Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Rodzinne ferie zimowe - jak spędzać czas z dzieckiem?

W czasie ferii zimowych warto spędzać czas z dzieckiem aktywnie. Miłośnik przygód na świeżym powietrzu ucieszy się z prezentu w postaci przejażdżki psim zaprzęgiem, nauki jazdy konnej czy indywidualnej lekcji jazdy na nartach lub snowboardzie. Dziecko można również zabrać na zabawę do parku trampolin, salę wspinaczkową czy zajęcia na pływalni.

Wakacje zimowe z psim zaprzęgiem

Zimowe ferie z dziećmi to doskonała okazja, aby spędzić trochę czasu z najbliższymi. Oryginalny prezent dla niej czy dla niego to przejażdżka psim zaprzęgiem. Upominek usatysfakcjonuje małego miłośnika sportów zimowych, psów rasy husky czy entuzjasty szalonych przygód na świeżym powietrzu. Uczestnicy zabawy zajmują w saniach miejsce pasażera, a zaprzęg poprowadzi maszer. Przejażdżka trwa około 5 godzin.

Aktywne zabawy dla dzieci na wakacje zimowe

Zimowa sceneria to niepowtarzalna okazja, aby spróbować najpopularniejszych sportów zimowych, jak jazda na nartach czy snowboardzie. W czasie ferii można zabrać dziecko na stok i podarować mu indywidualną lekcję z instruktorem. To dokonały sposób na rozpoczęcie przygody z narciarstwem bądź snowboardem albo doskonalenie już wcześniej zdobytych umiejętności. Zabawa na stoku daje okazję do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Zajęcia ze wspinaczki to ciekawy pomysł na spożytkowanie wolnego czasu podczas ferii zimowych. Ćwiczenia na ściance wspinaczkowej wzmacniają mięśnie ciała, zwłaszcza nóg oraz rąk, poprawiają koordynację i zwinność, a także uczą panować nad własnym ciałem. Zajęcia są całkowicie bezpieczne. Dzieci wyposażane są w niezbędny sprzęt, jak: kask, ochraniacze czy uprząż asekuracyjną, a zabawa odbywa się w towarzystwie doświadczonego instruktora.

Indywidualna lekcja pływania dla dziecka to dobra okazja, aby oswoić je z wodą bądź zdobyć nowe umiejętności, takie jak nurkowanie. Z zajęć można korzystać również całą rodziną. Pływania uczy wykwalifikowany instruktor, posiadający także uprawnienia ratownicze.

Indywidualną naukę jazdy konnej można ofiarować dziecku, które jest miłośnikiem zwierząt i aktywności na świeżym powietrzu. Zajęcia z końmi uczą odpowiedzialności i dyscypliny, a także rozwijają wrażliwość oraz empatię. W czasie ćwiczeń zwierze prowadzone jest przez instruktora. Zajęcia mogą obywać się zarówno pod zadaszeniem, jak i na zewnątrz.