Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

5 atrakcji wodnych Wrocławia, które sprawią, że poczujesz się tu jak w kurorcie

Atrakcja nr 1. Morskie Oko

To największe naturalne kąpielisko Wrocławia. Składa się z plaży o powierzchni 10 ha, dużego akwenu (5 ha), a także 60-metrowej ślizgawki i brodzika dla dzieci. Jeśli jesteś miłośnikiem siatkówki plażowej, na Morskim Oku możesz skorzystać z aż 2 boisk siatkarskich. Kąpielisko wyposażone jest także w bar i letnie kawiarenki.

Informacje o obiekcie

Adres: ul. Chopina 27

Godziny otwarcia: od 1 czerwca do 31 sierpnia codziennie od 9:00 do 19:00

Bilety: w dni powszechne bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 8 zł, a po 17:00 odpowiednio 5 zł i 4 zł. W weekendy i święta bilet normalny kosztuje 13 zł, a ulgowy 10 zł.

Jak dojechać: jeśli wynajmujesz apartament w centrum Wrocławia, na Morskie Oko dostaniesz się tramwajami 9 (przystanek na dworcu autobusowym), 17 i 33 (możesz wsiąść pod Galerią Dominikańską), a także autobusami 121, 131, 141 (odjeżdżają z Pasażu Grunwaldzkiego) czy D (przejeżdża np. przez Plac Dominikański).

Atrakcja nr 2. Bulwary nad Odrą

Wrocławskie nabrzeże w ostatnich latach zmieniło się nie do poznania. Najlepszą wizytówką tych zmian jest Bulwar Xawerego Dunikowskiego ciągnący się od Mostu Pokoju do Mostu Piaskowego. Ta przepiękna promenada przy Hali Targowej stanowi schodzący w stronę rzeki amfiteatr ozdobiony roślinnością. Siedząc w tym miejscu, masz piękny widok na Ostrów Tumski znajdujący się po drugiej stronie rzeki. Na Odrze okazjonalnie odbywają się koncerty, które także podziwiać można z amfiteatru. Latem możesz wylegiwać się na okolicznych ławkach i trawnikach czy brodzić w wodzie kaskady.

Przyjaciele korzystający z uroków wrocławskich bulwarów. Foto: Łukasz Rajzer.

Informacje o obiekcie

Adres: Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Godziny otwarcia: cały rok przez całą dobę

Bilety: wstęp wolny

Jak dojechać: jeśli wynajmujesz apartament w centrum Wrocławia, na Bulwar Xawerego Dunikowskiego dostaniesz się w kilkanaście minut na pieszo (kieruj się w stronę Hali Targowej). Z innych części miasta dojedziesz tu autobusami N, A, 128 (przystanek Urząd Wojewódzki), a także tramwajami 4, 8, 9, 11, 17 i 23.

Atrakcja nr 3. Zatoka Gondoli

Zatoka Gondoli znajduje się na Bulwarze Dunikowskiego pomiędzy Muzeum Narodowym i Bastionem Ceglarskim. Możesz tu posiedzieć w restauracji na barce, a także wypożyczyć kajak czy łódkę (wiosłową lub motorową) i wyruszyć na Odrę. Jeśli nie lubisz się przemęczać, możesz skorzystać z rejsu turystycznym tramwajem wodnym.

Zatoka Gondoli we Wrocławiu. Foto: Silver Apartments.

Informacje o obiekcie

Adres: ul. Purkyniego 9

Godziny otwarcia: od 10:00 do zachodu słońca

Bilety: wypożyczenie kajaka rodzinnego 3-osobowego na 1 godzinę – 19 zł, wypożyczenie łodzi wiosłowej na 1 godzinę – 25 zł, wypożyczenie łodzi motorowej bez uprawnień na 1/2 godziny – 45 zł

Jak dojechać: Zatoka Gondoli zlokalizowana jest wzdłuż Bulwaru Dunikowskiego, więc dojedziesz tu dokładnie tak samo jak na Bulwar.

Atrakcja nr 4. Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa to główna wyspa całego archipelagu wysp położonych na północ od wrocławskiego Rynku. Sezon zaczyna się tu 21 marca, kiedy tłumy gimnazjalistów, licealistów i studentów schodzą się na Wyspę z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Jeśli chcesz, możesz wylegiwać się na trawniku lub ławkach Wyspy, ale możesz także zrelaksować się w jednej z dryfujących przy brzegu kawiarni. Na Wyspie znajdują się także toalety. Latem to szczególnie aktywny punkt na mapie Wrocławia – organizowane są tu kino plenerowe, koncerty, eventy z planszówkami, atrakcje sportowe i wiele innych.

Informacje o obiekcie

Adres: Wyspa Słodowa 1

Godziny otwarcia: Wyspa zamykana jest na noc

Bilety: wstęp wolny

Jak dojechać:  jeśli wynajmujesz apartament w centrum Wrocławia, na Wyspę Słodową dostaniesz się szybko na pieszo (kieruj się na Plac Bema). Z innych części miasta dojedziesz tu autobusami 144 i 128, a także tramwajami 6, 7, 8, 9, 11, 17, 23.

Atrakcja nr 5. Beach bary

Popularne ostatnio beach bary rosną we Wrocławiu jak grzyby po deszczu. To doskonała przestrzeń do tego, by zrelaksować się w towarzystwie muzyki, zieleni, plaży czy rzeki, słowem – by poczuć się jak na wakacjach. W niektórych wrocławskich beach barach czeka na Ciebie kino plenerowe czy basen (Prosto z Mostu), w innych – kręgle i plac zabaw dla dzieci (OPATO Vice), w jeszcze innych – joga i pilates dla kobiet w ciąży (Forma Płynna) czy jazzowe wieczory (Stara Odra).

Beach bar Forma Płynna. Foto: Forma Płynna.

Każdy beach bar znajduje się w innym miejscu Wrocławia, ale te zlokalizowane najbliżej centrum to Forma Płynna (Wybrzeże Wyspiańskiego 20), Prosto z Mostu (Mosty Warszawskie), ZaZoo (Wybrzeże Wyspiańskiego 39 e) i OVO Beach Club (dziedziniec kompleksu OVO Wrocław – ul. Podwale 84).

Gdzie nocleg we Wrocławiu? Wybierz apartament w centrum

Lubisz chillout, a powyższe atrakcje zainspirowały Cię do odwiedzenia Wrocławia? Świetnie! Podpowiadamy, gdzie warto zarezerwować nocleg we Wrocławiu.

Najlepszą opcją noclegową w mieście są apartamenty w centrum Wrocławia. Mieszkając w sercu miasta, możesz w kilka-kilkanaście minut dojść pieszo do najważniejszych miejsc, atrakcji i imprez Wrocławia. Nawet jeśli będziesz potrzebował skorzystania z komunikacji miejskiej, to właśnie w centrum miasta znajduje się najwięcej połączeń autobusowych i tramwajowych.

Apartament w centrum Wrocławia. Foto: Silver Apartments.

Interesuje Cię nocleg w sercu miasta? Jeśli tak, sprawdź apartamenty w centrum Wrocławia na silverapartments.pl. To lokalna firma, która wynajmuje komfortowe, 1-, 2- lub 3-pokojowe mieszkania na doby. Ogólna ocena Silver Apartamenty Wrocław na Booking.com to aż 8,9 (Fantastyczny), a lokalizacja firmy i jej apartamentów oceniona została przez gości na aż 9,6! Myślisz, że przy takich ocenach i lokalizacji Silver Apartamenty Wrocław nie są na Twoją kieszeń? Odwiedź cennik firmy i przekonaj się, że te noclegi są tanie! Np. za studio dla 2 osób wynajęte na 14 dni zapłacisz jedynie 210 zł za dobę.

Wrocław to miasto bez dostępu do morza. Przepływa za to tędy 7 rzek i wiele kanałów wodnych. Tego typu wodne miejsca Wrocławia, o ile dobrze zagospodarowane, stanowią dla mieszkańców miejsca spotkań, relaksu i sportu. Zobacz 5 atrakcji wodnych Wrocławia, które sprawią, że w Stolicy Dolnego Śląska poczujesz się jak nad morzem!