Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach,
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko
Rodzinna Turystyka w Portalach społecznościowych

Wycieczki do Toskanii dla seniorów

Każdy wiek jest dobry na podróżowanie, jednak w latach młodości zazwyczaj brakuje czasu na wycieczki. Kiedy więc korzystać z wolnego czasu jak nie na emeryturze!

Toskania dla seniorów 

Wiek to tylko metryka! Liczy się stan ducha, zainteresowania oraz chęć zwiedzania nowych miejsc. Podróże dla seniorów pozwalają na odcięcie się od szarej rzeczywistości i ponowne poczucie się młodym i pełnym życia. Jednym z piękniejszych miejsc do zwiedzania jest niewątpliwie Toskania. Położony w centralnych Włoszech region charakteryzuje się pięknym krajobrazem, który nie sposób zapomnieć. Wyżynno-górzyste tereny pokryte bogatą roślinnością zapierają dech w piersiach. Odwiedzając Toskanię nie można pozbawić się możliwości zwiedzenia pięknej Florencji, w której znajduje się słynna katedra oraz biblioteka Medyceuszy. Można zobaczyć tam także cudowną rzeźbę Dawida stworzoną przez Michała Anioła.


Oczywistym staje się także wycieczka do Pizy, miasta ze słynną Krzywą Wieżą. Fanom średniowiecznego nurtu niewątpliwie spodoba się opcja zagoszczenia w urokliwej Sienie wzniesionej na trzech wzgórzach.


Toskania to nie tylko wspaniałe miejsce, ale pyszne jedzenie


Toskania prócz pięknych miejsc szczyci się również znakomitą kuchnią. Różnorodność smaków zapewniają pyszne potrawy przygotowane z udziałem m. in. fasoli, szparag, ryb i owoców morza, a nawet dziczyzny. Zwolennicy prostej, tradycyjnej kuchni również znajdą coś dla siebie, a to głównie dlatego, iż głównym i podstawowym smakołykiem tamtejszych mieszkańców jest chleb. Jednym z popularniejszych posiłków jest grubo krojona, opiekana kromka, na której smakowicie roztapia się masło czosnkowo-ziołowe. Toskania kojarzy się także z krwistym, czerwonym winem, nie mającym sobie równych na całym świecie. Możliwość jego wypróbowania stanowi bardzo dużą atrakcję dla koneserów tego typu napoi.

Wycieczki dla seniorów do Toskanii stanowi niewątpliwie zachęcającą propozycję, z której nie sposób nie skorzystać. Podróż taka gwarantuje bogactwo wrażeń związanych z pięknymi widokami, wspaniałym jedzeniem, przyjaznymi ludźmi i przede wszystkim niezapomnianymi wrażeniami.