Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Szaflary, Rytro czy Włocławek? Punkty noclegowe,
w których warto się zatrzymać

Organizując letnie wczasy, a nawet jednorazowy weekend z rodziną lub wyjazd służbowy, wiedza o najlepszych miejscach noclegowych w okolicy z pewnością się przyda. To zdecydowanie zmniejszy twoje wątpliwości oraz skróci czas poszukiwań do minimum. Na jakie więc nocleg możesz liczyć we Włocławku, w Rytrze i Szaflarach?

Włocławek

Miasto to położone jest nad rzeką Wisłą i to wokół niej kręci się w zasadzie główny zalążek turystyczny. Lokalizacja sprzyja tworzeniu ciekawej infrastruktury i architektury, która malowniczo komponuje się z krajobrazem. To przyciąga uwagę turystów, którzy mogą nad Wisłą skorzystać z wielu punktów gastronomicznych, a także noclegowych. Na Włocławek noclegi składają się liczne pensjonaty, ośrodki agroturystyczne, hostele, a nawet kwatery pracownicze oraz hotele oferujące przemyślane noclegi nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla firm. Do jednych z najbardziej luksusowych punktów należy między innymi Rozbicki Hotel, Hotel Victoria czy Hotel Kujawy. Gdybyś jednak zamierzał przenocować poza miastem, możesz przyjrzeć się ciekawym ośrodkom lokalizacjom jak Agroturystyka Leśne Zacisze czy Kwatera Lipowa. Niezależnie czy jest to w pobliżu centrum miasta, czy na przedmieściach i na łonie natury – miejsce noclegowe z pewnością się znajdzie.

Rytro

Przenosząc się na południe Polski, do powiatu nowosądeckiego można zatrzymać się w miejscowości Rytro. To właśnie w jego okolicach piętrzą się rozmaite wzgórza, lasy liściaste i iglaste oraz doliny układające się pomiędzy wzniesieniami. Otoczenie wzbudza zainteresowanie, szczególnie dla tych, którzy mają zamiar urządzać długie spacery. Choć samo Rytro nie jest przepełnione zbyt wieloma mieszkańcami, to wieś ta posiada bogatą ofertę miejsc noclegowych. Na noclegi Rytro składają się ośrodki wypoczynkowe, hotele czy pokoje gościnne, które są stworzone w istnie góralskim stylu. Do najbardziej interesujących należy Domek Pod Zielonym Dachem, Ośrodek Rekreacyjny RyterSKI czy Hotel Perła Południa, które zwięźlę łączą dysponowane tereny zielone z architekturą oraz atrakcyjną ofertą dla wynajmujących pokoje.

Szaflary

Wielbiciele wspinaczki po górach, jak i samych Tatr będą zadowoleni, mogąc skorzystać z rozbudowanej oferty kwater do przenocowania. Noclegi w Szaflarach to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą się koniecznie „pchać” do samego Zakopanego, które w sezonie jest oblegane przez turystów i pęka od nich w szwach. Warto więc postawić na zróżnicowane apartamenty dla gości, wille czy pensjonaty, które zostały wybudowane z zachowaniem oryginalnego zakopiańskiego stylu. Zatrzymując się w Szaflarach, masz dogodną lokalizację, aby udać się nie tylko do Zakopanego, ale również innych atrakcyjnych miejscowości, jak Białka Tatrzańska, Nowy Targ czy Bukowina Tatrzańska, ale także znajdziesz łatwiejszą drogę, aby znaleźć się u podnóża gór i szlaków, bez niepotrzebnego stania w korkach.

Przy następnie organizowanych wakacjach, zastanów się, czy to nie czas, aby odbyć podróż do małego miasta czy wsi. Znalezienie w nich noclegu mimo pozorów, będzie znacznie łatwiejsze, a sprzyjająca lokalizacja, może jeszcze bardziej pomóc w dotarciu do największych atrakcji mieszczących się w podanej okolicy.

Lato sprzyja organizowaniu długich wyjazdów. Niekoniecznie od razu za granicę, ale również w obrębie całej Polski, gdyż miejsc na odbycie upragnionych wakacji jest bardzo wiele. Do takich należą między innymi takie miejscowości jak Rytro, Szaflary czy Włocławek, które na mapie Polski stanowią ciekawe punkty, sprzyjające wypoczynkowi. Warto pod tym względem zwrócić uwagę, jaką ofertę miejsc noclegowych mamy do dyspozycji.