Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach,
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko
Rodzinna Turystyka w Portalach społecznościowych

Impreza tematyczna dla dzieci - jak ciekawie ją zorganizować?

Organizacja przyjęć z udziałem dzieci to nie lada wyzwanie. Ciężko jest bowiem zapanować nad gromadą dzieci i jeszcze w dodatku sprawić, że wszystkie będą zainteresowane tym, co dla nich przygotowaliśmy. Jednymi z najfajniej sprawdzających się imprez są imprezy tematyczne. Nie zawsze ma się jednak na nie pomysł. W jaki sposób przygotować ciekawe przyjęcie dla dziecka?

Dowiedz się co lubi maluch i jego koledzy

Aby zorganizować ciekawe przyjęcie tematyczne musisz wybrać temat. To całkiem logiczne, prawda? Jednak wcale nie takie proste jak się wydaje. Dzieci interesują się wszystkim, dlatego ciężko jest wybrać jedną rzecz. W dodatku ich miłość do piratów może zmienić się w ogromną pasję do piłki nożnej w zaledwie jeden dzień. Nic dziwnego, najmłodsi ciągle szukają i próbują nowych rzeczy. Ty jednak powinieneś stanąć na wysokości zadania i wybrać jedną rzecz, która ucieszy zarówno Twoje dziecko jak i zafascynuje jego kolegów. Jak to zrobić? Najłatwiej będzie podpytać dziecko w co najczęściej się bawi. Jeżeli szkrab nie wie bądź nie chce powiedzieć - spróbuj go poobserwować. Wówczas na pewno coś przyjdzie ci do głowy.

Zadbaj o wystrój i dekoracje

To bardzo ważne. Jeżeli przygotowujesz imprezę w klimacie Harrego Pottera to postaraj się, aby w pomieszczeniu, w którym ona się odbywa panował tajemniczy, magiczny klimat. Na ścianach porozwieszaj gwiazdki, przygaś światło i puść cicho muzykę z filmu. Możesz również zamówić specjalny tort a zaproszenia dla maluchów zalakować i przybić stemplem (można takie kupić bądź odbić cokolwiek innego - wedle życzenia). Hitem będzie również przystrojenie stołu z przekąskami - czarne kubki, złote rurki i ciasteczka w kształcie gwiazdek. Gdzieniegdzie umieścić możesz kapelusz czarodzieja a nad głowami dzieci rozwieś wycięte z papieru błyskawice i napis "Wszystkiego najlepszego". W zaproszeniu zaznacz również, że strój czarodzieja bądź małej czarownicy jest mile widziany. Możesz wówczas zorganizować konkurs na najlepsze przebranie, w którym nagrodą będzie eliksir wielosokowy (pyszny koktajl z truskawek bądź innych owoców). Tak samo postępuj w przypadku innych tematów przyjęcia. Jeśli Twoje dziecko fascynuje się księżniczkami to przystrój wszystko na różowo, biało i świecąco. Załatw dla małej królewny koronę i przebierz ją w piękną sukienkę a na stole podaj urocze babeczki z kremem i zamówiony na tę okazję tort. Niech wszystko będzie tak, jak w prawdziwym pałacu. Chłopcy zaproszeni na tę imprezę niech przebiorą się w eleganckie koszule a dziewczynki - kolorowe, piękne sukienki.

Zorganizuj gry i zabawy

Tak, to podstawa każdego przyjęcia. Jeśli jednak jest ono tematyczne to tym lepiej! Większe pole do popisu! Dla piratów zrób mapę skarbów i zorganizuj ich szukanie. Czarodzieje mogą popisać się przygotowując eliksiry (mieszać kilka soków i komisja zdecyduje, które smaki są najlepsze), natomiast dla rycerzy zorganizuj polowanie na smoka - przyczep sobie smoczy ogon i uciekaj przed maluchami. Ich zadaniem jest porwanie ogona, kto pierwszy - ten wygrywa. Wiele świetnych pomysłów możesz znaleźć na https://www.tatento.pl.

Pomysłów na zorganizowanie super imprezy tematycznej dla dzieci jest naprawdę sporo. Ważne jest, aby wszystko dokładnie przemyśleć. Jeżeli włożysz odpowiednio dużo starania w przygotowanie przyjęcia to z pewnością będzie ono jedyne w swoim rodzaju i wspominane przez długi czas.