Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Kross Evado - uniwersalny rower crossowy

Kross Evado to polski roweru crossowy, który powstał z myślą o uniwersalności i jeździe w różnych warunkach oraz na różnych powierzchniach. Rowery są dostępne w wersji męskiej oraz damskiej (gięta górna rura). Jednak nic nie stoi na przeszkodzie zakupienia przez nas Evado z taką ramą jaką nam odpowiada, gdyż są one uniwersalne. Jak przystało na klasyczny rower crossowy zastosowano tutaj rozwiązania, które pozwalają na doinstalowanie funkcjonalnych dodatków. Do ramy dzięki otworom możemy zamontować bagażnik oraz błotniki. Nie zapomniano także o miejscach na koszyczek i bidon.

 

Osprzęt

 

W rowerach Evado wykorzystano osprzęt solidenej jakości. Dlatego też znajdziemy w nich napęd firmy Shimano (wersja zależna od ceny), korbę mocowaną na wielowypust Octalink, zainstalowano zestaw tarcz trekkingowych, które pozwolą na osiągnięcie dużych prędkości. Rama stworzona została z nowoczesnego stopu aluminium 6061, a spawy są wykonane dokładnie, co czyni je niewidocznymi, wszystko dzięki temu tworzy jedną całość. Rower posiada manetki z funkcją 2-Way Release (działająca w obie strony). 

 

 

Zobacz rower Kross Evado 3.0. na Skleprowerowy.pl - https://skleprowerowy.pl/crossowe/rower-crossowy-kross-evado-30-2019.html

Technologie wykorzystane w KROSS Evado

 

Aluminium Lite - to ulepszony stop aluminium, który pozwala na stworzenie konstrukcji roweru o doskonałej sztywności przy zachowaniu niskiej masy. Materiał wykorzystany przy produkcji Kross Evado cechuje wysoka odporność na warunki atmosferyczne, otarcia czy złamania. Cieniowanie rur ramy pozwala na zachowanie wytrzymałości całej konstrukcji i jednocześnie zmniejszenie ogólnej masy.

 

Bisc Brakes - bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze, dlatego zastosowano nowoczesne hamulce tarczowe gwarantujące dużą siłę hamowania także w trudnych warunkach pogodowych. Dodatkowo hamulce umieszczone w Kross Evado cechuje dłuższa żywotność od hamulców tradycyjnych.

 

Hydro-F Tube - to technologia, która pozwala na kształtowanie rur za pomocą specjalistycznej cieczy pod bardzo dużym ciśnieniem. W związku z tym otrzymujemy lżejszą konstrukcję oraz większą wytrzymałość i precyzję wykonania.

 

Powder Coated - technika malowania aluminium za pomocą naelektryzowanych cząstek farby proszkowej, dzięki temu powierzchnia lakieru tworzy doskonale gładką powierzchnie, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Post Mount - w rowerach Kross Evado zastosowano rozwiązanie, dzięki któremu Evado staje się rowerem wyścigowym. W tym rozwiązaniu zrezygnowano z niepotrzebnych przejściówek pomiędzy ramą a zaciskiem. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w hamulcach pozwalają na wydłużenie ich żywotności oraz polepsza ich działanie. 

 

Silico Casing - wszystkie przewody w rowerach Kross Evado pokryte są specjalnym smarem silikonowym, smar ten to gwarancja szybkiej i precyzyjnej zmiany biegów we wszystkich warunkach atmosferycznych.

 

Kross Evado to rower uniwersalny - dobry zarówno dla kogoś kto szuka roweru na dojazdy do pracy/szkoły, jak również idealnie sprawdzi się krótszych i dłuższych wyprawach nie tylko po asflacie i ścieżkach rowerowych, ale także chce pojeździć nim po drogach polnych czy lasach (a możliwość zainstalowania bagażnika i sakw tylko do tego zachęca). Evado to kompromis pomiędzy wyborem drogiego roweru szosowego, a roweru przeznaczonego tylko na jedną nawierzchnię.