Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wyjazdy na narty z dziećmi. Gdzie warto pojechać?

Zimowe ferie to czas szaleństw na śniegu. Narty i snowboard to coś, za czym wielu z nas tęskni przez cały rok. Niestety w Polsce nie zawsze możemy liczyć na wspaniałe warunki i trzeba mieć dużo szczęścia, żeby trafić na nie akurat w ciągu tych dwóch tygodni ferii. Na szczęście są takie miejsca w Europie, gdzie śnieg leży do później wiosny i zawsze są dobre warunki. Rodzinne wyjazdy na narty? Czemu nie?

Zorganizowane wyjazdy na narty – jak to działa?

Planujemy wyjazd do austriackich Alp. Znajdujemy hotel, najbliższe stoki, restauracje, podliczamy koszty paliwa i okazuje się, że wyjazd dla czteroosobowej rodziny nie tylko pochłonie półroczny budżet rodzinny, ale także wiele godzin na sensowne rozplanowanie wszystkich punktów. Na szczęście istnieją firmy, które to wszystko zrobią za nas, a do tego, za wycieczkę zapłacimy kilka razy mniej. Jak to możliwe? Otóż przede wszystkim firmy takie organizują przejazdy pociągami lub autokarami. Im więcej osób, tym koszty paliwa są mniejsze. Jeśli zarezerwujemy miejsca z większym wyprzedzeniem to prawdopodobnie także i tutaj zaoszczędzimy. Następnie wyszukiwane są pokoje w hotelach, z którymi firma ma podpisane kontrakty. Kontrakty te są czymś na zasadzie wzajemności, która działa na korzyść użytkownika. Ceny za pokój są niższe niż na stronach internetowych i niższe niż dla indywidualnego klienta. Kolejną kwestią są transfery z i na stok, czyli to co najważniejsze. Ponadto z góry można także wykupić karnety na cały pobyt. Nie stoimy w kolejach, tylko zaraz po przyjeździe kierujemy się na wyciąg.

Wszystkie najtrudniejsze kwestie logistyczne są załatwiane przez organizatora i to jest właśnie najlepsza rzecz w zorganizowanych wyjazdach na narty. Tak naprawdę płacimy za wycieczkę i nie musimy martwić się niczym innym.

Zobacz ofertę rodzinnych wyjazdów na narty na Portaski

Rodzinne wyjazdy na narty, czyli gdzie spędzić ferie z dziećmi

Firmy zajmujące się organizacją wyjazdów na narty mają specjalne oferty na pobyt z dzieckiem. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że mamy stuprocentową pewność, że stok będzie dopasowany do potrzeb dzieci, będzie miał szkółkę lub wypożyczalnie sprzętu. O to wszystko można wcześniej poprosić organizatorów. Ponadto rodzinne wyjazdy na narty zakładają także inne rozrywki, poza samymi nartami. Świetną sprawą są baseny w hotelach, często połączone ze SPA. Dzieci pływają a rodzice rozkoszują się np. masażami.

Bywa i tak, że rodzice obawiają się wysokich gór, wyjazdów w Alpy. Niejednokrotnie jest tak, że te alpejskie stoki są dużo lepiej przygotowane, niż polskie. Powód jest bardzo prosty, otóż zima trwa tam znacznie dłużej, stoki są nieraz czynne cały rok, zjeżdżają tam turyści z całej Europy a czasem nawet i świata. Stoki są więc na najwyższym poziomie zarówno technicznym, jak i bezpieczeństwa. Ponadto większość stoków w Austrii czy Francji jest na tyle szeroka, że komfort zjeżdżania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku polskich miejscowości.