Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Okolice Kołobrzegu -
dlaczego warto uciec poza turystyczne centrum?

W Kołobrzegu można znaleźć wszystko, czego potrzeba do wakacyjnego odpoczynku poza ciszą i spokojem. To właśnie dla tej pozbawionej turystycznego szaleństwa atmosfery warto uciec od centrum jednego z najpopularniejszych ośrodków nadmorskich w Polsce. Co oferują turystom okolice Kołobrzegu? 

 

Tylko latem 2019 r. Kołobrzeg odwiedziło 900 tys. turystów. Ta liczba wystarczy, aby wyobrazić sobie wypełnione po brzegi plaże, długie kolejki w barach i rzeki ludzi na ulicach miasta. Jeśli nie o takim pobycie nad Bałtykiem marzysz, wystarczy, że zamienisz hotel przy morzu w Kołobrzegu na zaciszny resort w jego okolicy. Tam poznasz spokojne oblicze Bałtyku i jeśli tylko zechcesz, doświadczysz wrażeń obcych wielu turystom. Gdy zatęsknisz zaś za popularnymi atrakcjami, kurort będzie na wyciągnięcie ręki. 

 

Niebanalne atrakcje i skok adrenaliny

W sąsiedztwie Kołobrzegu na turystów czeka więcej niż tylko błogie lenistwo na plaży. Można tu spróbować emocjonujących aktywności, na jakie decyduje się niewielu wczasowiczów. Jedną z ciekawszych są loty paralotnią. Odbywają się one w niektórych małych miejscowościach, na przykład w Ustroniu Morskim. To doskonała okazja, aby wznieść się ponad tłumy i spojrzeć na Bałtyk z ptasiej perspektywy. Dla jeszcze większych wrażeń można odważyć się na skok spadochronem. 

 

A jak zaplanować czas po zejściu na ziemię? Ciekawym pomysłem okaże się konna przejażdżka rekreacyjna po niemal opustoszałej plaży niedaleko Kołobrzegu. Można ją odbyć na przykład w Zieleniewie lub Grzybowie. Szczególnych wrażeń dostarcza tam jazda o wschodzie i zachodzie słońca w zachwycającym otoczeniu dziewiczej natury.  

 

Plaża, dzika plaża

Jest przynajmniej jeszcze jeden powód, dla którego warto zarezerwować hotel w Grzybowie. Ta niewielka, urokliwa wioska położona zaledwie 7 km od Kołobrzegu słynie z przepięknej lokalizacji nad Zatoką Grzybowską. Długa na 7 km i wdzierająca się 800 m w ląd zatoka stanowi akwen o niebywałym krajobrazie i wyjątkowych właściwościach leczniczych. Woda jest tu cieplejsza, morze spokojniejsze i bardziej dziewicze, a plaża mniej zatłoczona niż w Kołobrzegu. W tle ciągnie się zaś pas porośniętych lasem sosnowym wydm.  

 

Chcąc doświadczyć nadmorskiego spokoju, dobrze jest tu zostać na dłużej, na przykład w luksusowym hotelu Saltic położonym 3 minuty od plaży. To miejsce inne niż niejeden hotel Spa w Kołobrzegu, bo łączy nowoczesne udogodnienia z szacunkiem do natury, a to wszystko w wyjątkowej lokalizacji. Można tu zrelaksować się w ekologicznym spa i rozsmakować w daniach z produktów regionalnych, a później poszukać bursztynów w zacisznej zatoce, zachwycić się urokiem okolicy podczas spaceru lub podążyć rowerowym szlakiem ku Słońcu. 

 

Sąsiedztwo Kołobrzegu, choć nie oferuje tak wielu ciekawych miejsc i aktywności jak sam kurort, także okazuje się atrakcyjnym przystankiem podczas wakacji. Docenią je zwłaszcza osoby, które nad morzem szukają spokoju, zachwycającej scenerii i rzadkich doświadczeń.