Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

Kąty Rybackie - noclegi zawsze blisko morza

Mała wieś położona na Mierzei Wiślanej tuż przy Obwodzie Kaliningradzkim? To miejsce zainteresuje cię, jeżeli pragniesz odpocząć od kiczowatych, turystycznych propozycji innych kurortów. Niezatłoczone plaże i bliski kontakt z naturą w miejscowości położonej na wydmie - w końcu można zapomnieć o reszcie świata.

Sama mieścina nie jest duża, ponieważ dominuje nad nią moc natury. To w Kątach Rybackich znalazło się miejsce na rezerwat kormoranów. Prowadzą do niego wyznaczone na wydmie ścieżki. Widok na miejscu jest zaskakujący i robi wrażenie. Wspaniale odkryć na własne oczy, jak wyglądają stanowiska lęgowe tego chronionego prawnie ptaka wodnego.

Nocleg w Kątach Rybackich – nocleg blisko natury

Z Kątów Rybackich na plażę wiodą ścieżki przez szeroką wydmę. Jest to droga bogata w wiele odmian nadmorskich roślin. Kiedy pokonujesz te trakty obserwuj roślinność i miej oczy szeroko otwarte – na pewno dowiesz się czegoś nowego o różnorodności naszej narodowej flory.

Kąty Rybackie – nocleg blisko atrakcji

Muzeum Zalewu Wiślanego ukaże nam dawne oblicza opiewanych niegdyś zajęć – rybołówstwa oraz szkutnictwa. Piękna hala muzeum wprowadzi nas w minione tajniki prastarego zawodu rybaka. Zebrane eksponaty na pewno zainteresują dorosłych i pobudzą wyobraźnię dzieci.

Apartament otwarty na morze atrakcji

Osoby spragnione krótkich wypadów przekona bliskość miejscowości takich jak m.in.: Krynica Morska, Malbork, Fromborg, Braniewo, Stegna. Każda z nich oferuje coś ciekawego. Warto wymienić latarnię morską, Zamek Krzyżacki, planetarium i stacje kolejki wąskotorowej. Jeżeli wyjeżdżasz całą rodziną, zarezerwuj nocleg w Kątach Rybackich, każdy znajdzie atrakcje dla siebie.

Apartament blisko słońca i morza

Zatoka Wiślana z jednej strony i otwarty Bałtyk z drugiej. Z jednej strony porty i przystanie, natomiast z drugiej piaszczysta, słoneczna plaża. Od strony zatoki – wschód słońca, od strony morza – zachód. Tutaj życie toczy się w rytm pór roku, a każda z nich jest wietrzna i piękna. Jeżeli pragniesz spokojnego urlopu bez przepychania się na turystycznych traktach, wybierz Kąty Rybackie.

 

Zaplanuj wakacje z Sun and Snow!