Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Bezpieczne usuwanie włosów

Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna. Owłosienie usuwane jest metodą nieinwazyjną, a laser nie powoduje żadnych podrażnień i uszkodzeń skóry. Zabieg może być dzięki temu stosowany nawet w najbardziej wrażliwych rejonach - np. strefie bikini, na górnej wardze czy pod pachami. Wiązka światła wykorzystywanego do depilacji lasera przenika przez skórę, doprowadzając do zniszczenia mieszków włosowych. Delikatna struktura naskórka pozostaje jednak nienaruszona.

Bezinwazyjna depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserowej nie jest szczególnie bolesny, jednak podczas naświetlania może występować uczucie niewielkiego dyskomfortu. Zwykle przyjmuje postać miejscowego szczypania lub delikatnego pieczenia. W dziedzinie takiej, jak depilacja laserowa Gliwice zapewniają dostęp do specjalistów gwarantujących profesjonalne wykonanie zabiegu. Poziom odczuwanych dolegliwości zależy głównie od wrażliwości na ból. Ewentualne podrażnienia można załagodzić po zakończeniu sesji naświetlania laserem.

Wysoka efektywność usuwania owłosienia

Aby zapewnić trwały rezultat i całkowicie usunąć owłosienie, niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów. Odrastające włosy słabną po każdej serii naświetlania, dzięki czemu efekty widoczne stają się bardzo szybko. U niektórych osób wskazane jest dodatkowe przeprowadzenie zabiegów utrwalających, polegających na zniszczeniu pojedynczych włosków występujących na gładkiej skórze. Fachowo wykonana depilacja laserowa Gliwice to sposób na efektywne i trwałe usunięcie owłosienia. Aby zredukować liczbę odrostów, wskazane jest wykonywanie serii naświetleń w odstępach kilkutygodniowych.

Depilacja laserowa jest coraz popularniejszym zabiegiem kosmetycznym. Pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów, a jednocześnie zapewnia pacjentom bezpieczeństwo. Najczęściej wybierana jest przez osoby, w przypadku których tradycyjna depilacja twarzy, pleców, ramion czy klatki piersiowej nie przynosi dostatecznie dobrych efektów. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?