Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Jak umilić dziecku podróż samochodem?

Kiedy nadchodzi długo wyczekiwany sezon wakacyjno-urlopowy, pora zrealizować plany związane z rodzinnym wyjazdem. Jeśli czeka Cię długa podróż samochodem i zastanawiasz się, jak można sprawić, aby Twoje dziecko nie nudziło się podczas jazdy i zniosło ją jak najlepiej, przyda się kilka praktycznych porad.

Gadżety elektroniczne do samochodu dla dziecka


Nieznośna nuda podczas podróży to udręka nie tylko dla najmłodszego członka rodziny, ale też dla kierowcy i pozostałych pasażerów. Marudzenie, kręcenie się w foteliku, a w skrajnych przypadkach nawet płacz, mogą skutecznie uprzykrzyć jazdę. Właśnie dlatego warto wcześniej pomyśleć o tym, jak sprawić, aby maluch był w samochodzie zaabsorbowany czymś interesującym. Można przykładowo zabrać jakieś elektroniczne gadżety, więc przyda Ci się uchwyt na tablet do samochodu.


Zaplanuj postoje w trakcie podróży


Oczywiście najlepiej, gdy dziecko podczas podróży beztrosko śpi, jednak kiedy mamy do pokonania wiele kilometrów, sprawy się komplikują. Monotonna jazda potrafi dać się mocno we znaki, więc przede wszystkim należy odpowiednio zaplanować postoje, podczas których pociecha będzie mogła rozprostować kości, pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć od męczącego siedzenia w samochodzie. Bardzo ważne, aby nie organizować postojów wtedy, kiedy malec śpi – nie chcemy przecież marnować okazji, kiedy nie trzeba przejmować się tym, jak znosi jazdę.


Jaka to melodia?


Poza rozplanowaniem postojów, dobrze też zastanowić się, jakie zabawy mogą umilić dziecku samochodową wyprawę. Jeśli Twoja pociecha jest umuzykalniona, na pewno spodoba się jej zabawa w zgadywanie melodii piosenek (na wzór teleturnieju „Jaka to melodia?”) lub po prostu wspólne śpiewanie z rodzicami. Samochodowy odtwarzacz CD też może się przydać – możesz włączyć małemu pasażerowi płytę z ulubionymi piosenkami albo audiobooka z bajkami.


Organizer dla małego podróżnika


Czymś, co zdecydowanie uatrakcyjni podróż nie tylko dziecku, ale i rodzicom, jest specjalny samochodowy organizer podróżnika. Ten pomysłowy gadżet to zdobywca medalu w kategorii Artykuły dziecięce na V Międzynarodowych Targach Zabawek i Artykułów dla Matki i dziecka w Kielcach. Nagroda była w pełni zasłużona! Organizer to dwa praktyczne rozwiązania w jednym: służy do przechowania w czasie podróży zabawek, książek i innych drobiazgów, jakie dziecko zabrało ze sobą do samochodu. Z kolei jego druga funkcja to coś, co z pewnością bardzo spodoba się dziecku – uchwyt na tablet w formie bezpiecznego, przezroczystego okienka.


Zamiast nudnej, monotonnej jazdy, dziecko czeka niejeden seans z bajką, filmem czy ciekawym programem edukacyjnym!


Wszystkie te gadżety znajdziesz na https://www.tvokazje.pl/251-motoryzacja