Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Nasz poradnik: dziecko na obozie językowym. ABC wiedzy

Na jak długo wysłać dziecko na obóz językowy?

Zimowe wyjazdy są nie tylko dla orłów i pozwalają odpocząć od szkoły, mimo obecności nauki na obozie. Wakacje letnie to z kolei przeszło osiem tygodni laby i tutaj już łatwiej nam operować dłuższymi wyjazdami językowymi. Są one bardzo optymalne w każdym wymiarze. Obozy językowe uczą nasze dzieci nie tylko języka obcego, to także lekcje samodzielności i szkolenie z umiejętności interpersonalnych. Ich długość powinna być uzależniona od indywidualnego podejścia dziecka. Warto ustalić z nim również intensywność kursu, jaka najbardziej mu odpowiada.

Dzięki temu nauka będzie bardziej efektywna. Dlatego najistotniejsze w ustaleniu charakteru wyjazdu powinno być, poza naszym, zdanie naszego dziecka. Oferty są bowiem tak skonstruowane, by odpowiedzieć na potrzeby każdego. 

Dziecko jest najważniejsze!

Pamiętajmy, jak ważne są proporcje nauki do zabawy na takich obozach. Jeśli nasze dziecko nie jest miłośnikiem wkuwania, warto wybrać mniej intensywny kurs, który i tak swoją skutecznością przebije najbardziej intensywne lekcje w szkole. Aby wybrać najlepsze wyjazdy językowe, najlepiej będzie usiąść z dzieckiem i zapytać preferencje samych zainteresowanych. W końcu to one są w tym wszystkim najważniejsze! Jeśli nasza pociecha jest miłośnikiem serii o młodym czarodzieju, może warto rozważyć tematyczny wyjazd do Wielkiej Brytanii śladami Harry’ego Pottera.

Jeśli najbardziej lubi wygrzewać się na plaży w towarzystwie rówieśników, czy najlepszą opcją nie będzie słoneczna Hiszpania, Malta albo nawet nasze polskie morze? Jeśli mamy w domu zapalonego narciarza, może lepiej rozważyć wyjazd w ferie zimowe?  Z pewnością spośród tych opcji, znajdziemy jakiś złoty środek. Rodzice będą zadowoleni z lepszych wyników w szkole, dzieciaki będą zadowolone z wyjazdu wypełnionego frajdą i zabawą z rówieśnikami, a na wszystkim skorzysta poziom języka obcego. Do dzieła!

 

Coraz popularniejszą formą nauki poprzez zabawę są wyjazdy językowe, zarówno zagraniczne, jak i krajowe. Zimowe i letnie. Krótkie i długie. Intensywne i te mniej. Które rozwiązanie wybrać? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy doborze takiej formy spędzania wolnego czasu.