Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Jak wynająć nocleg w Warszawie?

Stolica Polski jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów oraz ludzi biznesu. To w Warszawie można podziwiać niezwykłe Łazienki Królewskie, pospacerować po Starymi i Nowym Mieście, znaleźć pomnik (niejeden!) syrenki oraz zobaczyć Zygmunta III Wazę na kolumnie.

To w Warszawie również mają siedziby największe firmy i przedsiębiorstwa z różnych branż. Mieszkańcy Warszawy to około 1,8 mln ludzi zameldowanych w stolicy oraz dodatkowe 200 tyś osób, które mieszkają w niej bez meldunku. Szacuje się, że codziennie w granicach miasta przebywa nawet 2,5 miliona osób! Nocleg w Warszawie? Stolica oferuje blisko 30 tyś miejsc noclegowych w obiektach hotelowych i innych. Jeżeli planujemy pobyt w tym tętniącym życiem - koniecznie zadbajmy wcześniej o rezerwację wybranego pokoju lub apartamentu. Gdzie i jak wynająć nocleg?

Hotel na miarę potrzeb i oczekiwań

W Warszawie funkcjonuje ponad 100 obiektów hotelowych, w których na turystów czeka łącznie blisko 30 tysięcy miejsc noclegowych. Hotele różnią się między sobą standardem oraz lokalizacją. Rozsiane są po całej stolicy, choć zdecydowanie najwięcej jest ich w centrum i w dzielnicach znajdujących się blisko centrum. Spory procent hoteli w Warszawie stanowią hotele sieciowe, które oferują usługi na podobnym poziomie we wszystkich swoich obiektach. To bezpieczny wybór i gwarancja odpowiedniego (najczęściej wysokiego) standardu wykończenia pokoi hotelowych, eleganckiej aranżacji części wspólnych, dobrze funkcjonującej restauracji hotelowej oraz sprawnej i profesjonalnej obsługi. 

A może apartament?

Apartamenty w Warszawie to ciekawa propozycja noclegowa, która w stolicy ma już ponad 30-letnią tradycję. Mieszkania na doby można wynająć w najlepszych, świetnie skomunikowanych dzielnicach Warszawy. Apartamenty zlokalizowane są w odrestaurowanych kamienicach oraz nowoczesnych apartamentowcach. To doskonała alternatywa dla bezosobowego i zazwyczaj niewielkiego pokoju hotelowego. Każdy apartament ma swój indywidualny charakter, choć wszystkie zostały urządzone tak, by nie przytłaczały korzystających z nich gości nadmiarem kolorów i dekoracji. Turyści do wyboru mają apartamenty o różnej powierzchni, przeznaczone dla różnej liczby gości (od 1-2 osób po nawet 8). 

Pokój hotelowy czy apartament? 

Zdecydowanie apartament! Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na relację standardu do ceny - za mniej więcej tę samą cenę możemy mieć kilkumetrowy pokój hotelowy z malutką łazienką i funkcjonalne mieszkanie z kuchnią, wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia i sprzęty. Apartament to więcej przestrzeni i możliwość komfortowego odpoczynku, nie tylko nocnego (pokój hotelowy jest stworzony głównie do tego właśnie), ale również w ciągu dnia (w apartamencie są najczęściej wyraźnie wydzielone strefy: sypialniana i wypoczynkowa). Wynajem apartamentu to świetne rozwiązanie kwestii noclegowej dla osób, które planują dłuższy pobyt w stolicy (choć większość apartamentów można również wynająć krótkoterminowa, np. na dobę lub weekend) oraz dla rodzin z dziećmi. 

Ile to kosztuje?

Koszt noclegu w hotelu zależy m.in. od wielkości pokoju, oferowanego przez dany obiekt standardu oraz lokalizacji. Oczywiście im wyższy standard i im bliżej centrum zlokalizowany jest obiekt - tym cena za nocleg będzie wyższa. Tańsze noclegi oferują hotele sieciowe. Wynajmując pokój hotelowy dla 1-2 osób należy się liczyć z kosztami na poziomie kilkuset złotych za noc (200-900 zł). Apartament w Warszawie z 2-3 łóżkami można wynająć już od 160-200 zł za noc - to zdecydowanie bardziej atrakcyjna oferta. 

Jeśli planujecie wizytę w stolicy, warto wcześniej przeglądnąć ofertę noclegową Warszawy i zarezerwować wybrany pokój hotelowy lub apartament. Świetne apartamenty znajdziemy na City Apart.