Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Obóz dla dzieci 2021 - co szukują organizatorzy?
Czas zaplanować wakacje!

Długa zima daje się we znaki, a wiosną już nie możemy doczekać się ciepłych dni. W tym roku bardziej niż zazwyczaj pragniemy odpoczynku, beztroskiego lata na łonie natury i oderwania się od szarej codzienności. Nie tylko dorośli myślą już o urlopach letnich - również dzieci chciałyby po tym trudnym roku wyjechać, odpocząć, zmienić środowisko, poznać nowe miejsca i ludzi, a przede wszytskim - doskonale się bawić i przeżywać nowe przygody.

 Z roku na rok zmieniają się także wycieczki dla najmłodszych - obozy dla dzieci 2021 (https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/rekreacyjne-i-aktywne/) zapowiadają się bardzo nowatorsko i różnorodnie. Ponieważ w tym roku presja na wyjazd jest jakby większa, rośnie też już zainteresowanie ofertami wyjazdów dla najmłodszych. Klienci już jesienią wypytywali o oferty letnie i z wielkim zainteresowaniem je obserwują, by wybrać coś najlepszego dla swojego dziecka.

 Czas na rezerwację jest już zimą, a wczesną wiosną na niektórych wyjazdach może już miejsc nie być. Zwykle okolice Wielkanocy to taki czas, że jeszcze można zdobyć miejsca na dobrych koloniach, ale należy tego nie odkładać, bo w maju i czerwcu zostają już bardzo ostatnie miejsca. Ma znaczenie też termin wyjazdu, bo zawsze pierwsze sprzedają się wyjazdy wczesne (czyli pierwsze, drugie turnusy), a na kolonie sierpniowe zwykle czas zapisów jest dłuższy. Obozy dla dzieci 2021 to niewyczerpana masa możliwości - zobaczcie sami.

 Jak tu dokonać wyboru…. ofert jest zbyt wiele!

 Wyjazdy dziecięce zwykle są podzielone na dwie grupy wiekowe, czyli dzieci (6-12 lat) i młodzież (13-18 lat). Zależnie od wieku pociechy, możemy wybierać wśród setek ciekawych ofert. Zastanówmy się najpierw, co ma dla nas znaczenie - czy miejsce (np. tylko nad morzem), czy tematyka wyjazdu (np. tylko malarskie), czy może cena lub marka firmy. Rodzice najchętniej wysyłają pociechy na takie obozy dla dzieci 2021, które z poprzednich lat polecili im inni rodzice - takie źródło informacji jest najlepsze i najbardziej wiarygodne. Dlatego warto popytać wśród znajomych oraz zapoznać się z ocenami w internecie. Nie zawsze to wszytsko się sprawdza, wiadomo, że kolonia to zbiór tylu elementów, że wybrać jest ciężko, ale już po rekomendacji innego rodzica możemy mieć nadzieję, że będzie na obozie dla dzieci 2021 zatrudniona najlepsza kadra, że jedzenie na kolonii będzie dobre i zdrowe, a plan zajęć nie pozwoli na nudę. Liczy się też jakość obiektu i sprzętu, bo to wszytsko wpływa na bezpieczeństwo dzieci.

 Obóz dla dzieci 2021 według tematyki może być:

 

Jak widać, wybór jest ogromny. Każdy rodzic ma orzech do zgryzienia - która tematyka będzie najciekawsza dla jego dziecka? Czy poświęcić wakacje na naukę języka, czy oddać się swojemu hobby, czy wypoczywać beztrosko, a może w sportowym duchu? Obóz dla dzieci 2021 na pewno spełni oczekiwania każdego rodzica - choćby najbardziej wyszukane hobby dziecko miało, to znajdzie dla siebie obóz. Są już nawet obozy nurkowe, komiksowe czy z elementami modelingu. Są wyjazdy z robotami, obozy rękodzieła, a nawet obozy z psem! Wystarczy tylko poszukać w internecie - obóz dla dzieci 2021 musi się udać, bo wybór jest ogromny. Teraz tylko wystarczy zastanowić się czy wolimy jeziora, góry, lasy czy morze - i czas na rezerwację.

 Ile kosztuje obóz?

 Obóz (https://www.kogis.pl/obozy) dla dzieci 2021 kosztuje w granicach od około 1800 zł do około 2500 zł - zależnie od miejsca, tematu, czasu trwania. Stali klienci oraz rodziny wielodzietne mają często zniżki, tak samo, jak rodzeństwa. Często też organizowane są promocje, które warto śledzić. Wiele zakładów pracy dofinansowuje też pobyty dzieci na koloniach i dzięki temu wydatek rodzica może być mniejszy. Oczywiście trzeba wspomnieć też o bonach turystycznych, które znacząco obniżają koszt wyjazdu, gdyż przeciętnie 500 zł na każde dziecko rodzic może uzyskać z wirtualnego bonu i o tyle obniżyć sumę wpłat własnych za wyjazd. Warto przed rezerwacją zapytać organizatora, czy honoruje bony turystyczne. Opłata za obóz dla dzieci 2021 jest spora, ale wartość takiego wyjazdu jest nieoceniona - chodzi przecież o rozwój i dobre samopoczucie naszego dziecka, o jego nowe przygody, umiejętności i przyjaciół. Nie warto oszczędzać na wypoczynku - lepiej wyrzec się czegoś innego, jak wydatki na słodycze, a oszczędzić na letni obóz dla dzieci 2021. To jest inwestycja w przyszłość naszego dziecka - bo po każdym wyjeżdzie dzieci wracają odmienione, bardziej samodzielne, pełne nowych inicjatyw i emocji, jakby bardziej dorosłe, często kolonia to krok miliowy w rozwoju młodego człowieka. Dla dzieci jest to też możliwość pobycia kilkanaście dni bez mamy i taty, bez rodziny - a takie sytuacje są młodemu człowiekowi potrzebne i konieczne dla jego budowania pozycji w świecie, poczucia własnej wartości, własnego miejsca w rodzinie i społeczeństwie - młody człowiek może ocenić z dystansu różne problemy w swojej codzienności i potem lepiej sobie z nimi radzić.

 Wiele obozów dla dzieci 2021 będzie miało też charakter motywacyjny i inspirujący - bowiem są organizowane na przykład obozy odchudzające, gdzie dziecko potem dostaje plan dlaszego odchudzania na kolejne tygodnie. Są też obozy “człowieka sukcesu” lub związane z ekonomią, elekktroniką czy programowaniem, a te z kolei mogą przyczynić się do rozwoju osobistego, lepszej nauki i umiejętności budowania swojego hobby i wiedzy potrzebnej do np. przyszłego zawodu dziecka.

 A co z obostrzeniami po pandemii?

 Obóz dla dzieci 2021 być może będzie podlegał obostrzeniom sanitarnym, jak obozy w roku 2020 - ale nie było z tym większych problemów, kadra tych wypoczynków oraz młodzież nie zgłaszała żadnych informacji, które wskazywałyby na to, że reżim sanitarny w czymś przeszkadzał. Kolonie i obozy 2020 odbywały się normalnie, więc obóz da dzieci 2021 też jak najbardziej doskonale się odbędzie, w formie atrakcyjnej dla uczestników i w pełnym bezpieczeństwie i wspópracy z kuratorium oraz Sanepidem. Po ciężkim roku wyjazdy dla dzieci będą tym ważniejsze, tym powinny być dłuższe i ciekawsze, bo przecież każda rodzina jest zmęczona funkcjonowaniem w jesiennej pandemii i tylko oczekuje wiosny, by wreszcie żyć normalnie. Obóz dla dzieci 2021 jest świetną receptą na zresetowanie sił, odbudowanie kontaktów społecznych i okazją do nieskrępowanej radości, której teraz tak bardzo wszystkim trzeba. Do zobaczenia na kolonii lub obozie dla dzieci 2021 już niedługo!

 

 

Jedną z dostępnych opcji jest wypoczynek nad jeziorem, który zaraz po morzu i górach cieszy się największą popularnością. Czy warto wybrać się na wakacje nad wodę?

Zalety

Ochłoda w gorące dni lata. To pierwsza i oczywista zaleta odpoczynku nad wodą. Jezioro daje wspaniałą ulgę w gorące dni wakacji, a dodatkowo plaże hotelowe oferują opiekę ratownika medycznego, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych figli. Dzięki temu, i my, i nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Nad jeziorem zazwyczaj panują także mniejsze tłoki, niż jak ma to miejsce nad morze. Sprzyja to relaksowi i stwarza bardziej kameralne warunki do wypoczynku.

Nad jeziorem możemy także wypoczywać w różnych formach: żeglując, pływając na rowerach wodnych czy kajakach. Wiele hoteli w swojej ofercie posiada gamę aktywności dla całej rodziny nad wodą – tak że podczas tygodniowego pobytu nikt nie będzie się nudził!

Odpoczynek na plaży to także czas, kiedy możemy nadrobić dawno zalegającą na regale książkę czy serial. Możemy wreszcie odpocząć od ciągłego biegu i wysiłku, wylegując się na słonecznej plaży.

Co ważne, przy hotelowych plażach znajdziemy wygodne ubikacje i całą infrastrukturę służącą wypoczynkowi, taką jak restauracja hotelowa czy bar, a także place zabaw dla najmłodszych. Wszystko po to, by móc w pełni korzystać z urlopu. W wakacje możemy wzbogacić się o piękną opaleniznę, kilka beztroskich wspomnień i spędzić czas z naszymi najbliższymi.

Wady

Wypoczynek nad wodą w hotelach z reguły jest dosyć kosztowną formą spędzania urlopu. W ramach tej ceny znajduje się oczywiście pełen pakiet usług, które ten urlop czynią bardzo wygodnym, jednak liczyć się trzeba z tym, że warto odłożyć na wakacje tego typu trochę gotówki.

Kolejną wadą może być fakt, że chcąc nie chcąc, wypoczywając nad wodą jesteśmy uzależnieni od pogody. Deszcze nie sprzyjają beztroskim kąpielom, dlatego warto zdecydować się na wypoczynek w hotelu posiadającym strefę SPA. Dzięki temu, nawet żadne załamanie pogody nie będzie nam straszne.

Nad wodą znajdują się także komary, jednak ma to miejsce w wielu lokalizacjach bliskich naturze. Problem komarów można prosto rozwiązać, stosując na przykład naturalne olejki z lawendy, eukaliptusa czy trawy cytrynowej, które skutecznie odstraszają różnego rodzaju owady i rozcieńczone są bezpieczne także do użytku dzieci (jednak trzeba pamiętać, by zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży).

Jak widać, plusów spędzania urlopu nad jeziorem jest więcej, niż minusów. Wakacje w wodzie zdają egzamin!