Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Odkryj Ustkę, czyli wyjątkowe miejsce na wakacje w Polsce

Ciekawe miejsca w Ustce

Na szczególną uwagę w Ustce zasługuje na pewno Stare Miasto. Ponieważ Ustka była niegdyś osadą rybacką, panuje tu klimat kaszubskiej wsi. Dopełniają tego średniowieczne uliczki czy rybackie domy. W niedalekiej odległości znajdziemy port i molo, które zarówno, jak i teraz czy kiedyś są sercem tego miasta. W jego pobliżu znajdują się smaczne smażalnie czy restauracje, które wprawiają nas w jeszcze lepszy nastrój. Warto w Ustce zobaczyć także latarnię morską. W sezonie letnim możemy wejść do środka i zobaczyć ją od tej drugiej strony, a na co dzień wysyła białe światło w promieniu nawet 30 km! Jeżeli uwielbiacie spędzać czas aktywnie, warto wybrać się na spacer nadmorską promenadą. Przy promenadzie znajdziemy kawiarnie ze świeżą pachnącą kawą, lodziarnie czy różnego rodzaju restauracje, które dają możliwość odetchnięcia z widokiem na Bałtyk. 

Plaża w Ustce

Oprócz samych zabytków warto zwrócić uwagę na samą plażę w Ustce. Jest ona piaszczysta oraz czysta. Bardzo czysta jest tutaj także woda w morzu. Plaża w tej miejscowości dzieli się na dwie części: wschodnią oraz zachodnią. Większym zainteresowaniem cieszy się cześć wschodnia, więc jeśli zależy Wam na większej prywatności, warto wybrać plażę zachodnią. To właśnie przy wschodniej części mieści się wspomniana wcześniej promenada czy latarnia morska. W dodatku latem rozstawiane są zjeżdżalnie czy konstrukcje do skakania, dzięki czemu jest świetnym miejscem do wypoczynku zwłaszcza z dziećmi. 

Co dobrego zjeść w Ustce?

Ustka to miejscowość, która pomimo swojego niewielkiego rozmiaru ma do zaoferowania wiele punktów gastronomicznych. Każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Znajdziemy tu lokale z kuchnią polską, europejską, a nawet azjatycką!

Jeżeli szukacie miejsca na udany wypoczynek nad Bałtykiem, warto wziąć pod uwagę Ustkę. Proponuje dużo atrakcji, dzięki czemu spodoba się nawet najmłodszym turystom. Warto zwrócić także uwagę na poszukiwanie noclegu w Ustce. Warto wybrać taki, który sprosta naszym oczekiwaniom i nie popsuje wakacyjnego wypoczynku. 

Jedną z dostępnych opcji jest wypoczynek nad jeziorem, który zaraz po morzu i górach cieszy się największą popularnością. Czy warto wybrać się na wakacje nad wodę?

Zalety

Ochłoda w gorące dni lata. To pierwsza i oczywista zaleta odpoczynku nad wodą. Jezioro daje wspaniałą ulgę w gorące dni wakacji, a dodatkowo plaże hotelowe oferują opiekę ratownika medycznego, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych figli. Dzięki temu, i my, i nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Nad jeziorem zazwyczaj panują także mniejsze tłoki, niż jak ma to miejsce nad morze. Sprzyja to relaksowi i stwarza bardziej kameralne warunki do wypoczynku.

Nad jeziorem możemy także wypoczywać w różnych formach: żeglując, pływając na rowerach wodnych czy kajakach. Wiele hoteli w swojej ofercie posiada gamę aktywności dla całej rodziny nad wodą – tak że podczas tygodniowego pobytu nikt nie będzie się nudził!

Odpoczynek na plaży to także czas, kiedy możemy nadrobić dawno zalegającą na regale książkę czy serial. Możemy wreszcie odpocząć od ciągłego biegu i wysiłku, wylegując się na słonecznej plaży.

Co ważne, przy hotelowych plażach znajdziemy wygodne ubikacje i całą infrastrukturę służącą wypoczynkowi, taką jak restauracja hotelowa czy bar, a także place zabaw dla najmłodszych. Wszystko po to, by móc w pełni korzystać z urlopu. W wakacje możemy wzbogacić się o piękną opaleniznę, kilka beztroskich wspomnień i spędzić czas z naszymi najbliższymi.

Wady

Wypoczynek nad wodą w hotelach z reguły jest dosyć kosztowną formą spędzania urlopu. W ramach tej ceny znajduje się oczywiście pełen pakiet usług, które ten urlop czynią bardzo wygodnym, jednak liczyć się trzeba z tym, że warto odłożyć na wakacje tego typu trochę gotówki.

Kolejną wadą może być fakt, że chcąc nie chcąc, wypoczywając nad wodą jesteśmy uzależnieni od pogody. Deszcze nie sprzyjają beztroskim kąpielom, dlatego warto zdecydować się na wypoczynek w hotelu posiadającym strefę SPA. Dzięki temu, nawet żadne załamanie pogody nie będzie nam straszne.

Nad wodą znajdują się także komary, jednak ma to miejsce w wielu lokalizacjach bliskich naturze. Problem komarów można prosto rozwiązać, stosując na przykład naturalne olejki z lawendy, eukaliptusa czy trawy cytrynowej, które skutecznie odstraszają różnego rodzaju owady i rozcieńczone są bezpieczne także do użytku dzieci (jednak trzeba pamiętać, by zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży).

Jak widać, plusów spędzania urlopu nad jeziorem jest więcej, niż minusów. Wakacje w wodzie zdają egzamin!

Wybór miejsca, w którym spędzimy wakacje, często wiąże się z wieloma wątpliwościami. W dodatku każda osoba ze znajomych lub rodziny ma inne preferencje, co nie ułatwia tego zadania. Na szczęście są takie miejscowości, które zapewniają wiele ciekawej rozrywki, a jednocześnie pozwalają się wyciszyć i nabrać jeszcze więcej nowej energii. Jedną z nich jest Ustka, która każdego roku cieszy się coraz większym powodzeniem wśród turystów.