Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Wizyta i zwiedzanie zamku - nietypowy pomysł na weekend na Dolnym Śląsku

Nietypowe spędzanie urlopu wypoczynkowego to rzecz coraz bardziej popularna, szczególnie wśród osób młodych i żądnych przygód. Nie ma się co dziwić, w końcu każdy kiedyś znudzi się leżeniem na plaży czy pod palmami, a wakacje to niekoniecznie tylko tak zwane "nic nierobienie", ale też dobra okazja do regeneracji poprzez aktywność fizyczną. Wypad na urlop do starego, pełnego tajemnic zamku idealnie wpisuje się w ten nowy trend: z jednej strony mamy standardowe atrakcje i obsługę na najwyższym poziomie, a z drugiej możliwość doświadczenia czegoś nowego, ekscytującego i na pewno nieszablonowego. Dlaczego warto wybrać się do Zamku na Skale? Jakie atrakcje nas tam czekają? Czego można spodziewać się po wypoczynku w XV-wiecznej, prawdziwej twierdzy?

 

1. Luksus dawnych czasów w nowoczesnej oprawie

2. Nocne zwiedzanie, czyli coś dla żądnych wrażeń

3. Najlepszy standard w zakresie noclegów i kuchni

4. Atrakcje dla ciała i umysłu

 

Luksus dawnych czasów w nowoczesnej oprawie

Zamki w dawnych czasach pełniły funkcję obronną, chociaż część z nich była również bogato wyposażona, jak na swoją epokę. Nocowanie w twierdzy, kiedyś będące czymś normalnym, dzisiaj stanowi nie lada atrakcję, szczególnie jeżeli o starodawne mury zadbano w nowoczesny sposób. Zamek na Skale jest właśnie takim miejscem, do którego możemy przyjechać samopas, z drugą połówką czy wręcz całą rodziną. Jest tu dużo do zwiedzania, a sam klimat miejsca zachęca do dłuższego pobytu. Obiekt znajduje się w pobliżu Wrocławia - w Trzebieszowicach, a jego historia sięga aż XV wieku. Jest to więc nie lada kąsek dla wszelkich pasjonatów historii, a także osób lubiących wypoczynek pod znakiem SPA.

 

Nocne zwiedzanie, czyli coś dla żądnych wrażeń

Nocne zwiedzanie zamku to jedna z atrakcji, która zawsze wzbudza duże emocje i zainteresowanie. Szczególnie teraz, w okolicach Halloween i późnej jesieni, gdzie dzień jest krótki i o specyficznym klimacie, taka wyprawa może być źródłem nie lada dreszczyku emocji. Dodatkowym atutem odkrywania zamku po zmroku jest również to, że mamy wtedy możliwość zawędrowania do tych części budowli, które na co dzień są niedostępne i skrywają swoje tajemnice przed turystami.

Sam proces poznawania historii Zamku również jest ekscytujący. Zamiast współczesnych latarek zostaniemy uzbrojeni w najprawdziwsze pochodnie, modne ubrania na kilka chwil skryją się pod historycznymi strojami z czasów świetności warowni. Jest to nie lada kąsek nie tylko dla fanów historii - także osoby interesujące się grami typu roleplay oraz nietypowymi formami odkrywania zabytków znajdą tu coś dla siebie.

 

Najlepszy standard w zakresie noclegów i kuchni

Do wyboru w ramach hotelu mamy kilka różnych rodzajów pokojów, począwszy od tych dwuosobowych na podzamczu, aż po luxury suite. Dzięki temu każdy znajdzie tu coś dla siebie i będzie mógł doświadczyć pobytu w iście królewskich warunkach. Gradacja pokoi umożliwia także lepsze dopasowanie miejsca do naszych wymagań, przez co urlop staje się jeszcze przyjemniejszy. Poza wyjątkowym klimatem, dostępem do części rekreacyjnej i wielu rozrywkom dookoła Zamek na Skale może poszczycić się również zacną, nietuzinkową kuchnią. W ramach restauracji w Zamku serwowana jest kuchnia polska oraz międzynarodowa, dzięki czemu decydując się na pobyt mamy okazję spróbować starannie wyselekcjonowanych i perfekcyjnie przygotowanych posiłków. Dla wymagających oferowany jest również bogaty wybór win, którymi można delektować się na tarasie z prawdziwie imponującym widokiem na rzekę i góry.

Ze względu na nietypowość miejsca oraz duże zainteresowanie, swój pobyt dobrze jest zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Tylko w takiej sytuacji będziemy mieli pewność, że zarezerwujemy dokładnie taki pokój, jakiego oczekujemy w najbardziej pasującym nam terminie. Rezerwacji można dokonywać poprzez formularz kontaktowy, a także dzwoniąc pod wskazany na stronie Zamku numer.

Atrakcje dla ciała i umysłu

Decydując się na rezerwację pokoju w Zamku na Skale możemy oczekiwać nie tylko pięknych wnętrz, wygodnych łóżek czy klimatycznego wystroju. Urlop w twierdzy to także wyśmienite posiłki, wliczony w cenę pobytu dostęp do basenu oraz szeroka oferta w zakresie SPA. Hotel w zamku niewątpliwie stoi na bardzo wysokim poziomie, a historia i wygląd tego miejsca czynią je wyjątkowym pod każdym względem. Wiele osób już na samą myśl o nocowaniu w starodawnych murach odczuje przyjemny dreszczyk ekscytacji, a możliwość skorzystania ze strefy rekreacyjnej pozwoli na dobry, pełnowartościowy wypoczynek i oderwanie się od codziennego życia.

Poza Zamkiem również czeka nas sporo atrakcji. W sezonie zimowym mamy do dyspozycji stok narciarski w Czarnej Górze, a latem wiele pięknych tras do spacerów i wycieczek rowerowych. Okolica przepełniona jest pięknem natury, które możemy podziwiać także przy okazji organizowanych w twierdzy koncertów muzyki na żywo. W czasie pobytu coś dla siebie znajdą także wielbiciele piwa - z Zamkiem związane jest piwo Gimbergen, którego można spróbować w barze.

W góry z dziećmi – Gubałówka

Co prawda trudno tu mówić o typowo górskim szlaku, a i obecność turystów jakby większa niż w innych regionach, jednak Gubałówka to dobre miejsce na pierwszą wyprawę w góry z dzieckiem. Przede wszystkim można się tam dostać kolejką, co dla malucha będzie nie lada atrakcją. Na górze, szczególnie latem, odbywa się wiele imprez, które mogą zaciekawić dziecko. To także dobre miejsce, by oswoić malucha z wysokością i pokazać świat z innej perspektywy. I chociaż trochę pachnie tu komercją, to trudno wyobrazić sobie prawdziwego turystę górskiego, który nie zaliczył Gubałówki.

W góry z dziećmi – Karkonosze

Najwyższe pasmo Sudetów raczej nie zachęca do spacerów z wózkami, dlatego na taką wyprawę trzeba się wybrać z dzieckiem, które chętnie samo chodzi (dobre buty do chodzenia po górach dla dziecka kupisz tu: Sklep e-Horyzont.pl), a zmęczone pozwoli się włożyć do nosidła umieszczonego na plecach mamy lub taty. Karkonosze oferują dużo nietrudnych szlaków dla początkujących piechurów. Niektóre fragmenty można pokonać wyciągiem, co może być niezapomnianym przeżyciem dla dziecka. Warto wybierać szlaki przechodzące obok wodospadów, nie ma dziecka, które nie popatrzy na takowy z zachwytem.

W góry z dziećmi – Góry Izerskie

Mało popularne i raczej pomijane przy wymienianiu najciekawszych tras dla najmłodszych. A szkoda, bo Góry Izerskie oferują nie tylko ciekawe i niewymagające trasy, ale i kilka innych atrakcji dodatkowych. Na przykład w okolicach Szklarskiej Poręby można znaleźć ametysty leżące na drodze. Oczywiście trzeba patrzeć pod nogi i wiedzieć, czego szukać. Góry Izerskie zachęcają nie tylko do pieszych wędrówek. Jest tu sporo tras rowerowych, po których mogą jeździć nawet dzieci. Jazda pod górkę może nie będzie najłatwiejsza, za to z górki jak najbardziej.

W góry z dziećmi – Góry Kaczawskie

Góry Kaczawskie to także pasmo leżące w Sudetach. Jako jedno z nielicznych może pochwalić się powulkaniczną historią, stąd kształt gór Kaczawskich jest zdecydowanie odmienny od innych partii Sudetów. Zachwycają uroczymi dolinami, przełęczami, trasami, które nawet dzieci spokojnie pokonają na własnych nogach. Powulkaniczne góry obfitują w jeszcze jedną niespodziankę: agaty. Niełatwo je znaleźć, ale tym większa radość, gdy się uda.

Potrzebujesz sprzętu na wyprawę w góry? Sprawdź ofertę https://sklep.jack-wolfskin.pl.