Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Czy warto spędzić Boże Narodzenie w Gdańsku?

Jednym z miast wydających się idealnym rozwiązaniem w tej kwestii jest Gdańsk. W niniejszym artykule przedstawimy argumenty za tym pomysłem.

Dużo możliwości spędzenia wolnego czasu

Nie bez powodu Gdańsk, a właściwie całe Trójmiasto jest tak atrakcyjnym punktem turystycznym na terenie Polski – ogrom atrakcji, jakie czekają tu na turystów, niezależnie od pory roku, potrafi zrobić duże wrażenie. Począwszy od imponującej architektury do oglądania na Starym Mieście, po liczne świąteczne iluminacje w Parku Oliwskim, widok na Motławę, a na molo w Brzeźnie kończąc – jest tego sporo, a nie wymieniliśmy przecież wszystkiego. Miasto nie daje żadnej sposobności na nudę.

Kuchnia pyszna, jak w domu

Trudno jest odzwyczaić się od suto zastawionego domowego stołu, przygotowanego w związku z wigilijną kolacją. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją względem niego satysfakcjonujące alternatywy. Oferta gastronomiczna Gdańska jest ogromna – liczne wegańskie knajpki, pizzerie, bistra serwujące orientalną kuchnię, rosyjską itd. na pewno wielu przypadną do gustu. Jeśli bliżej nam do tradycyjnego zestawu 12 dań, bez obaw! Wiele miejsc w Gdańsku organizuje restauracyjną Wigilię, która w założeniu niczym nie różni się od tej organizowanej we własnych czterech ścianach.

Hotelowy nocleg

Przebywanie na terenie Gdańska wyłącznie przez jeden dzień w żadnym razie nie pozwoli nam na pełne zapoznanie się klimatem tego miejsca. Przyda się więc znalezienie spełniającego nasze oczekiwania hotelu: dobrze skomunikowanego z ważniejszymi dzielnicami i cechującego się odpowiednim standardem, aby pobyt w nim dawał jak najwięcej komfortu. Poza tym, jeśli akurat jednego dnia nie będziemy mieli sił na spacer czy zwiedzanie, warto zaznajomić się z poziomem hotelowej restauracji. Może się bowiem okazać, że jej poziom w pełni nas zadowoli (co nie byłoby niczym niecodziennym) i będziemy się stołować wyłącznie tam!

Podsumowanie

Opcja spędzenia tegorocznych Świąt w Gdańsku jest zatem jak najbardziej możliwa i co równie ważne korzystna. Zostało jeszcze trochę czasu, więc warto już teraz zastanowić się nad taką możliwością!

Święta Bożego Narodzenia poza domem? Wbrew pozorom nie jest to tak niecodzienny pomysł, jakby się można było tego spodziewać! Coraz częściej ludzie odczuwają zmęczenie przedświąteczną gorączką, zakupami i prezentami, w związku z czym decydują się na kilkudniowy wyjazd w celu spędzenia tych magicznych chwil w innym niż na co dzień miejscu.