Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach,
Rodzinna Turystyka Aktywna -  Zdrach - Turystyczny Przewodnik po Polsce i nie tylko
Rodzinna Turystyka w Portalach społecznościowych

Wyjazd zimowy z niemowlakiem - jak się przygotować?

Z niemowlakiem podróżujemy zarówno latem jak i zimą. Ciepła i przyjemna pogoda jest niezwykle pomocna podczas opieki i pielęgnacji Maluszka. Dużo trudniej jest przygotować się do wyjazdu zimą. A o tej porze roku także zdarza nam się wyjeżdżać. Jak zadbać o to, by zapewnić dziecku komfortową podróż autem, gdy na zewnątrz jest zimno i pada śnieg?

Zadbaj o komfort podróży dziecka

Małe dziecko niemal całą drogę podróżuje autem właściwie w jednej pozycji. Gdy zatrzymujemy się po drodze i otwieramy drzwi od auta lub przenosimy Maluszka w foteliku do restauracji, nie trudno o przeziębienie czy inne infekcje. Warto zatem postarać się, by zapewnić dziecku nie tylko wygodną pozycję, ale i przytulne, ciepłe okrycie.

Zimowy śpiworek może być zbyt gruby, gdy w aucie będzie działać ogrzewanie, cienki kocyk to jednak za mało, aby bez budzenia Maluszka, przenieść go do lokalu podczas postoju. Co zatem wybrać na podróż, by niemowlak nie zmarzł ani się nie przegrzał? Producenci akcesoriów dla dzieci przewidzieli już takie pytania, dlatego na rynku nie trudno o odpowiednie produkty do tego zadania.

Ciekawą propozycję ma dla nas marka Jollein. To śpiworek przeznaczony właśnie do fotelika samochodowego. Jest miękki i ciepły, a jednocześnie niezbyt gruby. Posiada kapturek, który można rozsunąć na płasko. Dzięki temu w czasie podróży nie będzie przeszkadzał pod głową, a podczas krótkiego przejścia z samochodu do pomieszczenia, ochroni małą główkę przed zimnem i śniegiem. Przykrycie śpiworka także całkiem się rozsuwa. Jeśli więc w samochodzie będzie za ciepło, można rozłożyć je na boki i przykryć dziecko cieńszym kocykiem. Śpiworek do fotelika samochodowego marki Jollein to bardzo praktyczne rozwiązanie na podróże także wiosną i jesienią, gdy pogoda nie jest do końca przewidywalna. Ten i inne produkty polskiej marki Jollein dostępne są na przykład na stronie sklepu dla dzieci Bobomio.pl.

Innym ciekawym pomysłem, na to by uchronić nasze Maleństwo przed wiatrem i deszczem podczas krótkich wyjść z samochodu w czasie podróży, jest wymienny daszek do fotelika samochodowego marki Babys Only. Jeśli pogoda naprawdę nie sprzyja, warto mieć pod ręką tego typu gadżet.

Ciepły posiłek podczas podróży

Zimą apetyt dopisuje wszystkim. Także naszym Maluszkom. Oferta gastronomiczna przydrożnych barów i stacji benzynowych nie zawsze odpowiada potrzebom małego dziecka. Aby zatem zapewnić dziecku ciepły i zdrowy posiłek w czasie jazdy, warto mieć pod ręką kilka praktycznych gadżetów. Do podania ciepłej herbatki z pewnością przyda się niewielki termos. Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze pić ze zwykłego kubeczka, który najczęściej pełni rolę zakrętki termosu, postaraj się o wygodny kubek niekapek, aby zmniejszyć ryzyko oblania ciepłego ubranka. Do szerszego termosu możesz z kolei nalać zupę lub włożyć drugie danie. Idealną propozycję na takie okazje ma marka Skip Hop. Termosy tej firmy mają nie tylko odpowiedni kształt. Do kompletu takiego termosu należy także łyżko-widelec, który pomoże w zjedzeniu posiłku. Ponadto wszystkie termosy Skip Hop są niezwykle kolorowe, co dodatkowo może wpłynąć na lepszy apetyt maluszka. Ciekawe akcesoria do jedzenia, także w czasie podróży, znajdziesz w ofercie wspomnianego wcześniej sklepu bobomio.pl. Spośród proponowanych produktów sklepu, na uwagę zasługują termosy marki Zoli i Lassig oraz termobutelka Pura Kiki z ustnikiem „niekapkiem”, w której ciepła herbatka zachowa swoją temperaturę nawet 3 godziny!

Samochodowe animacje

Niemowlaki podróżują zwykle tyłem do kierunku jady. To oczywiste, że nie mają najlepszych widoków siedząc w taki sposób. Za oknem także niewiele widać z pozycji półleżącej, co najwyżej czubki drzew. Nie licz więc na to, że bez dodatkowych atrakcji i zbyt długiej drzemki, dziecko spokojnie przesiedzi całą drogę. Często sprawę załatwia siedząca obok osoba dorosła - zagada, uśmiechnie się, potrząśnie grzechotką i zabawi Maluszka. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości lub też drugi rodzic chciałby się także zdrzemnąć, postaraj się o zabawki, które odwrócą uwagę dziecka od długiej nużącej podróży. Dobrym wyborem będą kolorowe wiszące zabawki czy grzechotki, poruszające się w rytm jazdy samochodem. W tej roli świetnie sprawdzi się Gryzak z piłeczkami stymulującymi marki B.Toys lub Zabawka do wózka – wesołe podwórko marki Skip Hop.

Na zimowy wyjazd z niemowlakiem, jak również na każdy inny, nie zapomnij zabrać dokumentów, takich jak paszport czy książeczki zdrowia. Sprawdź także wyposażenie apteczki oraz adresy i numery telefonów do okolicznych placówek zdrowia. Zimą łatwiej o infekcje, dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność już wcześniej. Jeśli zaś szukasz praktycznych i sprawdzonych gadżetów, z pewnością warto odwiedzić sklep bobomio.pl, gdzie znajdziesz mnóstwo propozycji na zimowy wyjazd z niemowlakiem!