Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Ubezpieczenie na wyjazd,
które przyda się na każdych wakacjach

Każdy z nas ceni sobie spokój, a już szczególnie na wakacjach. Nawet jeżeli lubimy, gdy wokół nas naprawdę dużo się dzieje, chcemy unikać sytuacji, które mogą zepsuć nasz wypoczynek. A takich okoliczności jest całe mnóstwo. Czy możemy zatem się w jakiś sposób zabezpieczyć przed nimi? Oczywiście, rozwiązaniem tego problemu jest ubezpieczenie na wyjazd.

 

Co może nam się przydarzyć na wakacjach?

 

Bez względu na miejsce naszego wypoczynku, zawsze może nam się przytrafić nagła choroba, która będzie skutkować koniecznością udania się do placówki medycznej. W krajach spoza Unii Europejskiej oraz spoza Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) nie jest uznawana Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oznacza to, że wyjeżdżając do któregoś z tych państw, będziemy zmuszeni zapłacić za wizytę u lekarza. Może to być w wielu przypadkach bardzo kosztowne. Podobnie wygląda rzecz związana z kosztami transportu chorego lub ratownictwa. Oczywiście, mogą nas spotkać również inne niemiłe przygody – na przykład zgubienie bagażu, uszkodzenie sprzętu elektronicznego czy też kradzież akcesoriów sportowych.

 

Ubezpieczenie turystyczne zapewni nam zawsze spokój

 

Rozwiązaniem, które z całą pewnością przyda nam się niezależnie od celu naszej podróży, jest ubezpieczenie turystyczne. Taką polisę możemy zakupić w wielu firmach ubezpieczeniowych. Jedną z nich jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa, które oferuje ubezpieczenie na wyjazd (https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-turystyczne-itravel.htm) o nazwie ITravel. Zapewnia ono ochronę przed negatywnymi skutkami wielu zdarzeń, które mogą przytrafić się każdemu z nas na wakacjach. Niezwykle istotną kwestią dotyczącą wszelkiego rodzaju polis jest suma ubezpieczenia. To określona w umowie kwota, do wysokości której odpowiedzialność ponosi firma ubezpieczeniowa. Jeżeli zatem wartość doznanej przez nas szkody przekroczy tę sumę, wówczas nie uzyskamy jej całkowitej kompensacji.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd?

 

Mówiąc o kosztach związanych z zakupem ubezpieczenia turystycznego musimy wiedzieć, iż tak naprawdę każda polisa jest innym produktem. Wynika to z faktu, że klient zawsze wybiera dodatkowe opcje, którymi jest zainteresowany, co wpływa na końcową cenę. Niemniej jednak, w przypadku wspomnianego powyżej ubezpieczenia minimalna kwota to 4 złote za dobę dla osoby dorosłej. Z całą pewnością nie jest to duży wydatek, tym bardziej jeżeli uświadomimy sobie ile mogą kosztować nas nieprzewidziane sytuacje. Zakup polisy pozwala nam poczuć się pewniej i bezpieczniej, przede wszystkim w wymiarze finansowym.

 

Na wakacje zawsze wyjeżdżamy po to, aby odpocząć i poznać nowe miejsca. Dlatego też powinien być to czas spokoju, wolny od wszelkiego rodzaju trosk. Mimo wszystko powinniśmy być świadomi, że również w czasie urlopu może przytrafić nam się coś niepożądanego. Dobrze więc wcześniej zakupić ubezpieczenie na wyjazd. Oby jednak nigdy ono nam się nie przydało i byśmy zawsze wracali do domu cali i zdrowi.