Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Gdynia - atrakcje dla małych i dużych naukowców

Jeśli na dźwięk słowa „zabytki” cała Twoja rodzina ziewa ze znudzenia, to podczas pobytu w Gdyni odwiedź miejsca oferujące niestandardowe atrakcje, które pobudzają umysł i wyobraźnię. W naszym tekście dowiesz się, co skrywa Centrum Nauki EXPERYMENT oraz Akwarium Gdyńskie. Odwiedź atrakcje w Gdyni, które spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom!

Zanim wejdziesz razem z bliskimi do strefy naukowej zabawy, pomyśl o wyborze miejsca noclegowego – AccorHotels oferuje Ci hotele w Gdyni i całym Trójmieście,  które odpowiadają różnym wymaganiom w zakresie lokalizacji i ceny. A kiedy już wybierzesz hotel , zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w perle Trójmiasta.

Centrum Nauki EXPERYMENT – poznaj świat z różnych perspektyw 

Na alei Zwycięstwa 96/98 znajduje się nowoczesny, przeszklony budynek będący częścią Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. To Centrum Nauki EXPERYMENT, które już od 10 lat promuje naukową wiedzę w niebanalny sposób.

Obecnie gdyńskie Centrum Nauki zajmuje powierzchnię 3500 m2 i podzielone jest na 7 różnych wystaw, na których dorośli oraz młodzi zwiedzający będą się świetnie bawić.

Od wszystkich atrakcji czekających w Centrum Nauki EXPERYMENT można dostać zawrotu głowy. Odpoczynek w hotelu w Gdyni, Gdańsku lub Sopocie pozwoli Ci przygotować się na kolejną dawką naukowych wrażeń.

Akwarium Gdyńskie – ogród zoologiczny dla dużych i małych 

Nieopodal dworca Gdynia Główna oraz skweru Kościuszki, na alei Jana Pawła II 1 przy molo Południowym mieści się Akwarium Gdyńskie – jedno z najefektowniejszych obiektów tego typu, jakie można zobaczyć w Polsce.

Akwarium Gdyńskie funkcjonuje od 1971 roku w zmodernizowanym budynku Stacji Morskiej, wybudowanym tuż przed II wojną światową. Ogromnym walorem edukacyjnym Akwarium Gdyńskiego jest to, że na przestrzeni 3 pięter budynku zaprezentowano 4 główne środowiska światowego ekosystemu.

Akwarium Gdyńskie rozwija się cały czas – rozszerza zbiory fauny i flory oraz unowocześnia sposób ich prezentacji. W grudniu nowymi mieszkankami Akwarium zostały płaszczki amazońskie! A po przyjrzeniu się najbardziej niesamowitym zwierzętom i roślinom świata można już tylko odpłynąć w hotelu Mercure Gdynia Centrum, w którym razem z Tobą mogą przenocować również… Twoje zwierzęta domowe.