Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach,
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko
Rodzinna Turystyka w Portalach społecznościowych

3 miejsca w Polsce, które warto odwiedzić z dzieckiem

Wspólne wycieczki to dla wielu dzieci jedna z najaktywniejszych form spędzania wolnego czasu. W końcu poznawanie nowych miejsc jest dobrą alternatywą dla weekendów przed komputerem lub wielogodzinnych seansów przed telewizorem. Jednak aby pociecha była w pełni usatysfakcjonowana, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca wyjazdu. Poniżej prezentujemy 3, które na pewno warto odwiedzić razem z dzieckiem.

Fokarium

Odwiedzając Hel, nie można zapomnieć o wizycie w Fokarium – jednym z ośrodków Uniwersytetu Gdańskiego. Jak można się domyślać, miejsce to zajmuje się badaniami biologicznymi i weterynaryjnymi fok, a także rehabilitacją zranionych i chorych osobników tego gatunku. Odwiedzający Fokarium będą mieli okazję poznać owoce blisko 20-letniej pracy nad odtworzeniem zasobów tych zwierząt w Bałtyku, a także zaznajomić się z fantastyczną wystawą „Ssaki naszego morza”. O 11 i 14 odbywa się karmienie, wiec wizyta w tych godzinach na pewno przyniesie pociechom wiele radości. Fokarium jest czynne przez cały rok.


HistoryLand

Choć zwiedzanie Krakowa to temat rzeka – miasto naszpikowane jest różnego rodzaju atrakcjami, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – to bez wątpienia perełką na jego mapie jest interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków, czyli HistoryLand. Dlaczego to miejsce może spodobać się dzieciom? Młodzi turyści będą mogli w nim nie dość, że odwiedzić oryginalną salę zabaw oraz sklep z klockami LEGO®, to jeszcze podziwiać przepiękne makiety historyczne wykonane ze wspomnianych klocków. Na zwiedzających czekają zrekonstruowane zabytki m.in. Katedra na Wawelu i Sukiennice, a także wydarzenia takie jak bitwa pod Grunwaldem, obrona Westerplatte czy walki o Monte Cassino. Całość uzupełniają audiowizualne dodatki, dzięki którym można poznawać historię kraju za pomocą wszystkich zmysłów.


Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody koło Janowca to pierwszy w Polsce park rozrywki o charakterze rodzinnym, w którym motywem przewodnim jest baśniowa historia. Wizyta w tym miejscu jest więc punktem obowiązkowym w przypadku małych fanów fantastyki. Jakie atrakcje znajdują się w Magicznych Ogrodach? Uśmiech na twarzy z pewnością wywołają Drzewo Skrzata oraz Zamek Wróżek, a także takie wspaniałe punkty jak Smocze Gniazdo czy Krasnoludzki Gród. Na terenie znajdują się także lokale małej gastronomii, więc po owocnym zwiedzaniu można udać się na wspólny obiad, oraz wspaniałe karuzele, huśtawki, place zabaw, różnego rodzaju dmuchańce i ciuchcie.