Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Arłamów i okolice – tutaj wypoczniesz z dzieckiem

Arłamów – wypoczynek w otoczeniu gór

Arłamów jest niewielką, niezwykle malowniczą osadą, która położona jest w województwie podkarpackim, w otoczeniu Gór Sanocko-Turczańskich. Znajduje się w całości na obszarze Parku Krajobrazowego Gór Słonnych. Góry Słonne są pasmem należącym do wyżej wymienionych gór.

Region ten otwiera szereg możliwości spędzania czasu w sposób aktywny, na łonie natury. Szczególnie dużą popularnością cieszą się miejscowe szlaki piesze i rowerowe – doskonale oznakowane, wiodące przez najpiękniejsze zakątki. W okresie zimowym działa tutaj wyciąg narciarski.

Arłamów jest doskonałą bazą wypadową nie tylko w okoliczne góry, ale też m.in. do oddalonych od zaledwie 28 km Ustrzyk Dolnych. Niedaleko stąd jest także do Przemyśla i Sanoka.

 

Hotel dla dzieci – jak go wybrać?

Wybierając się na wypoczynek z dzieckiem, należy bezwzględnie zadbać o to, aby obiekt noclegowy spełniał najwyższe kryteria i był miejscem przyjaznym najmłodszym gościom. Powinien dysponować takimi udogodnieniami jak m.in. zewnętrzny plac zabaw z bezpiecznymi konstrukcjami, wewnętrzna sala zabaw (idealnie, jeśli hotel zapewnia opiekę wykwalifikowanych animatorów czasu wolnego!), basen z bezpiecznym miejscem i atrakcjami dla dzieci.

Istotne są także udogodnienia w hotelowych pokojach. Powinny one być wyposażone m.in. w zabezpieczenia kontaktów i narożników, przewijak, podgrzewacz do butelek, podest, wanienkę, itp. Wszystko to zdecydowanie ułatwi rodzicom opiekę nad swoimi pociechami w czasie wyjazdu.

A co z jedzeniem? Wszyscy doskonale wiemy, że maluchy bywają wymagające w tej kwestii. Hotel powinien więc oferować specjalne menu dla najmłodszych. Dania muszą być podane w sposób ciekawy i przygotowywane ze świeżych, najbardziej naturalnych składników.

Wszystko to i wiele więcej zapewnia Hotel Arłamów**** w Bieszczadach, w miejscowości o nazwie Jamna Górna. Poza wyżej wymienionymi atrakcjami i udogodnieniami oferuje także na przykład szkołę jazdy konnej i szkółkę narciarską w okresie zimowym. Na miejscu nad bezpieczeństwem dzieci czuwają profesjonalni animatorzy, podczas gdy rodzice mogą korzystać z uroków pobytu np. w hotelowym SPA czy na polu golfowym.

Pobyt tutaj z pewnością będzie niezapomniany dla całej rodziny!

Upragniony i długo wyczekiwany urlop powinien odbywać się pod znakiem wypoczynku, uśmiechu i mnóstwa rozrywek. O naprawdę ciekawy urlop, w którym nie będzie czasu na nudę, powinni zadbać w szczególności rodzice małych dzieci, które – jak doskonale wiadomo – są bardzo surowymi krytykami. Jednym z miejsc na mapie Polski wyjątkowo wartych odwiedzenia jest Arłamów. Co takiego oferuje?