobrego miejsca w jednym z popularnych kurortów. Warto się pospieszyć tym bardziej, że zeszły rok okazał się absolutnie rekordowy, jeżeli chodzi o obłożenie miejsc noclegowych, a ten zapowiada się podobnie. Co jednak zrobić, gdy marzą się nam bardziej kameralne wakacje? Tutaj z odsieczą przychodzą mniej popularne nadbałtyckie kurorty, m.in. Dźwirzyno, Rogowo i Mrzeżyno. Domki letniskowe w tych miejscowościach cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony miłośników ciszy i spokoju.

Poprzedni sezon nad Bałtykiem był niezwykle udany, a ten zapowiada się równie dobrze, jeśli nawet nie lepiej, bo zainteresowanie wypoczynkiem nad Bałtykiem stale wzrasta. Za wysokie wskaźniki popularności wakacji nad polskim morzem odpowiada przede wszystkim niestabilna sytuacja geopolityczna w Turcji i Egipcie. Turyści chcą wypoczywać bezpiecznie, tymczasem do listy odradzanych kierunków zagranicznych wyjazdów ze względu na zagrożenie terrorystyczne systematycznie dołączają kolejne kraje. Swoje zrobiło też wprowadzenie programu rodzina 500 plus. Niezależnie od przyczyn wzmożonego zainteresowania polskimi kurortami, właściciele hotelów i kwater nad morzem mogą jedynie zacierać ręce.


Wymagania rosną


Liczba rezerwacji w nadbałtyckich kurortach jest imponująca. Eksperci podkreślają, że jakość świadczonych nad polskim morzem usług rośnie z roku na rok, bo Polacy coraz częściej podróżują za granicę, więc mają odniesienie do różnych ofert turystycznych. Teraz w swoim kraju oczekują usług na równie wysokim poziomie.


– Wymagania wczasowiczów rzeczywiście są dużo większe niż jeszcze kilka lat temu – potwierdza właścicielka Palm Rogowo, ośrodka domków letniskowych. – Mrzeżyno, Dźwirzyno, Rogowo i inne mniejsze miejscowości nie posiadają co prawda renomy takich Międzyzdrojów, ale z każdym kolejnym rokiem stają się coraz bardziej atrakcyjne dzięki odpowiednim inwestycjom w  infrastrukturę. 


Rogowo, Dźwirzyno, Mrzeżyno – domki letniskowe w tych miejscowościach cieszą się zainteresowaniem ze strony klientów, bo oferowany tam standard usług nie odbiega wcale poziomem od tego znanego z popularniejszych kurortów. W wyżej wspominanym ośrodku Palm Rogowo – poza w pełni wyposażonymi domkami letniskowymi – znajduje się m.in. basen rekreacyjny z podgrzewaną wodą, plac zabaw, boisko do gry siatkówkę czy stół do ping-ponga. To opcja dla osób, które nawet na wakacjach nie lubią się obijać. Poza tym turysta, który często rezerwuje domek letniskowy z dużym wyprzedzeniem, nie wie, czy podczas jego pobytu będzie akurat świeciło słońce, czy raczej padał deszcz – w tym drugim wypadku plaża odpada.


Dźwirzyno, Rogowo, Mrzeżyno. Domki letniskowe dla miłośników ciszy


Mniejsze miejscowości nad Bałtykiem skutecznie kuszą kameralną atmosferą. Tam problem tłoku na plaży praktycznie nie istnieje, więc nie trzeba walczyć rano z innymi plażowiczami o dobre miejsce. W takim Rogowie rozwój turystyki przez długi czas wstrzymywało wojskowe sąsiedztwo, ale dzięki temu tamtejsze plaże są teraz dużo spokojniejsze – nie doświadczymy tam tłoku, krzyku i awantur. Nie ma zatem tego złego, co by na dobre nie wyszło.