Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Antykwariat internetowy - co możesz w nim znaleźć?

Jeżeli pasjonujesz się czytaniem książek, antykwariat internetowy powinien stać się Twoim ulubionym miejscem w Internecie! Każdy wie, że możesz znaleźć tam używane książki w dobrym stanie. Okazuje się jednak, że nie tylko one dostępne są u tego rodzaju sprzedawców! Co jeszcze można zdobyć w sklepie internetowym z tanimi książkami?

  1. Tanie książki nowe i używane
  2. Podręczniki szkolne
  3. Kolorowanki dla dzieci

Tanie książki nowe i używane

Przeglądając ofertę antykwariatu internetowego w pierwszej kolejności szukamy książek używanych w dobrym stanie. SkupSzop poszedł jednak o krok dalej i włączył do oferty również pozycje fabrycznie nowe! Sklep internetowy z tanimi książkami może zaoferować więc pełen wachlarz wyboru - od kryminałów, poprzez horrory, aż do lekkich powieści na pochmurne popołudnie oraz wzruszającej poezji, dostępnych jako książki nowe i używane. Literatura czytana dla przyjemności nie jest jednak jedyną opcją, oferowaną przez antykwariat internetowy.

Podręczniki szkolne

Kolejną grupą produktów wartych uwagi w sklepie internetowym z tanimi książkami są podręczniki szkolne. Narzędzia te, niezbędne na co dzień każdemu uczniowi, w antykwariacie internetowym dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Wybierając ten sposób zakupów rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą znacząco odciążyć domowy budżet, a odzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na inne cele, takie jak zakupy spożywcze, strój na w-f dla dziecka, bądź też tanie książki nowe i używane, np. powieści, czytane wieczorami dla przyjemności. 

Kolorowanki dla dzieci

Antykwariat internetowy odpowiada również na potrzeby najmłodszych członków rodziny! Specjalnie dla nich możliwe do nabycia w sklepie internetowym z tanimi książkami są różnorodne kolorowanki oraz książeczki z zagadkami dla dzieci. Chcąc wesprzeć rozwój maluchów warto podarować im pozycje przedstawiające ich ulubionych bohaterów z bajek - Maszę i Niedźwiedzia, Elsę z Krainy Lodu, Świnkę Peppę, Myszkę Miki i wiele innych. Obecność znajomych postaci na kolejnych kartach książeczek zachęci dzieci do wypełniania zawartych w nich zadań, takich jak kolorowanie, łączenie kropek, znajdowanie różnic czy rozwiązywanie labiryntów. Utrzymanie wysokiej motywacji najmłodszych czytelników przełoży się na ilość oraz dokładność wykonanych poleceń, co z kolei znacznie przyczyni się do rozwoju motoryki małej ambitnego kilkulatka. Tego typu ćwiczenia sprawią, że ręka dziecka przyzwyczai się do intensywnej pracy, co ułatwi mu w przyszłości naukę pisania literek oraz cyferek.

 

Jedną z dostępnych opcji jest wypoczynek nad jeziorem, który zaraz po morzu i górach cieszy się największą popularnością. Czy warto wybrać się na wakacje nad wodę?

Zalety

Ochłoda w gorące dni lata. To pierwsza i oczywista zaleta odpoczynku nad wodą. Jezioro daje wspaniałą ulgę w gorące dni wakacji, a dodatkowo plaże hotelowe oferują opiekę ratownika medycznego, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych figli. Dzięki temu, i my, i nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Nad jeziorem zazwyczaj panują także mniejsze tłoki, niż jak ma to miejsce nad morze. Sprzyja to relaksowi i stwarza bardziej kameralne warunki do wypoczynku.

Nad jeziorem możemy także wypoczywać w różnych formach: żeglując, pływając na rowerach wodnych czy kajakach. Wiele hoteli w swojej ofercie posiada gamę aktywności dla całej rodziny nad wodą – tak że podczas tygodniowego pobytu nikt nie będzie się nudził!

Odpoczynek na plaży to także czas, kiedy możemy nadrobić dawno zalegającą na regale książkę czy serial. Możemy wreszcie odpocząć od ciągłego biegu i wysiłku, wylegując się na słonecznej plaży.

Co ważne, przy hotelowych plażach znajdziemy wygodne ubikacje i całą infrastrukturę służącą wypoczynkowi, taką jak restauracja hotelowa czy bar, a także place zabaw dla najmłodszych. Wszystko po to, by móc w pełni korzystać z urlopu. W wakacje możemy wzbogacić się o piękną opaleniznę, kilka beztroskich wspomnień i spędzić czas z naszymi najbliższymi.

Wady

Wypoczynek nad wodą w hotelach z reguły jest dosyć kosztowną formą spędzania urlopu. W ramach tej ceny znajduje się oczywiście pełen pakiet usług, które ten urlop czynią bardzo wygodnym, jednak liczyć się trzeba z tym, że warto odłożyć na wakacje tego typu trochę gotówki.

Kolejną wadą może być fakt, że chcąc nie chcąc, wypoczywając nad wodą jesteśmy uzależnieni od pogody. Deszcze nie sprzyjają beztroskim kąpielom, dlatego warto zdecydować się na wypoczynek w hotelu posiadającym strefę SPA. Dzięki temu, nawet żadne załamanie pogody nie będzie nam straszne.

Nad wodą znajdują się także komary, jednak ma to miejsce w wielu lokalizacjach bliskich naturze. Problem komarów można prosto rozwiązać, stosując na przykład naturalne olejki z lawendy, eukaliptusa czy trawy cytrynowej, które skutecznie odstraszają różnego rodzaju owady i rozcieńczone są bezpieczne także do użytku dzieci (jednak trzeba pamiętać, by zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży).

Jak widać, plusów spędzania urlopu nad jeziorem jest więcej, niż minusów. Wakacje w wodzie zdają egzamin!