Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wyjazd do Mechelinek - pomysł na majówkę z dziećmi w okolicy Trójmiasta

Majówka zwykle przynosi zapowiedź lata. A gdyby tak poczuć jego pierwsze powiewy nad Bałtykiem? Niebanalnym ku temu miejscem są Mechelinki - urokliwa wieś kaszubska niedaleko Gdyni. Sprawdź, dlaczego warto się tam udać na rodzinną majówkę. 

Władysławowo, Jastrzębia Góra, Sopot są znanymi ośrodkami nadmorskimi, które wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego opanowują spragnieni słońca wczasowicze. Mechelinki stanowią ciekawą alternatywę dla tych miast. Położone w ich bliskim sąsiedztwie gwarantują większy spokój, mniej zatłoczoną plażę i bogate przyrodniczo otoczenie. Mimo zacisznej lokalizacji oferują sporo atrakcji dla turystów w każdym wieku. Planując wyjazd z dziećmi, możesz mieć zatem pewność, że twoje pociechy nie będą tam narzekać na nudę. Oto kilka pomysłów na to, jak zaplanować rodzinną majówkę w Mechelinkach. 

Dzień na plaży pełen atrakcji 

Jedną z największych atrakcji Mechelinek jest nieduża, piaszczysta plaża. Na początku maja trudno co prawda liczyć na kąpiel w Bałtyku, ale na tym nie kończą się możliwości spędzenia wolnego czasu nad morzem. Dziecięca wyobraźnia nie zna przecież granic. Piknik ze smacznymi przekąskami, lepienie zamków z piasku, puszczanie latawców a może spacer promenadą wzdłuż wybrzeża? Uatrakcyjnieniem pobytu będzie przejście po długim molo i obserwowanie kolorowych kutrów cumujących w przystani rybackiej. 

Poszukiwanie lata w Mechelińskich Łąkach

Mechelinki cieszą się atrakcyjnym położeniem nie tylko blisko morza, ale i malowniczego rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki. Obszar pokrywają słone łąki, szuwary i wydmy, które okazały się przyjaznym środowiskiem dla wielu gatunków ptaków. Rezerwat przecinają urokliwe trasy piesze i rowerowe. W programie pobytu w Mechelinkach nie może zatem zabraknąć rodzinnej przejażdżki rowerowej lub wspólnego spaceru połączonego z obserwacją żurawi ze specjalnego punktu widokowego. 

Pomysły na krótki wypad w okolice Mechelinek

Mechelinki mogą stać się także dobrą bazą wypadową do pobliskich miejscowości, w których nie brakuje atrakcji dla dzieci. W Gdyni małych turystów czeka fascynujące spotkanie z podwodnym światem w oceanarium oraz odkrywanie tajników otaczającego świata w Centrum Nauki Experyment. W Sopocie, w razie kapryśnej pogody, najlepiej oddać się szaleństwu w aquaparku z atrakcjami dla dzieci. Z kolei we Władysławowie nie można przeoczyć niedawno otwartego Parku Dinozaurów, który przenosi do niesamowitych czasów prehistorii. Stamtąd już niedaleko na Hel ze słynnym fokarium.

Aparthotel nad morzem - idealne miejsce na nocleg

Warto pamiętać, że źródłem dodatkowych atrakcji może być także wybrane miejsce na nocleg. Aparthotel nad morzem Anchoria w Mechelinkach zapewnia zestawy gier planszowych, które przyjemnie wypełnią majówkowe wieczory. Można tam również wypożyczyć rowery na rodzinną przejażdżkę po okolicy. Obiekt został bowiem zorganizowany z myślą o całej rodzinie i wyposażony w niezbędne dla niej udogodnienia. Oferuje nowoczesne apartamenty dla rodzin z dziećmi nad morzem, zaledwie 400 m od wybrzeża. Przestronne i funkcjonalnie umeblowane zapewniają dzieciom odpowiednio dużo przestrzeni do swobodnego ruchu. Ich stylowo urządzone wnętrza obejmują jedną sypialnię lub dwie wraz z aneksem kuchennym, którego bogate wyposażenie pozwala na wygodne przygotowanie prowiantu dla całej rodziny. Apartamenty w Mechelinkach Anchoria są świetnym wyborem dla szukających prywatności i domowej atmosfery w komfortowych warunkach.