Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko

5 pomysłów na udaną wycieczkę po Warszawie

Wybierając się do stolicy warto opracować sobie plan, swego rodzaju przewodnik po najciekawszych miejscach, które koniecznie trzeba odwiedzić. Należy wziąć pod uwagę godziny szczytu i to, jakim środkiem lokomocji się poruszamy.

Wiadomo, że Warszawa bywa bardzo zakorkowana, dlatego przygotowanie logistyczne jest niezwykle istotne. Z pomocą przychodzą trasy rowerowe i rowery miejskie, a rodzaj atrakcji oczywiście zależny jest od zasobności naszego portfela.

Rowery miejskie – Warszawa i jej uroki

Wycieczkę rowerową można przede wszystkim zacząć od odwiedzenia Starego Miasta, które ma bardzo piękną architekturę, pochodzącą częściowo z XVII i XVIII wieku. Warto zwiedzić rynek Starego Miasta i posłuchać ulicznych grajków, a także dać się sportretować miejscowemu artyście. Punktem obowiązkowym będzie Zamek Królewski, który można sfotografować, czy zrobić sobie selfie.

Warto odwiedzić także kolejną miejscową perłę architektury, czyli Kościół Jezuitów, czy zespół murów miejskich z barbakanem. Dla miłośników natury polecany jest ogród botaniczny, gdzie powinno się zobaczyć np. wystawę roślin mięsożernych. Chcąc pobyć jeszcze na łonie przyrody, można wybrać się na Dach Biblioteki Uniwersyteckiej i zrelaksować się za darmo. Kolejną tanią rozrywką w ramach udanej wycieczki po Warszawie jest także skorzystanie z Muzeum Neonów, gdzie bilety kosztują do 10 zł.

Rowery miejskie – Warszawa lubi rowerzystów

W przypadku znudzenia chodzeniem po muzeach, drugim pomysłem na udaną wycieczkę po Warszawie może być wycieczka rowerowa. Masz swój bike? Świetnie. Nie? Sprawdź rowery miejskie. Warszawa posiada 2847 tras rowerowych, jest to stosunkowo dużo jak na polskie warunki, stąd monocyklem możemy dojechać w każde miejsce. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów na cały dzień, co jest ekonomicznym rozwiązaniem, które w dodatku nie przyczynia się do rozwoju zanieczyszczeń.

Warto skorzystać z tras nad brzegiem Wisły, które są długie aż na 15 km. Można również przejechać Las Kabacki i w tym momencie odwiedzić zamek w Czersku. Bardzo długa trasa jest w Warszawie-Międzylesiu, która wymaga już przygotowania, gdyż jest to wycieczka całodniowa. Trzeba więc zapewnić sobie prowiant. Wybór trasy wiodącej przez szlak Nadwiślański, a potem Słoneczny może zaprowadzić do Warszawskiego Zoo. To świetny pomysł na wycieczkę rowerową z dzieckiem.

Centrum Nauki Kopernik

Trzecim pomysłem na udaną wycieczkę po Warszawie może być odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Jest to oferta, która zadowoli zarówno dorosłych, jak i dzieci. Niezależnie od pogody można skorzystać z atrakcji, jakie oferuje CNK. Na tę atrakcję najlepiej poświęcić cały dzień. Można zobaczyć zarówno wystawy poświęcone np. wysokim napięciom. Warto również skorzystać z bezpłatnej wystawy w planetarium. Wśród warsztatów prowadzonych w Centrum są zajęcia dotyczące np. robotów, czy tworzenia algorytmów.

Aktywne atrakcje w Warszawie

Jeżeli nie jest się fanem chodzenia po muzeach, czy przesiadywania w parkach i podziwiania natury z siedzenia roweru miejskiego, Warszawa oferuje dla ludzi lubiących mocne wrażenia. Escape Room w stolicy pozwoli przeżyć niezapomnianą przygodę. Tematem przewodnim jest zabawa w ucieczkę, przy jednoczesnym rozwiązywaniu zagadek, które mają doprowadzić do ukrytego klucza.

Interaktywne Muzeum Strachu zapewni odrobinę grozy i poczuje się adrenalinę. Niewidzialna Wystawa pozwoli lepiej zrozumieć świat osób niewidzących, gdzie można spróbować swoich sił w codziennych czynnościach bez pomocy wzroku. Kontynuacją poznawania świata bez zmysłu wzroku, może być pójście do restauracji Dine in the Dark, gdzie skosztuje się dań, w absolutnej ciemności.

Atrakcje w Warszawie – kibicowanie i aktywny wypoczynek

Piątym pomysłem na udaną wycieczkę po Warszawie może być pójście na mecz piłki nożnej, czy też piłki ręcznej lub siatkówki. Aby dotrzeć na miejsce, najlepiej do tego celu wykorzystać rowery miejskie. Warszawa oferuje nawet specjalne wypożyczalnie rowerów. Jeżeli preferuje się aktywność fizyczną można skorzystać ze ściany wspinaczkowej lub pójść na strzelnicę i sprawdzić swoją celność. Latem warto skorzystać z rejsu zabytkowym statkiem po Wiśle przepłynąć z jednego brzegu Warszawy na drugi.