Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

W Polsce czy za granicą - gdzie wyjazd na narty będzie bardziej udany?

Narty w Alpach - czemu są tak dobrym rozwiązaniem?

Wyjazdy na narty w góry są przedsięwzięciem, które należy dokładnie przemyśleć, by później czerpać z niego 100% satysfakcji. Choć jazda na nartach czy snowboardzie w Polsce może wydawać się lepiej opłacalna, to dopłacenie dosłownie kilkuset złotych na wyjazd w alpy francuskie czy szwajcarskie, będzie wiązać się z dostępem do znacznie lepszych warunków. I tak na przykład zamiast braku gwarancji śniegu i kilkunastu kilometrów (często dość słabo przygotowanych tras), Alpy oferują trasy, które najczęściej liczą ponad sto kilometrów. Co więcej, świecące tam dość mocno Słońce ogrzewa, ale nie sprawia, że śnieg od razu się roztapia. W wielu rejonach alpejskich można znaleźć także ogromne snowparki, które są bardzo dobrze przygotowane i dopasowane do potrzeb miłośników sportów zimowych. Będą nimi zachwyceni zarówno narciarze, jak i snowboardziści.

Wyjazdy na narty za granicę

Alpy należące do terenów Francji i Szwajcarii zostały w pełni dopasowane do potrzeb turystów. Można tam znaleźć liczne zimowe ośrodki i znajdujące się blisko stoków wygodne noclegi. Tamtejsze trasy narciarskie są długie (w niektórych resortach ich łączna liczba wynosi nawet około 400 km). Znajdują się tam również kursujące po różnych trasach wyciągi. Same stoki zjazdowe są zaś pokryte jednolitą warstwą śniegu. Istnieje tam też możliwość wypożyczania narciarskiego sprzętu. Podsumowując, na wyjazd w Alpy wyda się może trochę więcej niż na narty w Polsce, Czechach czy na Słowacji, jednak w zamian za to będzie się mieć niemal pełną gwarancję świetnych warunków i dostęp do ogromnych snowparków.

Artykuł powstał we współpracy z https://silesiatravel.pl/narty-alpy-szwajcarskie/

Choć osoby, które uwielbiają sporty zimowe najchętniej wyjeżdżałyby na narty w każdym sezonie, nie zawsze jest to możliwe. Sprawia to najczęściej brak czasu. Dlatego kiedy taki wyjazd stanie się możliwy, warto udać się do miejsca, które będzie w stanie spełnić wszystkie wymagania. Na prawdziwe zimowe szaleństwo, z długimi trasami i niepowtarzalnymi widokami, najlepiej więc udać się w Alpy.