Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Rodzinne ferie na Podhalu -
jakie atrakcje zapewnić dzieciom?

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na ferie zimowe. Dla dzieci to czas odpoczynku od szkoły, a dla rodziców możliwość spędzenia czasu wspólnie z nimi. Na ten czas, aby był wyjątkowy dla całej rodziny, warto wyjechać poza miasto, odpocząć od zgiełku i ciągłego pośpiechu. A najlepszym miejscem na ferie jest Podhale. Jakie atrakcje dla dzieci znajdziemy w tym regionie?

Sporty zimowe

To właśnie one są główną atrakcją Podhala, dla której przyjeżdżają tu każdego roku tysiące turystów z całej Polski. Bogata baza noclegowa, dogodny dojazd i liczne atrakcje uzupełniają obraz Podhala jako zimowego centrum turystyki.

Spędzając ferie zimowe na Podhalu warto przede wszystkim namówić dzieci, aby spróbowały jednego ze sportów zimowych, na przykład narciarstwa zjazdowego. Wybierajcie miejscowości, które oferują Wam trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności. Znajdziecie takie w Małym Cichym czy Białce Tatrzańskiej - Kaniówce. Znajdują się tu wyciągi krzesełkowe, które zawiozą Was na szczyt stoku, a także parkingi i szkółki narciarskie, w których wykwalifikowani instruktorzy pomogą Wam i dzieciom opanować podstawy narciarstwa. Młodsi członkowie rodziny w Małym Cichym znajdą także salę zabaw, w której odpoczną po szaleństwach.

Kolejna atrakcja Podhala to lodowiska, na których cała rodzina może wspólnie spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. Ślizgawki znajdziecie między innymi w Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej czy Zakopanem. Wygodne i przestronne lodowiska zapewniają możliwość swobodnego ślizgania się i próbowania różnych akrobacji. Dodatkowo, w Zakopanem stworzona została strefa wypoczynkowo - rozrywkowa, w której można zjeść smaczny posiłek i odpocząć, a dla dzieci przygotowane zostały zajęcia edukacyjne i rozrywkowe.

Spacery

Podhale słynie także z wyjątkowo malowniczych tras spacerowych, widoków zapierających dech w piersiach i krystalicznie czystego powietrza. To najlepsze miejsce na długie spacery, zwłaszcza dla dzieci i dorosłych mieszkających na co dzień w miastach o dużym stopniu zanieczyszczenia powietrza. Tutaj będą mogły odetchnąć pełną piersią, bez maseczki antysmogowej.

Na Podhalu znajdziecie trasy spacerowe przystosowane dla potrzeb najmłodszych turystów - niedługie i lekkie, aby maluch mógł przejść je z jedynie niewielką pomocą rodziców. Oczywiście dla dzieci w wieku szkolnym spacery podhalańskimi szlakami także będą ogromną atrakcją, dając okazję do obserwowania majestatycznych górskich szczytów czy ciekawych okazów fauny i flory zamieszkującej region. Wszechobecną ciszę docenią także dorośli, zmęczeni zgiełkiem wielkiego miasta.

W czasie rodzinnych przechadzek warto pozwiedzać atrakcje i zabytki okolicznych miejscowości. Zajdźcie więc do Doliny Kościeliskiej, idźcie na taras widokowy Gubałówka, a z młodszymi dziećmi koniecznie obejrzyjcie muzeum imienia Kornela Makuszyńskiego, i oczywiście do słynnego już Domu do Góry Nogami.

Inne atrakcje

Podhale to nie tylko piesze wędrówki i jazda na nartach czy sankach, ale także aquaparki, kuligi saniami zaprzężonymi w konie lub psy. Jeśli pragniecie zakosztować wszystkich atrakcji regionu wspólnie z dziećmi, powinniście wybrać miejsce, które zapewni Wam codziennie inną rozrywkę. Oczywistym jest fakt, że dzieci nudzą się szybko, a więc musicie mieć zawsze pod ręką nowe pomysły na wspólne przygody. Tylko jak to zorganizować?

Jedźcie z biurem podróży

Skorzystanie z oferty biura podróży to prawdopodobnie najlepszy pomysł na spędzenie rodzinnych ferii zimowych. Przede wszystkim, pracownicy biura dopasują atrakcje do Waszej rodziny - zapytają o Wasze oczekiwania, o skład familii. Zaproponują Wam miejsce, w którym Wasze ferie będą wygodne i bogate w ciekawe miejsca. Dzięki temu na miejscu nie spotka Was rozczarowanie. Biuro podróży gwarantuje Wam także wybór najlepszego pensjonatu. Rodzinne wczasy na Podhalu to również idealny sposób na rozwój kulturowy dzieci. Profesjonalnie zorganizowane zimowiska zapewniają najmłodszym moc dodatkowych atrakcji w postaci warsztatów regionalnych, na których uczą się np. malowania na szkle, oraz warsztatów o tematyce ekologii, dzięki którym nauczą się jak dbać o środowisko. Poza jazdą na stokach narciarskich podczas zimowiska organizowane są również zajęcia na halach sportowych, a pod koniec dnia wieczory góralskie przy ognisku i kiełbaskach.

Teraz już wiecie jak zorganizować ferie zimowe na Podhalu, i na jakie atrakcje możecie tu liczyć.