Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Całą rodziną do Tunezji!

To słoneczne państwo w Afryce Północnej kusi rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i relatywnie niskimi cenami.Loty do Tunezji warto zarezerwować na kilka miesięcy przed planowanymi wakacjami. Wówczas możemy trafić połączenia nawet po ok. 200zł za lot w obie strony. Z Warszawy polecimy bezpośrednio, z innych miast w Polsce musimy liczyć się z lotem przesiadkowym, np. przez Monachium. Jeżeli zarezerwujemy takie połączenie odpowiednio wcześnie, warto zaryzykować i polecieć mimo możliwości opóźnień. W razie czego zawsze możemy starać się o odszkodowanie za opóźniony lot w AirHelp.

Noclegi

Baza hotelowa jest ogromna, a ceny zależą od standardu i wybranego miejsca. Tunezja to kraj muzułmański, ale względnie bezpieczny i liberalny. Najlepiej wybrać jeden z kurortów na wybrzeżu, popularnych wśród turystów z Europy i oferujących najwyższy poziom usług. Nocleg w hotelu będzie nas kosztował od kilkudziesięciu złotych za pokój. Jeżeli wybieramy się na wakacje z dziećmi to warto będzie wybrać jeden z tzw. hoteli klubowych, czyli miejsc przygotowanych na przyjęcie całych rodzin. Nie brakuje tu basenów, aquaparków i innych aktywności dla maluchów. Wiele z takich miejsc prowadzi zajęcia dla dzieci w języku polskim. Dzięki temu możemy być pewni, że urlop z pociechami będzie oznaczał wypoczynek także dla rodziców

Susa

A w Tunezji dorośli również znajdą wiele dla siebie. Kurort Susa (Sousse) bywa nazywany Perłą Tunezji. Wspaniałe plaże zachęcają do wielogodzinnych kąpieli słonecznych. Wieczory dobrze spędzić w zabytkowych murach starego miasta. Znajdziemy tu tętniący życiem suk, czyli zadaszony bazar, a także liczne restauracje z doskonałą kuchnią. Do zobaczenia w Susie są m.in. meczet z wczesnego średniowiecza i piękny port jachtowy.

Tunis

Stolica Tunezji zachwyca śródziemnomorskim szykiem. Tu i tam widać jeszcze pozostałości wieloletniej obecności Francuzów, zresztą bez większego problemu porozumiemy się w kraju językiem francuskim. Obowiązkowym celem wędrówek jest wpisana na listę UNESCO Medina, a fani atrakcji dla dorosłych zainteresują się na pewno dzielnicą rozrywkową przy promenadzie. W wąskich uliczkach starego miasta znajdziemy też liczne knajpki i stoiska z pamiątkami. Spacer po Tunisie pozostawia jedyne w swoim rodzaju wrażenia.

Gwiezdne wojny na Saharze

Przebywając w Tunezji warto odwiedzić piaski Sahary. Nie tylko dla samego faktu odwiedzin na największej pustyni świata, ale również w celu wyprawy do świata „Gwiezdnych Wojen”. Sceny z planety Tatooine były kręcone właśnie w Tunezji. Zbudowana od podstaw wioska stoi do dziś i można ją podziwiać podczas wycieczki na pustynię. Na Saharze znajdziemy także osadę troglodytów w Matmacie.

Bezpieczeństwo

Od czasów pamiętnych zamachów terrorystycznych w Tunezji panują wzmożone kontrole. Mimo to jest tam bezpiecznie i od dłuższego czasu nie odnotowano żadnych tragedii. Egzotyczny wyjazd może prędzej skończyć się problemami żołądkowymi, bo kuchnia arabska jest zwykle ostra i może zaszkodzić, jeśli nie jesteśmy do niej przyzwyczajeni. Dotyczy to zwłaszcza dzieci. Zdecydowanie warto pamiętać o swoim zdrowiu i na wakacje zabrać podręczną apteczkę. Jeżeli chodzi o takie produkty jak pieluchy, to w Tunezji są o wiele droższe niż w Polsce i warto je zabrać ze sobą. Pamiętając o kwestiach zdrowotnych, unikniemy komplikacji podczas naszych wymarzonych wakacji całą rodziną.

Wakacje z turkusowym morzem, piaszczystą plażą i egzotyczną kulturą nie zawsze wymagają wielogodzinnego lotu na drugą półkulę. Do Tunezji polecimy w mniej niż 3 godziny, a znajdziemy tam moc atrakcji dla wszystkich członków rodziny.
Family, vacation, tourism concept. Family portrait