Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Muzeum Bajki  SE-MA-FOR w Łodzi


Pokaż Miejsca na większej mapielokalizacja
Muzeum Bajki  SE-MA-FOR w Łodzi
Foto Galeria

MUZEUM BAJKI
Droga do Oscara - SE-MA-FOR dzieciom

Z okazji Jubileuszu 60-lecia polskiej animacji Studio Filmowe Se-ma-for przygotowało wystawę, na której będzie można obejrzeć lalki i fragmenty scenografii pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia.

Są wśród nich wzbudzające sentyment szlagiery:
„Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, “Mały pingwin Pik-Pok”, jak i arcydzieła, które na stałe wpisały się w kanon światowej kinematografii: „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego, „Ichthys” Marka Skrobeckiego, czy nagrodzony w ubiegłym roku Oscarem, „Piotruś i wilk” Suzie Templeton. Prezentujemy także elementy planu filmowego i sprzętu wykorzystywanego do produkcji filmowej.

Wystawa ma dwojaki charakter. Z jednej strony ekspozycja ukazuje atrakcyjne wizualnie dekoracje i zdjęcia, które dzieci wprowadzą w bajkowy świat a dorosłym przypomną czasy beztroskiego dzieciństwa. Z drugiej zaś strony jest to znakomita okazja, by poznać specyfikę pracy międzynarodowej sławy studia filmowego
– zdobywcy dwóch Oscarów. Elementy edukacyjne naturalnie przeplatają się z wątkami bajkowymi. Naszą ambicją jest uzmysłowienie widzom, jak wielką rolę odgrywa w filmie animowanym strona plastyczna, a także wyjaśnienie na czym polega technika animacji poklatkowej.


Wystawie towarzyszą pokazy filmów animowanych wyprodukowanych
przez spółkę
„Se-ma-for Produkcja Filmowa”:
„Piotruś i wilk” - reż. Suzie Templeton

„Ichthys” - reż Marek Skrobecki
„Fantastyczny sklep z kwiatami” - reż. Paweł Partyka
„Mokra Bajeczka” - reż. Wojciech Gierłowski
„Z głębokości wołam” - reż. Wojciech Gierłowski
„Caracas” - reż. Anna Błaszczyk
„Powrót” - reż. Anna Błaszczyk
„Radostki” - reż. Magdalena Osińska
„Miasto płynie” - reż. Balbina Bruszewska

źródła:
http://miasteria.pl/miejsce/Muzeum-Bajki-w-Lodzi.html
http://www.museo.pl/content/view/1168/82/
Muzeum Bajki  SE-MA-FOR w Łodzi