Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wzory fototapet dla dzieci - najciekawsze propozycje

Pokój dziecięcy to przestrzeń, która zmienia się wraz z rozwojem dziecka. Fototapeta w pokoju dziecięcym z pewnością nada wnętrzu bajkowego klimatu. Co warto wiedzieć wybierając fototapetę? Jaki wzór najlepiej wybrać?

Ściany w pokoju dziecka

Aranżacja pokoju dziecka wpływa na jego rozwój i zachowanie. Wnętrze powinno być oazą, w której będzie czuł się najbezpieczniej i komfortowo. Aranżując pokój dla swojej pociechy warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na modę, ale przede wszystkim na potrzeby dziecka.

Jak dobrać kolor pokoju do pokoju dziecka?

Przy wyborze koloru ścian w pokoju dziecka nie należy kierować się stereotypowymi sugestiami, że musi być on wielobarwny i wesoły. Warto przed podjęciem decyzji zastanowić się jaki odcień będzie najlepiej wpływał na kształtowanie się osobowości dziecka. Gdy maluch jest bardzo energiczny, niespokojny lepiej postawić na stonowane kolory, które wprowadzają do pokoju spokój i stonują rozdrażnienie. W ten sposób będzie on dla dziecka niepobudzającą oazą. W przeciwnym przypadku, gdy mamy do czynienia z osoba nieśmiałą, zbyt spokojną warto wprowadzić w jej życie trochę optymizmu w postaci mocniejszego koloru pokoju.

Fototapeta- czy to dobry wybór?

Fototapeta cieszy się ogromną popularnością w urządzaniu wnętrz. Nadaje im charakteru i wpływa na ich klimat. Idealnie nadaje się zatem do pokoju dziecka. Dobrane na ścianę obrazy będą stymulować w maluchu wyobraźnię i umilą mu codzienną zabawę. Wybierając fototapetę nie warto kierować się krótkim zafascynowaniem jedną z bajek. Ulubieńcy z filmowego świata zmieniają się szybciej niż możliwość zrobienia kolejnego remontu. Warto wybierać ponadczasowe wzory fototapet, jak te proponowane na fototapeta4u.pl.

Wzory fototapet dla dzieci

Ponadczasowością cieszą się przede wszystkim fototapety z wizerunkiem zwierząt. Ciekawie na ścianie wyglądają obrazki imitowane na malowane farbami. Nadają one wnętrzu niestandardowego klimatu. Wśród propozycji znaleźć można morskie zwierzęta takie jak delfiny i wieloryby, jak również dzikie okazy- niedźwiadki, wilki.  Równie ponadczasowe i modne są fototapety dla dzieci z geometrycznym wzorem. To dobry wybór przede wszystkim do połączenia z nowoczesnymi meblami dla dzieci. Warto zastanowić się także nad fototapetami imitującymi niebo- chmury, latające balony i samoloty. Z pewnością umilą one dziecku pobyt w pokoju i wpłyną na jego kreatywność.

Fototapeta-wzór a rozmiar wnętrza?

Wybierając fototapetę w pokoju dziecka, jak w każdym innym pomieszczeniu, należy kierować się również dopasowaniem do wielkości wnętrza. W dużych wnętrzach pięknie wyglądać będzie wielkoformatowy obraz, na przykład jednorożec biegnący po tęczy czy droga z samochodami. Możliwość spojrzenia na całą ścianę jednym rzutem oka nie będzie męczące dla wzroku i przytłaczające dla aranżacji. Takie fototapety odradzane są w niewielkich pomieszczeniach. W małych pokojach dla dzieci sprawdza się niewielki fragment tapety przedstawiający pojedyncze element jak miś czy robot. Wtedy wnętrze nie zostanie optycznie pomniejszone, a bajeczny klimat, wprowadzany przez fototapety, zostanie zachowany.

Fototapety w pokoju dziecka to idealny wybór, nadający nudnym ścianom bajkowego klimatu. Dobrze dobrany wzór będzie pobudzał w maluchach wyobraźnię i kreatywność. Równie starannie należy dobierać kolorystykę, a pokój będzie służył dziecku jako jego oaza.