Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Jastarnia - piękne miejsce, które warto odwiedzić

 

Jastarnia jest miastem w województwie pomorskim, które zachwyca swoim pięknem. Ten nadmorski kurort posiada liczne kąpieliska, port, a także wiele atrakcji. Dzięki temu jest miejscem, które warto zwiedzić, zarówno jeśli lubi się aktywny wypoczynek, jak i spędzanie czasu na plaży.

Poznaj piękne miejsca w Jastarni, które koniecznie trzeba zobaczyć

Molo w Jastarni to doskonała atrakcja turystyczna o długości 120 metrów. Jest to doskonałe miejsce do rodzinnych spacerów. Można z niego podziwiać Bałtyk, a także wschody i zachody słońca, które nad morzem prezentują się wyjątkowo. Na molo znajdują się liczne punkty gastronomiczne, gdzie można zakosztować słodkich przekąsek. Warto także wybrać się na wieczorny spacer i podziwiać może, które jest wspaniale oświetlone przez lampy. Warto również wybrać się do portu morskiego, który jest flotą rybacką i jednocześnie rozwija się tam żegluga turystyczna. Można także zobaczyć latarnię morską, która została wykonana z elementów starego nautofonu. Warto wybrać się na piaszczystą plażę, która w sezonie jest oblegana. Tutaj można skorzystać z aż 6 letnich kąpielisk, takich jak: kąpielisko Kuźnica, Jurata, Jastarnia Ogrodowa, Jastarnia Leśna, Jastarnia Nadmorska - Plażowa, Jastarnia Zdrojowa.

Zabytki w Jastarni

Jastarnia pomimo tego, że słynie z wielu kąpielisk morskich ma również do zaoferowania turystom wiele ciekawych atrakcji. Warto zobaczyć kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie można zobaczyć obraz Matki Boskiej Świętolipskiej czy obraz Trójcy Świętej, pochodzący z XVII wieku. Można również zobaczyć Cmentarzową Górę, która była miejscem pochówku przez kilka stuleci. Na tym terenie grzebano również ciała, które zostały wyrzucone przez morze. Miłośników wędkarstwa i połowu ryb na pewno zainteresuje ekspozycja Muzeum Rybackiego "Pod Strzechą", gdzie można zobaczyć sieci i dawne narzędzia służące do połowu ryb. Warto także wybrać się do skansenu fortyfikacji z 1939 ro ku, czy zobaczyć ruiny niemieckich instalacji przeciwlotniczych. Kolejnym ciekawym miejscem jest zabytkowa chata rybacka, która została wybudowana z wyrzuconego przez morze drewna, pochodzącego z rozbitych statków. Miłośników historii na pewno zainteresuje Ośrodek Oporu Jastarnia, który jest zespołem fortyfikacji. Na terenie ośrodka znajdują się schrony, w tym także ciężki schron bojowy. Na tym terenie także skansen fortyfikacji. W tym mieście znajdują się liczne domy modernistyczne z przełomu lat 20 i 30-tych XX wieku.

Aktywny wypoczynek w Jastarni

W Jastarni można również bardzo aktywnie spędzić czas, korzystając z licznych atrakcji morskich. To doskonałe miejsce dla miłośników mocnych wrażeń. Znajduje się tu szkoła kitesurfingu i windsurfingu, gdzie można poznać podstawy pod okiem instruktora. Można także odbyć loty widokowe nad morzem. Doskonałą atrakcją mogą być także skoki spadochronowe. Można także wybrać się na ścieżki rowerowe, gdzie można podziwiać piękną przyrodę. Co ciekawe ścieżka znajduje się blisko linii brzegowej zatem można poczuć prawdziwą morską bryzę.

Spędź rodzinny urlop w Jastarni - miejsc noclegowych na pewno nie zabraknie

Noclegi Jastarnia to szeroki wybór zarówno miejsc campingowych, pól namiotowych, domków letniskowych, kwater pensjonatów i hoteli. Przeglądajać np bazę Meteor https://meteor-turystyka.pl/noclegi,jastarnia,0.html - jest w czym wybierać i są tam propozycje na każdą kieszeń. Można wybrać np. domki letniskowe Karavaning, które znajdują się zaledwie 400 metrów od morza. Są one nie tylko komfortowe z użytkowym poddaszem. Na tym terenie znajduje się także pole namiotowe z dostępem do łazienek, a przy tym ceny są naprawdę niskie. To także świetny wybór dla całej rodziny. Można również wybrać pokoje z widokiem na morze. Tutaj do wyboru są pokoje o średnim standardzie, a także apartamenty, przy tym ceny zaczynają się już od 35 zł. Można również zdecydować się na w ynajem pokojów gościnnych w "Zatoce Relaksu", gdzie można wynająć pokoje 2-, 3- bądź 4-osobowe, a nawet apartamenty. Wczasowicze mają dostęp do altanki z grillem, a także mogą korzystać z kuchni z pełnym wyposażeniem. Do wyboru są także liczne pokoje gościnne w kwaterach prywatnych, gdzie ceny zaczynają się już od 35 zł. Świetnym wyborem są również domki holenderskie z dostępem do kuchni i toalety, a także darmowym dostępem do internetu. Osoby, które preferują luksusowy wypoczynek mogą skorzystać z apartamentów o bardzo wysokim standardzie, które posiadają także dostęp do basenu, strefy saun oraz prywatnego SPA. To doskonałe miejsce do spokojnego wypoczynku. Oczywiście w Jastarni dostępna jest także oferta hotelowa. Goście mają dostęp do SPA. Na terenie hotelu "Jastarnia" znajduje się również restauracja, gdzie można zakosztować zarówno lokalnych, jak i światowych specjałów.

W Jastarni miejsca noclegowe trzeba rezerwować z wyprzedzeniem, gdyż jest to bardzo atrakcyjny rejon. Oczywiście można zdecydować się na nocowanie w campingu lub namiocie, jednak nawet w tym przypadku w sezonie trudno będzie znaleźć miejsce, zatem wypoczynek należy zaplanować kilka miesięcy wcześniej. Niewątpliwie warto wybrać Jastarnię. To doskonałe miejsce dla miłośników historii i aktywnego wypoczynku, a także osób preferujących całodniowe plażowanie.

 

Jastarnia jest miastem w województwie pomorskim, które zachwyca swoim pięknem. Ten nadmorski kurort posiada liczne kąpieliska, port, a także wiele atrakcji. Dzięki temu jest miejscem, które warto zwiedzić, zarówno jeśli lubi się aktywny wypoczynek, jak i spędzanie czasu na plaży.
image-storage-id-6353