Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Zimowy weekend za miastem - sprawdzona propozycja dla par, rodzin i grup znajomych

Aby przyjemnie spędzić weekend wcale nie trzeba jechać daleko. Natura, wygodny pokój, kominek, smaczne jedzenie - tyle wystarczy by odpocząć od miejskiego zgiełku. Pozwólcie, że podzielimy się z Wami sprawdzonym adresem na relaksujący weekend pod Warszawą.

Co zrobić, gdy masz ochotę gdzieś wyskoczyć, a do urlopu daleko? Optymalnym rozwiązaniem będzie weekend za miastem. Gdzie jechać? Co powiesz na pobyt w klimatycznej, drewnianej chacie z kominkiem? Dom, o którym mowa znajduje się niecałą godzinę drogi od Warszawy (Przypki - Rancho Pod Bocianem). Możesz tam jechać z partnerem, dziećmi lub grupą znajomych – najważniejsze jest to, by po prostu wyrwać się miasta i spędzić przyjemny weekend na łonie natury.  Gdy dowiesz się, jakie atrakcje tam na Was czekają, nie oprzesz się tej propozycji.

We dwoje

Kominek, czerwone wino, skrzypiący śnieg za oknem, łazienka z ogromną wanną - trudno o bardziej romantyczną scenerię na zimową randkę. Pobyt w domku nie musi się jednak ograniczać do wygrzewania się przed kominkiem. Możecie spacerować po pobliskim rezerwacie, grać w bilard lub skorzystać z możliwości przejażdżki saniami. Wielkim plusem „Rancha pod bocianem” jest także wyborna kuchnia, więc jeśli nie macie ochoty na samodzielne gotowanie (w domku jest kuchnia), wieczorem możecie wybrać się na kolację do hotelowej restauracji. Specjalnością szefa kuchni jest tradycyjna polska gęsina podawana z marynowanymi buraczkami. Najważniejsze jest jednak to, by nikt zakłócał Wam wypoczynku. Po prostu wyłączcie telefony i cieszcie się swoją obecnością.

Z rodziną

Kto powiedział, że weekend w drewnianej chacie pod miastem to wyłącznie propozycja dla par? Rodziny też będą się tam doskonale bawić. Z zakwaterowaniem większej grupy nie będzie problemu – w domku są dwie sypialnie. Dzieci powinny być zachwycone zmianą otoczenia i wszystkimi atrakcjami, jakie czekają na w „Ranchu pod bocianem”. Sąsiedztwo lasu, łowisko, przejażdżka psim zaprzęgiem – nie na świecie dziecka, które nie ucieszyłoby się z takiego weekendu. Koniecznie zabierzcie ze sobą także gry planszowe, ulubioną muzykę i dobre humory.

Ze znajomymi

Zbliżają się Twoje urodziny? Co ty na to, by zamiast zapraszać znajomych do knajpy, wyciągnąć ich na weekend za miasto? Wbrew pozorom wcale nie musi być to drogie rozwiązanie. Doba w domku weekendowym kosztuje 300 zł, a mieści się w nim 6 osób (możliwe dwie dostawki). W czasie pobytu możecie posiedzieć przy kominku, przygotować sobie wspólnie kolację, a jeśli pogoda dopisze wybrać się na kulig. Taki wypad na długo zostanie Wam w pamięci. Warto wiedzieć także, że latem jest tu jeszcze więcej atrakcji: park linowy, strzelnica, łowisko, pole golfowe, kajaki, boiska, grill. Podczas pobytu wszystko jest do waszej dyspozycji.