Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wczasy oczyszczające organizm.
Jak przebiegają i do kogo są skierowane?

Wieloletnie badania i obserwacje prowadzone przez dr n. med. Ewę Dąbrowską przyniosły efekt w postaci skutecznej diety oczyszczającej bazującej na owocach i warzywach. Kuracja szybko zyskała uznanie i popularność oraz stała się inspiracją do organizacji wczasów oczyszczających organizm. Stanowią one atrakcyjne połączenie relaksu w otoczeniu  natury z aktywnością fizyczną i zdrową dietą.

Wczasy oczyszczające organizm. Kiedy warto na nie jechać?

Wyjazd z dietą owocowo-warzywną, która usuwa z organizmu toksyny, leczy i regeneruje, powinny rozważyć przede wszystkim osoby walczące z nadwagą i zmagające się z objawami chorób cywilizacyjnych: nadciśnieniem, miażdżycą, cukrzycą. Wczasy oczyszczające organizm są dla nich szansą na postawienie milowego kroku na drodze do osiągnięcia zgrabnej sylwetki i lepszego samopoczucia. Jednak pozytywny wpływ wyjazdu odczują także osoby zdrowe, które poprzez zmianę nawyków żywieniowych chcą odzyskać energię i zapobiec chorobom, ale brakuje im motywacji lub wiedzy na temat zdrowego odżywiania.

Sposób na oczyszczanie organizmu: wczasy z dietą

Ważną częścią programu wczasów z dietą są wykłady na tematy okołozdrowotne prowadzone przez specjalistów oraz warsztaty motywujące do zadbania o dobrą kondycję. Dostarczając uczestnikom niezbędnej wiedzy na temat zdrowego trybu życia, zachęcają do dalszej pracy nad ciałem po zakończeniu pobytu oraz w jego trakcie, podczas porannej gimnastyki czy spacerów nordic walking. Zajęcia ruchowe znalazły się w planie wyjazdu nieprzypadkowo. W procesie regeneracji i detoksykacji odgrywają bowiem podobną rolę co posiłki, które, dzięki temu, że bazują na zdrowych, wartościowych składnikach, skutecznie wpływają na oczyszczanie organizmu. Wczasy pozwalające na kontakt z tym, co naturalne nie tylko przy stole, ale także podczas zajęć sportowych w malowniczym otoczeniu Drawieńskiego Parku Narodowego oferuje certyfikowany ośrodek Ułańska Zagroda w urokliwej wiosce Załom, niedaleko Piły i Wałcza.

Jak się przygotować do wczasów z dietą?

Przed podjęciem decyzji o wyjeździe na wczasy oczyszczające organizm należy się upewnić, że stan zdrowia pozwala na udział w turnusie. Przeciwwskazaniem do niego może być na przykład silna depresja, niedoczynność tarczycy lub ciąża. Po potwierdzeniu pobytu pozostaje tylko spakować wygodne ubrania do ćwiczeń oraz uzbroić się w pozytywne nastawienie zwłaszcza na pierwsze dni, które, ze względu na zmianę sposobu odżywiania, mogą okazać się trudnym doświadczeniem. W takim momencie nie warto jednak poddawać się zniechęceniu, a skupić na celu do osiągnięcia, czerpiąc motywację z otoczenia natury i aktywności fizycznej.

Artykuł powstał w oparciu o informacje ze strony: https://ulanskazagroda-dieta.pl/

Zdrowe odżywianie to nie modny trend, a konieczność, jeśli chcemy na co dzień czuć się pełni sił witalnych. Jednak życie w stresie i ciągłym pośpiechu oraz łatwa dostępność produktów genetycznie modyfikowanych sprawiają, że zmiana nawyków żywieniowych stanowi w obecnych czasach spore wyzwanie. Zachętą do jej podjęcia są wczasy oczyszczające organizm.