Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Co zrobić, by wakacje z dziećmi nad morzem były udane?

Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi, najlepiej wybrać miejsce, które nie będzie dla nich zbyt męczące, a zarazem będzie pełne atrakcji. Takie właśnie mogą być wakacje nad morzem, gdzie znajdzie się czas na relaks, zabawę, ale też różnorodne aktywności związane ze sportem i kulturą.

Co można robić nad morzem?

Wiadomo, że samo przebywanie na nadmorskiej plaży jest dla dzieci fajną przygodą, jednak zazwyczaj tylko w ciągu kilku pierwszych dni... W czasie dłuższych wakacji rodzice i opiekunowie powinni zadbać o to, by zapewnić dzieciom ciekawe aktywności (lub po prostu podsuwać im ciekawe pomysły na zabawę). Oprócz kąpieli i stawiania babek w piasku, najmłodsi mogą także:

- rzucać frisbee

- urządzać bitwy balonowe,

- puszczać latawce,

- grać w wyrysowane na piasku klasy,

- urządzać biegi z przeszkodami,

- grać w gry terenowe z nowo poznanymi kolegami i koleżankami.

Nad morzem znaleźć można także wiele ścieżek do dłuższych wycieczek, zarówno pieszych, jak i tych rowerowych. W wielu miejscowościach spotkać można także sale zabaw oraz centra sportowe.

Nadmorskie atrakcje kulturalne

Oczywiście wakacje nie muszą ograniczać się jedynie do spędzania ich w wodzie i na plaży. W okolicy gdzie się przebywa zawsze można znaleźć miejsca do zwiedzania, lokalne atrakcje czy wydarzenia kulturalne. Jeszcze przed wyjazdem warto sprawdzić, czy w wybranym terminie nad morzem będą odbywać się ciekawe koncerty, przedstawienia czy zabawy dla dzieci. Starszym pociechom pokazać można różnego rodzaju zabytki i interesujące miejsca. I tak na przykład w okolicach nadmorskiego Dźwirzyna odwiedzić można port na kanale łączącym Resko Przymorskie z Morzem Bałtyckim (ze sprzętem rybackim, tradycyjnymi łodziami, a także statkami wycieczkowymi). Samo jezioro przybrzeżne - Resko Przymorskie - jest doskonałym miejscem do spacerowania i wędkowania. Co ważne, można tam również wypożyczyć sprzęt wodny i zacząć uczyć się windsurfingu albo kitesurfingu! W okolicy można zaś odwiedzić np. Trzebiatów - a tam m.in. zabytkową zabudowę (z zachowanymi fragmentami murów miejskich). Bardzo ciekawą wycieczką będzie także Dobrzyca z Tematycznymi Ogrodami Hortulus i Hortulus Spectabilis. Ciekawostką jest tam wielki labirynt z żywopłotu, a także wieża widokowa.

Hotel przyjazny dzieciom

Aby wakacje nad morzem mogły być w pełni komfortowe, w czasie ich planowania najlepiej postawić na miejsce które nie będzie pełne turystów a nocleg będzie przyjazny całej rodzinie. Ważne jest więc, by wybrany hotel posiadał np. łóżeczka dla niemowląt bądź dostawki dla kilkulatków. Idealnie jest, kiedy hotel zapewnia także różne udogodnienia, czyli sprzęty których rodzice nie będą musieli zabierać ze sobą w podróż. Wśród takich akcesoriów wymienić można: maty antypoślizgowe, przewijak czy nakładki na toaletę. Znacznie ułatwi to wyjazd z maluchem, a rodzicom zapewni prawdziwą wygodę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na to, aby dzieci nie odczuwały nudy. Czasami rodzicom trudno jest zająć swoje pociechy czymś ciekawym przez 24h na dobę i jednocześnie wypocząć, dlatego świetnym rozwiązaniem może stać się hotel z animacjami dla dzieci nad morzem. W takim wypadku animatorzy zajmą się najmłodszymi gośćmi: proponując im różnego rodzaju gry i zabawy (wewnątrz, jak i na świeżym powietrzu). Maluchy (ale i starsze dzieci) będą się doskonale bawić, spędzając jednocześnie czas pod profesjonalną opieką. Właśnie takie wymagania spełnia idealny na wakacje z dziećmi nad morzem Hotel Havet, znajdujący się w Dźwirzynie. Jest to hotel bardzo przyjazny rodzinie z maluchami - posiada wszystkie opisywane powyżej udogodnienia. Do tego może pochwalić się on także Kids Club Akwarium (salą m.in. ze ścianką wspinaczkową, piankowymi klockami czy interaktywną wieżą zamkową z tabletami) oraz strefą basenową dla najmłodszych. Wszystko to sprawia, że w hotelu można poczuć rodzinną atmosferę i prawdziwą wygodę. Dzięki temu wakacje nad morzem są zawsze w pełni udane!