Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Zakochaj się w Wiedniu!

Jest wiele powodów do zakochania się w Wiedniu: majestatyczna architektura, muzyka, literatura i sztuka. Co więcej, zwiedzanie Wiednia to dobry pomysł, bo to miasto ma długą tradycję na arenie pełnej muzyków, opery i filharmonii

Wycieczka do Wiednia w najbliższym czasie to wspaniały kierunek podróży, tym bardziej iż:

Nawet przemysł hotelarski rozwinął się niesamowicie i dzisiaj jest na światowym poziomie.

Wiedeń – co zwiedzać


Wiedeń jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Europie, a każda dzielnica ma odrębny klimat i liczne zabytki. Starożytne uliczki pierwszego dystryktu ustępują rzece Dunaj, która biegnie przez miasto. Aby zobaczyć jeszcze lepsze atrakcje Wiednia warto pojechać tramwajem wokół Ringstrasse, które biegnie koło centrum miasta, zobaczyć różnorodność architektury. Warto też zatrzymać się w ikonicznej kawiarni na kawę i strudel. Po drugiej stronie rzeki znajduje się nowa tętniący życiem dzielnica Leopoldstadt. W ostatnim dziesięcioleciu zamieszkiwała tam przede wszystkim żydowska populację i imigranci – dlatego okolica stała się przystanią dla artystów i innowatorów, którzy otworzyli nowe restauracje, zrewitalizowali okolicę i zrobili tutaj wiele dobrego. Odbywa się tam festiwal Naschmarkt - tygodniowe spotkanie dla smakoszy i szefów kuchni. W Gumpendorfer Strasse fani sztuki stosowanej zakochają się w artykułach meblowych. Jest też Neubau, gdzie przy małych uliczkach znajdują się najlepsze butiki w mieście. W środku miasta są liczne Muzea. Dla nich również warto zaplanować podróż i zarezerwować busy do Wiednia.


Transport z Wiednia do Polski i z Polski do Wiednia

Wiedeń ma jedne z najlepszych środków komunikacji miejskiej na świecie, z dobrze prowadzonym systemem podziemnych pociągów i tramwajami terenowymi. Przejazdy, które są korzystne dla nieograniczonego podróżowania na wszystkich formach tranzytu dają tutaj wspaniałe możliwości komunikacyjne.

Lipiec to najgorętszy miesiąc o średniej temperaturze wynoszącej 19 ° C, styczeń jest najchłodniejszym miesiącem o średniej temperaturze -1 ° C – warto o tym wiedzieć rezerwując busy Wiedeń - Kraków. Na koniec warto dodać iż Wiedeń jest dzisiaj tak popularny, iż busy z Wiednia do Polski najlepiej rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wtedy można załapać się na te najbardziej komfortowe i idealnie dopasowane do osobistych preferencji miejsca. Wtedy nie tylko wycieczka, ale też i podróż będą niezapomniane.