Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

5 pomysłów na personalizację dziecięcego roweru

Do wakacji coraz bliżej, a rowery dla dzieci wciąż stoją w piwnicach nieprzygotowane do rodzinnych wycieczek? A może wasze pociechy były już na przejażdżce szkolnej, gdzie okazało się, że ich rowery są całkowicie pozbawione blasku i nie zrobiły wrażenia na rówieśnikach? Niezależnie od przyczyny, dla której się tu znaleźliście, jeśli chcecie w swoich dzieciach zaszczepić miłość do przejażdżek rowerowych, warto wyposażyć je w odpowiedni sprzęt.

Poniżej przedstawione zostało parę przykładów, które sprawią, że pojazd dziecięcy będzie jedyny w swoim rodzaju, a twój malec nie będzie mógł się doczekać następnej wyprawy!


1. Dobierz odpowiedni kolor roweru

Jeśli twoja latorośl dostała rower w spadku po starszym bracie bądź też zniszczyła swój na tyle, że lakier odpryskuje z każdej strony, najlepszym rozwiązaniem będzie nadanie mu nowej barwy. Pojazd przeżyje totalną odnowę, a dziecko będzie miało szansę na jazdę po ścieżkach rowerowych w swoich ulubionych kolorach. Do dokonania tego prostego zabiegu niezbędny będą farby w sprayu bądź też tzw. malowanie proszkowe, którego podejmie się większość warsztatów rowerowych. Warto pamiętać, że przed podjęciem się tego przedsięwzięcia rower trzeba rozebrać na części.


2. Dostosuj wagę roweru do wieku dziecka

Kupując rower rodzice często zwracają uwagę na to, czy pojazd jest dostosowany do możliwości ich pociech. Niezwykle istotnym elementem jest jego waga. Obecnie producenci znaleźli rozwiązanie na bolączki zatroskanych rodziców, wprowadzając na rynek lekkierowery dla dzieci. Maluchy muszą w końcu mieć siłę na to, żeby taki rowerek podnieść, poprowadzić i utrzymać.

W innym przypadku mogą się po prostu zniechęcić do dalszej jazdy i odstawić rzeczony jednoślad w kąt. Idąc do sklepu rowerowego warto zapytać sprzedawcę, czy mają na swoim wyposażeniu lekkierowery dla dzieci. Brzdąc może wówczas przetestować swój przyszły pojazd i ocenić czy ma na tyle siły, żeby sobie z nim poradzić.


3. Zamontuj kosz na przód lub tył pojazdu

Jeśli twoje dziecko jest już nieco starsze, wspaniałym dodatkiem do wyposażenia jego roweru będzie kosz (najbardziej popularne są wciąż koszyki wiklinowe z materiałową wkładką) montowany z przodu lub tyłu jednośladu. Są one niesamowicie praktyczne w przypadku, gdy nasi milusińscy dojeżdżają do szkoły rowerem. Nadadzą też dwóm kółkom niesamowitego uroku, którego nie powstydziłaby się sama Audrey Hepburn. Rowery dla dzieci charakteryzują się tym, że im bardziej kolorowo i wzorzyście, tym lepiej dla właściciela. Zatem do dzieła!


4. Skorzystaj z naklejek

Kto z nas nie pamięta rowerów obklejonych postaciami z ulubionych bajek, którymi mogliśmy pochwalić się przed kolegami? Choć czasy nieco się zmieniły, naklejki na rowery dla dzieci wciąż pozostają w modzie. Drobne zarysowania czy lekkie wgniecenia nie będą stanowiły już problemu, a nasz dzieciak będzie mógł z nieukrywaną dumą szusować po osiedlu z zającem czy misiem na ramie. Ciekawą opcją są również naklejki na rowery dla dzieci dostosowane do jazdy w nocy, gdyż zawierają w sobie elementy odblaskowe. Bajecznie i bezpiecznie w jednym, a to dla rodzicieli jest przecież najważniejsze.


5. Pamiętaj o akcesoriach rowerowych

Prawdziwy rower powinien przede wszystkim kojarzyć się z odpowiednim wyposażeniem, do którego zaliczyć można oświetlenie, dzwonek czy uchwyty rowerowe. Pomimo faktu, że brzmi to może niezbyt atrakcyjnie dla małego brzdąca, warto się za nim rozejrzeć. Firmy rowerowe dostarczają obecnie niezwykle unikalne gadżety do roweru, które są również jak najbardziej funkcjonalne. Należałoby tu między innymi wymienić dzwonki rowerowe w kształcie czajniczka, silikonowe lampki pod postacią biedronek czy też szydełkowy pokrowiec na siodełko z wizerunkiem sowy.

Nie można również zapomnieć o nieśmiertelnych kolorowych koralikach na szprychy, które do dzisiaj z ochotą montowane są na jednośladach naszych podopiecznych. Wyjątkowości mogą również dodać wymyślne nakrętki na wentyle dostosowane do upodobań naszego dziecka. Przy upiększaniu roweru rozmaitymi gadżetami, warto pamiętać również o tym, żeby dziecku w czasie jazdy nie przydarzyła się krzywda. Niezbędny będzie zatem kask rowerowy dostępny w przeróżnych wzorach i kolorach.


Po dokonaniu tuningu według powyższych wskazówek, twoje dziecko z całą pewnością nie będzie mogło doczekać się kolejnych przejażdżek rowerowych. A może i rodzice znajdą inspirację na nadanie nowego charakteru swoim jednośladom?