Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wakacje w Krynicy Morskiej.
Pomagamy zaplanować wyjazd

Nie zdecydowałeś jeszcze, gdzie w tym roku spędzisz letni urlop? Sprawdź, co oferuje ci Krynica Morska – jeden z najciekawszych kurortów nadmorskich w Polsce.

 

  1. Krynica Morska – najspokojniejszy polski kurort

  2. Co zwiedzić w Krynicy Morskiej? Najciekawsze atrakcje

  3. Wakacje dla zdrowia. Klimat i jedzenie Krynicy Morskiej

  4. Jak zarezerwować najlepsze noclegi w Krynicy Morskiej?

 

Krynica Morska to jedna z najpopularniejszych wśród turystów miejscowości polskiego wybrzeża. Każdego roku odwiedza ją około 300 tysięcy gości, wśród których są nie tylko nasi rodacy, ale też obcokrajowcy. Ogromne zainteresowanie letników Krynicą nie powinno jednak dziwić. To niewielkie miasteczko jest doskonale położone, zapewnia turystom wszystko, czego ci mogą potrzebować do udanego wypoczynku nad morzem i oferuje masę atrakcji.

 

Krynica Morska już od dawna stanowi popularny cel podróży Polaków, Niemców i Rosjan. Jeszcze w okresie międzywojennym uchodziła za idealne miejsce do spędzenia wakacji, ale prawdziwą popularność zdobyła po II wojnie światowej. Wówczas tutejszy ośrodek wczasowy stał się jednym z pierwszych w kraju, w którym gości mogli… obejrzeć telewizor. Oczywiście miejscowość ma do zaoferowania znacznie więcej, a krynicka plaża to tylko jeden z punktów na długiej liście atrakcji. By pomóc ci w poznaniu ich wszystkich, przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak zaplanować wakacje w tym pięknym kurorcie.

 

Krynica Morska – najspokojniejszy polski kurort

Krynica Morska to nieduże, choć urocze i przepięknie położone miasteczko. Od gdańskiego Portu Lotniczego Lecha Wałęsy dzieli je zaledwie 70 kilometrów. Odległość od Warszawy to niespełna 340 kilometrów, co oznacza że ze stolicy można tu dotrzeć autem w nieco ponad 4 godziny. To duży atut tego kurortu, szczególnie ważny dla tych turystów, którzy zamierzają dotrzeć do Krynicy samodzielnie. Jej atutem jest też malownicze położenie na Mierzei Wiślanej. Miasto z dwóch stron otaczają wody Bałtyku – od południa Zalewu Wiślanego, zaś od północy Zatoki Gdańskiej.

 

Wakacje spędzone w Krynicy Morskiej to świetny wybór dla tych letników, którzy nie chcą rezygnować z wygód, a jednocześnie szukają miejsca gwarantującego im intymność, spokój i ciszę. W przeciwieństwie do wielu innych polskich kurortów, Krynicy udało się uniknąć tłumów. Duża liczba odwiedzających nie idzie na szczęście w parze z tłokiem na uliczkach i plażach, bo miasto posiada dużą bazę noclegową i 10-kilometrowy, piaszczysty pas wybrzeża z plażą miejską i dla naturystów.

 

Co zwiedzić w Krynicy Morskiej? Najciekawsze atrakcje

Kiedy już wypoczniesz na plaży, możesz poznać miejscowe atrakcje – a tych zdecydowanie nie brakuje. Najważniejszą z nich jest latarnia morska o wysokości ponad 50 metrów, z której szczytu roztacza się przepiękny widok na Mierzeję i Zalew Wiślany, a także Zatokę Gdańską. Budowla wzniesiona w latach 50 zastąpiła starszą konstrukcję, zniszczoną w ostatnich miesiącach wojny. Na górę możesz wejść w sezonie letnim, między godziną 10 a 18.

 

Kolejne miejsce, z którego możesz obserwować obie strony Mierzei Wiślanej to Wielbłądzi Grzbiet. Taką nazwę uzyskała wydma w północnej części Krynicy. Jest to najwyższe tego typu wzniesienie w Europie – liczy blisko 50 metrów. Miłośnicy przyrody na pewno docenią obszar ochrony siedlisk „Zalew Wiślany i Mierzeja Wiślana” oraz zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie miasta rezerwat Buki Mierzei Wiślanej. Krynica Morska ma też wiele do zaoferowania wodniakom, na których czeka kompleksowo wyposażony port, w którym cumują statki odbywające rejsy turystyczne między innymi do położonego na drugim brzegu Zalewu Fromborka.

 

Wakacje dla zdrowia. Klimat i jedzenie Krynicy Morskiej

Miasteczko to dobry wybór na letni urlop nie tylko dla szukających wrażeń, ale też ukojenia nerwów i poprawy stanu zdrowia. Woda w okolicach Krynicy należy do najczystszych w Morzu Bałtyckim, a powietrze jest niezwykle bogate w jod. To oznacza, że pobyt tu może przynieść ulgę w chorobach tarczycy, układu oddechowego, różnego typu infekcjach i stanach przemęczenia. W połączeniu ze spacerami, pływaniem i innymi aktywnościami, wdychanie jodu stanowi też dużą pomoc w zrzuceniu nadmiarowych kilogramów.

 

Korzyści zdrowotne będą tym większe, że czyste wody są cennym źródłem ryb. Wprost od rybaków lub w licznych restauracjach możesz kupić niedawno złowione flądry, turboty, dorsze i śledzie, które pozwolą ci uzupełnić niedobory witamin i zdrowych tłuszczów.

 

Jak zarezerwować najlepsze noclegi w Krynicy Morskiej?

Organizację wakacyjnego wyjazdu ułatwia bogata baza noclegowa. Ze względu na dużą ilość gości w sezonie letnim, warto już teraz zarezerwować miejsce. To na szczęście nie będzie trudne, bo działają tu hotele, liczne pensjonaty, kempingi i prywatne kwatery, oferujące noclegi w Krynicy Morskiej dla rodzin z dziećmi, par, singli i większych grup, które na pewno będą zainteresowane możliwością wynajęcia dużego domku letniskowego. W znalezieniu ofert najlepiej dopasowanych do twoich potrzeb pomoże ci serwis noclegi.pl. Znajdziesz w nim ponad 230 ofert noclegowych w mieście i okolicach, a rozbudowana wyszukiwarka pozwoli ci dobrze sprecyzować swoje oczekiwania.

undefined