Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Atrakcje turystyczne dla dzieci na Mazurach
zaplanuj rodzinne wakacje już teraz!

Dlaczego Mazury?

Polska jest pełna pięknych zakątków, które swą urodą dorównują niejednemu krajobrazowi z wakacyjnej, zagranicznej pocztówki. Zachwyca bujną przyrodą, tradycyjną, lokalną architekturą i wieloma spokojnymi, ustronnymi miejscami, w których można odpocząć od codziennej bieganiny i zgiełku miasta. Jednym z najbardziej malowniczych regionów bez wątpienia są Mazury, których dziedzictwo kulturowe otrzymało zaszczytne miejsce na liście UNESCO. Mazury, czyli Kraina 1000 Jezior to raj nie tylko dla żeglarzy i miłośników sportów wodnych, ale również wszystkich kochających aktywny wypoczynek, zwiedzanie oraz błogie lenistwo na łonie natury. Gwarantują to liczne trasy piesze oraz rowerowe, godne zwiedzenia zabytki, rezerwaty przyrody oraz niezliczone, kameralne plaże, na których można odpocząć od codziennych obowiązków.

Co ten region ma do zaoferowania dzieciom?

Z pewnością nie będą się nudzić! Rodziny z dziećmi chętnie wybierają ośrodki wypoczynkowe takie jak GAWRA, znajdujący się w Wiknie, nad samym brzegiem Jeziora Omulew. Zachwyca on bliskością przyrody i możliwością codziennego obserwowania jej. Goście mają do wyboru nowoczesne, przytulne pokoje lub przestronne, idealne dla rodzin domki. Skorzystać można również z restauracji, która oferuje potrawy trafiające w gusta najmłodszych gości. Istnieje także możliwość wyeliminowania z diety niektórych składników, co na pewno ucieszy rodziców małych alergików.

Jak spędzić czas w GAWRZE z dziećmi?

Najlepiej na świeżym powietrzu! Możliwości są nieograniczone! Oprócz licznych ścieżek pieszych, rowerowych i konnych, znajdujących się w najbliższej okolicy, warto skorzystać również z wypożyczalni sprzętu wodnego i popływać po jeziorze. Młodsze dzieci z pewnością ucieszy znajdujący się przed ośrodkiem plac zabaw oraz kameralna, piaszczysta plaża, pozostająca do dyspozycji gości.

Zobacz: Rodzinne wakacje na mazurach – ośrodek GAWRA

Umiejscowione w lesie, nad samym jeziorem domki dają poczucie niezależności i prywatności. W tej okolicy rodziny mogą naprawdę wypocząć, a dzieci wyszaleć się na świeżym powietrzu i skorzystać ze wszystkich uroków bliskości natury. Po intensywnym dniu można odpocząć w zaciszu dobrze wyposażonego domku lub – co z pewnością ucieszy rodziców – skorzystać z dostępnej w Ośrodku GAWRA Strefy Wellness&SPA. Mimo że Wikno to spokojna i cicha wieś, znajduje się blisko popularnych i słynących z wielu atrakcji miast, które warto odwiedzić podczas pobytu tam. Ośrodek wypoczynkowy GAWRA oferuje gościom wiele ciekawych pakietów okolicznościowych, które sprawią, że wakacje będą nie tylko niezapomniane, ale również korzystne dla budżetu. Zarezerwuj swój urlop już dziś, zanim ubiegną Cię inni.

Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że możliwość podróżowania została mocno ograniczona. Nawet kiedy epidemia mnie, w wielu osobach lęk przed zagranicznymi wyjazdami pozostanie na dłużej. Być może jest to idealny moment, by skupić się na zwiedzaniu Polski? Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, bez wątpienia są Mazury.