Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Gdzie z dzieckiem na wczasy nad morze?

Miejsce na rodzinne wakacje nad morzem

W Internecie znajdziemy tysiące ofert noclegów nad Bałtykiem, jednak jeśli zależy nam na ofercie dostosowanej do potrzeb rodzin z dziećmi powinniśmy dwukrotnie uważniej prześledzić profile firm. Wypoczywając z małymi dziećmi unikamy miejsc głośnych, apartamentów czy domków w których sąsiedztwie organizowane są imprezy czy też miejsc pozbawionych przestrzeni do zabawy dla najmłodszych. Coraz częściej poszukujemy miejsc ze specjalnymi udogodnieniami czy atrakcjami takimi jak sale zabaw, place zabaw, brodziki czy dodatkowe animacje. To wszystko sprawia, że nasze dziecko będzie miało świetne wakacje, niezależnie od pogody. Jak znaleźć idealne miejsce nie spędzając przed komputerem dziesiątek godzin? Najlepiej zapytać znajomych i rodzinę o rekomendację lub sprawdzić portale specjalizujące się w rekomendowaniu noclegów przyjaznych dla rodzin z dziećmi. Dlatego poszukując wczasów dla rodzin z dziećmi nad morzem warto sprawdzić Dzieckowpodrozy.pl – znajdziecie tam zarówno kilkugwiazdkowe hotele, ale też miejsca kameralne i znacznie tańsze propozycje rodzinnego wypoczynku nad Bałtykiem. Poza tym, portal Dzieckowpodrozy.pl to też doskonała baza atrakcji dla dzieci nad morzem i w wielu innych miejscach w Polsce.

Wczasy z dziećmi z wyżywieniem czy bez?

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, szczególnie, gdy „na pokładzie” mamy tzw. „niejadki”. Nie da się ukryć, ze opcja pobytu z wyżywieniem jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla rodziców, o ile tylko dziecko zaakceptuje menu dostępne w hotelu czy Pensjonacie. Nikt lepiej niż Wy nie zna swoich dzieci, więc sami zapewne doskonale wiecie, czy lepiej wybrać domek czy apartament z kuchnią i przygotowywać posiłki samemu, korzystać z gastronomii „na mieście”, czy zaufać obiektowi, w którym nocujecie. To ostanie rozwiązanie jest z pewnością najwygodniejszym: śniadanie w formie bufetu czy obiad podany do stolika bez konieczności stania w kolejkach czy szukania miejsca w lokalu. Jednym z tego typu obiektów godnym polecenia jest Pensjonat Wojciech we Władysławowie oferujący wakacje z dziećmi nad morzem z wyżywieniem i mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Tu poza śniadaniami w formie bufetu oraz późnym obiadem (podawanym jako danie dnia), możecie też liczyć na dodatkową zupkę dla dziecka w okolicy południa. To szczególnie cenna opcja dla rodziców najmłodszych dzieci. Wśród atrakcji warto wspomnieć o dwóch przestronnych salach zabaw, w tym jednej wypełnionej uwielbianymi nie tylko przez dzieci klockami marki LEGO®. W okresie wakacyjnym organizowane są animacje i dodatkowe atrakcje. Nie jest to może obiekt z tych najbardziej znanych nad Bałtykiem, ale może właśnie dlatego, że jest kameralny i oferuje sensowną relację cenę do jakości, jest tak bardzo lubiany przez rodziny z dziećmi.

Jedną z dostępnych opcji jest wypoczynek nad jeziorem, który zaraz po morzu i górach cieszy się największą popularnością. Czy warto wybrać się na wakacje nad wodę?

Zalety

Ochłoda w gorące dni lata. To pierwsza i oczywista zaleta odpoczynku nad wodą. Jezioro daje wspaniałą ulgę w gorące dni wakacji, a dodatkowo plaże hotelowe oferują opiekę ratownika medycznego, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych figli. Dzięki temu, i my, i nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Nad jeziorem zazwyczaj panują także mniejsze tłoki, niż jak ma to miejsce nad morze. Sprzyja to relaksowi i stwarza bardziej kameralne warunki do wypoczynku.

Nad jeziorem możemy także wypoczywać w różnych formach: żeglując, pływając na rowerach wodnych czy kajakach. Wiele hoteli w swojej ofercie posiada gamę aktywności dla całej rodziny nad wodą – tak że podczas tygodniowego pobytu nikt nie będzie się nudził!

Odpoczynek na plaży to także czas, kiedy możemy nadrobić dawno zalegającą na regale książkę czy serial. Możemy wreszcie odpocząć od ciągłego biegu i wysiłku, wylegując się na słonecznej plaży.

Co ważne, przy hotelowych plażach znajdziemy wygodne ubikacje i całą infrastrukturę służącą wypoczynkowi, taką jak restauracja hotelowa czy bar, a także place zabaw dla najmłodszych. Wszystko po to, by móc w pełni korzystać z urlopu. W wakacje możemy wzbogacić się o piękną opaleniznę, kilka beztroskich wspomnień i spędzić czas z naszymi najbliższymi.

Wady

Wypoczynek nad wodą w hotelach z reguły jest dosyć kosztowną formą spędzania urlopu. W ramach tej ceny znajduje się oczywiście pełen pakiet usług, które ten urlop czynią bardzo wygodnym, jednak liczyć się trzeba z tym, że warto odłożyć na wakacje tego typu trochę gotówki.

Kolejną wadą może być fakt, że chcąc nie chcąc, wypoczywając nad wodą jesteśmy uzależnieni od pogody. Deszcze nie sprzyjają beztroskim kąpielom, dlatego warto zdecydować się na wypoczynek w hotelu posiadającym strefę SPA. Dzięki temu, nawet żadne załamanie pogody nie będzie nam straszne.

Nad wodą znajdują się także komary, jednak ma to miejsce w wielu lokalizacjach bliskich naturze. Problem komarów można prosto rozwiązać, stosując na przykład naturalne olejki z lawendy, eukaliptusa czy trawy cytrynowej, które skutecznie odstraszają różnego rodzaju owady i rozcieńczone są bezpieczne także do użytku dzieci (jednak trzeba pamiętać, by zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży).

Jak widać, plusów spędzania urlopu nad jeziorem jest więcej, niż minusów. Wakacje w wodzie zdają egzamin!

Planowanie rodzinnych wakacji warto zacząć już na początku roku. Dlaczego? Otóż okazuje się, że najciekawsze miejsca nad morzem mogą być zarezerwowane już na wiele miesięcy przed wakacjami. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób rezerwuje wczasy w opcji „first minute”.