Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Gdzie pojechać z maluchem na sylwestra

Coraz większymi krokami zbliża się Nowy Rok. Poprzedza go sylwester, czyli doskonała okazja, aby podsumować minione 365 dni wspaniałą zabawą do białego rana. Wielu rodziców nie wie, gdzie zabrać swojego malucha, aby ten dzień stał się niezwykły i niezapomniany. W artykule podpowiemy, w jakie miejsca można zabrać dziecko na sylwestra.

Wyjazd na narty

Zima w Polsce bywa różna, więc nie można być w pełni pewnym, że podczas sylwestra będzie padał śnieg. Świetnym sposobem spędzania czasu z dzieckiem na sylwestra jest wyjazd na narty. Ogromna dawka przeżyć skupionych wokół pięknych, śnieżnych i górskich krajobrazów. Przy okazji wspaniała okazja, aby maluch nauczył się jeździć na nartach. Możliwe, że stanie się to rodzinną tradycją albo początkiem cudownej pasji. Taki wyjazd ma niestety kilka wad. Mianowicie bywa kosztowny i powinien być zarezerwowany z dużym wyprzedzeniem. Niemniej jednak jest warty swojej ceny, a w szczególności uśmiech dziecka jest tego wart. Aktywne spędzanie czasu w sylwestra w oddali od fajerwerków pozwoli pozbyć się zmartwień odnośnie bezpieczeństwa dziecka.

Egzotyczny sylwester

Rodziny, które zdecydowanie reflektują letni, gorący klimat powinny wyjechać uczcić sylwestra na dalekim lądzie takim jak Egipt, Tunezja lub Cypr. Trochę nowatorska forma spędzania ostatniego dnia grudnia, ale każdy lubi co innego. Doskonała okazja, aby na chwilę oderwać się od mroźnego polskiego klimatu w egzotyczną krainę ciepła i rozkoszy. Nic tylko rozłożyć leżak nieopodal morza i popijać musującego szampana. Oczywiście w przypadku dzieci będzie to oranżada musująca albo soczek owocowy. Odliczanie ostatnich chwil 2017 roku odbędzie się w gronie cudzoziemców. Być może ich sposób spędzania sylwestra okaże się bliższy sercu. Czasami warto zrobić coś innego, aby życie nie kojarzyło się wyłącznie z monotonią i przewidywalnością.

Wyjazd w Bieszczady

A gdyby wszystko zostawić i pojechać w Bieszczady? No może z wyjątkiem dzieci i przyjaciół. Taka forma spędzania sylwestra jest wybierana przez większość rodzin. Najlepiej zamknąć się na kilka dni w górskim schronisku, z dala od tłumów i hałasów.  Najważniejsze, aby być otoczonym gronem najbliższych, a klimat stworzy się sam. Pozwoli to świetnie rozładować emocje związane zarówno ze stresem wyniesionym z pracy, jak i ze szkolnego korytarza. Wejście na szczyt góry daje mnóstwo satysfakcji, a widok błyszczących fajerwerków z takiej perspektywy jest bezcenny. Dzieci będą mogły się „wyszumieć” do woli, a przy okazji nikt im nie zwróci uwagi.  Jeżeli nie ma przeciwskazań zdrowotnych, to nie ma sensu zastanawiać się, tylko wsiąść w auto i jechać, by zaczerpnąć odrobinę świeżego górskiego powietrza.

Decyzja na temat miejsca wyjazdu na rodzinnego sylwestra jest kwestią indywidualną. To rodzice wraz z dziećmi powinni wybrać perfekcyjne dla nich miejsce. Niemniej jednak powyższe propozycje mogą być inspirujące i same zainicjować jakiś ciekawy pomysł. Najważniejsze, aby podróż z dzieckiem, jak i sam wyjazd sylwestrowy był godny zapamiętania.