Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

4 rady jakie wybrać buty zimowe

Zima już za pasem, a Ty dalej myślisz jakie buty zimowe wybrać?  Poniżej znajdziesz rady dzięki którym wybierzesz odpowiednie buty na ten sezon.

Wybór odpowiednich butów na zimę zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Z jednej strony szukamy dużego komfortu, funkcjonalności, ciepła i solidności, ale jednocześnie chcemy cieszyć oko stylowym i efektownym modelem. Poniżej kilka wskazówek przydatnych podczas zakupów.

1) Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są buty, powinien być solidny. Skórzane buty outdoorowe doskonale sprawdzą się na zimę, nie tylko nie przepuszczają zimnego powietrza i dopasowują się do stopy, ale również nie ulegają odkształceniu i urazom mechanicznym pod wpływem temperatury. Ciekawym rozwiązaniem jest również obuwie wykonane z nowoczesnych materiałów sztucznych. Najbardziej wytrzymałe są zimowe buty trekkingowe. Są wytrzymalsze i bardziej odporne. Jeśli wybierasz się w góry to koniecznie będziesz potrzebować właśnie takich butów. Takie buty to "must have", jeśli planujesz wycieczkę zimową chociażby na Giewont. Latem na ten szczyt nie potrzebujesz tak zaawansowanego obuwia, jednak zimą bez dobrego obuwia trekkingowe nie wyjdziesz nawet z lasu, a buty już będą przemoczone.

2) Podeszwa jest ważna! Musi być solidnie wykonana, gruba oraz stabilna, aby zapewniać stopie należyte ciepło, komfort oraz bezpieczeństwo. Szczególnie podczas chodzenia po oblodzonych czy ośnieżonych terenach. Wypustki oraz innowacyjne technologie typu Traxion czy AdiPrene gwarantują znakomitą przyczepność i funkcję antypoślizgową.

3) Wysokość ma duże znaczenie. Zimowe modele butów powinny zakrywać kostki, inaczej trudno o skuteczną ochronę na zimę. Zbyt niska cholewka butów będzie powodować, że dużo śniegu będzie Ci wpadało do środka buta.

4) Zastanów się jakie jest przeznaczenie Twoich zimowych butów? Czy to miasto i szybki dojazd komunikacją miejską do pracy? A może uwielbiasz zimowe aktywności poza miastem? W pierwszym wypadku doskonale sprawdzą się outdoorowe buty dopasowane do miejskiej aury, zaś w drugim ocieplane obuwie trekkingowe. 

Więcej informacji znajdziesz na w sekcji butów zimowych na e-horyzont.