Autor Witryny/Website by: Leszek Zdrach, Autor fotografii/Photographs by: Leszek Zdrach, Kontakt/Contact: leszekzdrach@gmail.com

Muzeum Zabawek "Bajka"
w Kudowie Zdroju

Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju
Foto Galeria 2016

Info 2016r
Muzeum czynne jest codziennie opr
ócz 1 dnia wielkanocy, 1 XI i 25 XII
wrzesień - kwiecień od 10.00 do 17.00
maj - sierpień od 9.00 do 18.00

Ceny biletów:

normalny - 12 zł
ulgowy - 10 zł (dzieci od lat 4, młodzież szkolna, studenci do lat 26, emeryci)

Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju
Jedno z ciekawszych przywołujących szczególnie starszej publiczności wspomnienia jest Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju. W muzeum nasze dzieci z radością i zdumieniem odkryją zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli z nostalgią przeniosą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji. Muzeum istnieje od 12 grudnia 2002 roku, zajmuje powierzchnię 300 m2. Zasoby muzealne to kilka tysięcy eksponatów i jest to największa w Polsce wystawa zabawek.
Muzealne ekspozycje to miniaturowy świat, w którym prezentowane są prawie wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego. Oglądniemy tu pluszowe misie, zabawki znane z filmów, klocki, teatrzyki domowe, zabawki blaszane, szopki bożonarodzeniowe, lalki i ich akcesoria, militaria chłopięce, zwierzątka, samograje, zabawki optyczne i wiele innych. Są tu też przybory szkolne i mini-klasa sprzed 50 lat gdzie można zasiąść w szkolnej ławie. Pamiętajmy, że warto poznawać historię zabawek. Człowiek i zabawki są ze sobą związane od zarania dziejów. Zabawki to genialny wynalazek, który był w posiadaniu każdego z nas. To one sprawiały radość, rozbudzały wyobraźnię i uczyły. Zabawki były i są zminiaturyzowanymi przedmiotami ze świata dorosłych. Zawsze odzwierciedlały epokę, w której powstały, technikę, modę, obyczaje, wydarzenia historyczne. Są dobrem ogólnoświatowym, nieprzemijającym, świadectwem rozwoju kultury materialnej ludzkości.

Tekst na podstawie źródła:
www.muzeum-zabawek.pl/

Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju

Pokaż Ciekawe Miejsca na większej mapie
Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju

Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju
Foto Galeria